Vítězné tažení polokošile začalo počátkem 20. století v Indii. V subtropickém klimatu země sloužilo triko s vyhrnovacím límečkem na ochranu proti slunečnímu záření a bylo ideálním oblečením mužů hrajících pólo. Vzdušná bavlněná tkanina a pohodlný střih udělaly z tohoto kousku oblečení nepostradatelný kousek v šatníku. Tenkrát však nosili muži ještě pánské polokošile s dlouhým rukávem. Teprve tenista René Lacoste navrhl v roce 1933 model s krátkým rukávem, který se následně prosadil i v jiných sportovních disciplínách a rovněž jako triko na volný čas. Pro polokošili jsou kromě žebrovaného límečku typické i žebrované lemy na rukávech.
Tento typ oblečení je někdy označován jako polotriko, jindy jako polokošile. Je to však jeden a tentýž druh oblečení. V současné době je polokošile vnímána jako seriózní oblečení a není už jen výsadou sportovců. Klasická varianta má hrubší piké povrch, avšak k dostání jsou i varianty z hladkých bavlněných směsí nebo z žerzeje. Pánské polokošile se vyrábějí v nesčetných barvách. Vždy podle příležitosti a osobního vkusu se můžete rozhodnout pro tlumenou barvu nebo naopak sáhnout po nápadnějším tónu. Košile na sport může být zářivější, do zaměstnání je zase lepší zvolit decentní barvu.
Polokošile vždy působí o něco sportovněji než klasická pánská košile. Současně je díky límečku elegantnější než klasické triko, takže se dá nosit i do zaměstnání. V kanceláři je však nezbytné zkombinovat polokošili s látkovými kalhotami. Také sako přes polokošili vypadá velmi dobře. Pokud si polokošili chcete vzít ve svém volném čase, můžete ji zkombinovat s džínami nebo sportovními šortkami. Jeden tip: Vzhledem k tomu, že polokošile obvykle nemá příliš volný střih, dá se dobře nosit přes kalhoty. Polokošili zasunutou do kalhot by měli nosit jen muži s velmi štíhlou postavou.
Pod polokošilí by pánové ideálně neměli nosit nic, v případě potřeby mohou sáhnout po přiléhavém pánském nátělníku. Hustě tkaný materiál je dostatečně silný, aby se pod ním nic nerýsovalo. Je však potřeba myslet na knoflíky. V kanceláři je obvykle přípustné rozepnout maximálně horní knoflík. Pokud chcete přes polokošili nosit žaket, měli byste mít všechny knoflíky zapnuté. Ve volném čase je naopak dovoleno vše, co se vám líbí. Polokošili můžete například zkombinovat s džínovou bundou nebo s bluzonem!
Muži, kteří jdou rádi s módou, mohou, kromě jednobarevných polokošil, sáhnout i po vzorované variantě. Velmi trendy jsou příčné proužky. Ale výborný dojem uděláte i v polokošili s anglickým kosočtvercovým nebo s kostičkovaným vzorem. Ačkoliv je u polokošile, stejně jako dříve, klasikou krátký rukáv, můžete sáhnout i po módní variantě s dlouhým rukávem. Zejména na jaře a na podzim je tento vršek maximálně praktický a vyzařuje jak serióznost, tak jistou eleganci. Když si vezmete polokošili pod lehkou pánskou bundu, budete bodovat elegantním vzhledem při jakékoli venkovní teplotě.
Pokud se rozhodnete pro pánské polokošile od Tchibo, můžete se těšit na vysoce kvalitní výrobek. Naše pečeť kvality TCM je zárukou přísných průběžných kontrol kvality – od výběru surovin přes výrobu až po prodej. Kladete-li důraz na biokvalitu, vybírejte zboží se štítkem „S biobavlnou“. Zárukou trvale udržitelné výroby je logo „GUT GEMACHT“. Objevte atraktivní pánská trika v našem online obchodu a využijte výhod maximální kvality za příznivou cenu!