Schließen
Dámské sportovní kalhoty

Dámské sportovní kalhoty

Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
1 2 3 4  

Dámské sportovní kalhoty: Pro maximální sportovní výkon a stylový vzhled

Nezáleží na tom, zda chcete hledat vnitřní klid při józe, zažít vzrušení při boji o vítězství ve volejbalu nebo ze sebe dostat každodenní stres běháním v parku: Ve stylových funkčních kalhotách je pohyb ještě větší zábava. Vyberte si nové dámské sportovní kalhoty z našeho sortimentu – od přiléhavých sportovních legín až po volné a pohodlné tepláky.

Tipy pro výběr nových dámských sportovních kalhot

Krátké nebo dlouhé?

Preference dlouhých nebo krátkých kalhot závisí na druhu sportovní činnosti. Je to samozřejmě z praktických důvodů. Dlouhé a krátké kalhoty mají totiž své výhody i nevýhody pro různá místa, kde se sport provozuje. V krátkých kalhotách se k nohám vzduch dostává bez omezení, takže se používají především za vyšších teplot nebo při velké námaze. Svoboda pohybu je navíc také optimální v krátkých kalhotách nebo v kalhotách z elastického materiálu. Naproti tomu dlouhé sportovní kalhoty lépe chrání například před poraněním, UV zářením a chladem. I v dlouhých kalhotách nebývá pohyb omezený – a navíc se nemusíte tolik bát případného pádu. Doporučujeme však vždy zvolit kalhoty z prodyšného materiálu.

Stylové, flexibilní sportovní legíny

Dámské sportovní legíny až po lýtka nebo po kotníky nabízejí velkou svobodu pohybu a dokonalou regulaci teploty. Funkční legíny navíc bodují například i jako běžecké kalhoty nebo při cvičení tím, že se přizpůsobí vaší figuře, kterou tak můžete stavět na odiv. Sportovní kalhoty jsou navíc v kursu: Nápadné modely s pestrými potisky nejlépe zkombinujete s jednobarevnými dámskými sportovními tričky. Naopak klasické jednobarevné černé nebo šedé modely můžete vhodně doplnit extravagantním topem. Na bílé legíny, které se při pocení stávají průhlednými, raději zapomeňte. Místo toho zvolte neprůhledné materiály a barvy, abyste se při cvičení mohla neustále cítit dobře.

Správné sportovní kalhoty do zimy

Kdo v zimně sportuje venku, je odkázaný na vysoce funkční sportovní kalhoty: Měly by být prodyšné, odolné vůči počasí a měly by zajišťovat velmi dobrou regulaci teploty. Sportovat můžete při každém počasí – venku i uvnitř. Při zimních sportech, kdy jste obklopená sněhem a ledem, se musíte spolehnout na speciální termo kalhoty, které jsou odolné vůči počasí. Kvalitní kalhoty na lyže proto mají několik vrstev – například vnitřní podšívku, která vás udrží v teple, a vnější vrstvu z materiálu, který je odolný vůči počasí i silnému větru. Důležité je, aby prodyšné byly všechny vrstvy kalhot i oblečení pod nimi. Ideální je proto zvolit speciální dámské sportovní funkční spodní prádlo.

Volné, pohodlné tepláky

Zatímco sportovní legíny obsahují většinou elastická umělá vlákna, klasické tepláky jsou vyrobené především z přírodní bavlny nebo smíšeného materiálu. Jejich předností je nejen ležérní urbanistický vzhled, ale také se velice příjemně nosí. Přírodní materiál navíc dobře pohlcuje pot a je prodyšný. Velice pohodlné: Díky elastickému pasu jsou pohodlné a nesklouznou z boků. Navíc jeho délku můžete ručně upravit podle svého. Tyto dámské sportovní kalhoty jsou k nezaplacení především ve fitness studiu a při běhání v parku, hodí se ale také jako součást ležérního street stylu.

Důležitá kritéria při výběru dámských sportovních kalhot

Šetrnost k pokožce

Při výběru dámských sportovních kalhot můžete zvolit přírodní materiály nebo materiály s umělými vlákny. Pro klid duše při nošení sportovního oblečení zvolte takové, které neobsahuje škodlivé látky. Takové oblečení poznáte podle odpovídajících označení jako například „dermatologicky testováno“ nebo „neobsahuje škodlivé látky“. Pokud máte zvlášť citlivou pokožku, sáhněte po sportovním oblečení z přírodní Merino vlny: Ta je srovnatelná s materiály funkčního oblečení s umělými vlákny, protože je také prodyšná a rychleschnoucí. Rychle z těla odvádí pot. Tělesná teplota tak zůstává na zdravé a příjemné úrovni. Můžete si tak vychutnat nedráždivý pocit i při dlouhém a intenzivním pohybu.

Prodyšnost

Abyste se při tréninku a jiných druzích námahy ve své kůži cítila dobře, zvolte prodyšné materiály. Přírodní materiály jako bavlna nebo Merino vlna jsou vždy prodyšné díky vlastnostem jejich vláken. Obzvláště vysokou prodyšnost však mohou zajistit jen speciální funkční membrány z umělých vláken, jako například polyester. Tato vlákna téměř vůbec nepohlcují vlhkost. Ta se naopak díky membráně odvádí pryč – i při použití více vrstev oblečení. Když je chcete zbavit bakterií, používejte hygienické mycí prostředky a perte je na nízké teploty, protože tyto látky nejsou odolné vůči aviváži ani vyšším teplotám a ztratily by své prodyšné vlastnosti.

Funkce

Vhodné sportovní kalhoty by vás měly co možná nejlépe podporovat při cvičení. Podle toho, který sport provozujete, mohou být vedle prodyšnosti důležité i jiné vlastnosti materiálu. Pokud chcete například každý den sportovat venku, zvažte běžecké kalhoty s reflexními prvky. Díky nim vás za šera nepřehlédne žádné auto. Některé sportovní kalhoty mají navíc kompresní plochy, které předcházejí předčasné svalové únavě. V kalhotách s kapsami na zip navíc při cvičení můžete bezpečně uschovat klíče, mobilní telefon nebo kapesníky.

Pohodlí při nošení

Od dobrých dámských sportovních kalhot očekáváte, že jejich nošení bude příjemné, že nebude dráždit vaši pokožku, že se přizpůsobí vaší figuře a budou vás podporovat bez omezení pohybu. Pohodlně se nosí především sportovní kalhoty s plochými švy a zcela bezešvé modely. Tyto modely nikde nedřou ani netlačí a vy se můžete volně pohybovat. Sportovní kalhoty, které navíc mají různé pletené plochy, dokážou dobře regulovat tělesné klima. Vaše pokožka tak zůstane suchá i při velké námaze. Pro přiléhavé sportovní kalhoty je navíc důležitý vysoký podíl elastanu. Ten totiž zajišťuje potřebnou pružnost materiálu.

Náš závazek pro vaše dámské sportovní kalhoty

Chceme co možná nejlépe podporovat vaše sportovní snahy výběrem funkčních a stylových dámských sportovních kalhot. Pravidelně proto ověřujeme vysokou kvalitu našich výrobků interními i externími kontrolami a vyhovující zboží na důkaz kvality opatříme označením „Tchibo Certified Merchandise“ (TCM), neboli zboží nesoucí osvědčení kvality Tchibo.

Při nákupu dámských sportovních kalhot online se můžete orientovat i podle dalších označení vlastností výrobků. Kalhoty s označením „Prodyšné“ obzvláště dobře regulují vlhkost, zatímco podle označení „Streč“ zase snadno poznáte elastické sportovní oblečení.