Kancelářské židle pro zdravou a produktivní práci

V kanceláři často trávíme většinu dne. Ti, kteří sedí na špatné, nepohodlné židli, nepracují tak produktivně, a navíc riskují své vlastní zdraví. Ergonomické kancelářské židle poskytují oporu, která umožňuje zdravé držení těla díky tvarování opěradla a možnostem nastavení. Při nákupu nové kancelářské židle je potřeba zvážit několik věcí, abyste našli svůj ideální kousek.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Kancelářská židle, antracitová
Kancelářská židle, béžová
4 990
4 990
Polstrovaná židle, světle šedá
Polstrovaná židle, antracitová
S područkamiS područkami
3 490
3 490
  • Židle k psacímu stolu, antracitová
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
4 990
Náhled
Židle k psacímu stolu, antracitová
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
4 990
Polstrovaná židle, světle šedá
Polstrovaná židle, antracitová
S područkamiS područkami
3 490
3 490
Polstrovaná židle do jídelny
3 990
-28 %
Židle s dřevěnou konstrukcí
2 790
1 990
-6 %
Křeslo s područkami, čalouněné
4 290
3 990
Polstrovaná designová židle, šedobéžová
Polstrovaná designová židle, tmavě šedá
2 990
2 990
Polstrovaná designová židle, šedobéžová
Polstrovaná designová židle, tmavě šedá
2 990
2 990
Kancelářská židle, antracitová
Kancelářská židle, béžová
4 990
4 990
  • Židle k psacímu stolu, světle šedá
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
3 990
Náhled
Židle k psacímu stolu, světle šedá
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
3 990
Otočná jídelní židle
5 990

Optimální sezení díky flexibilitě

Kancelářské židle jsou optimálním kancelářským nábytkem pouze v případě, že je možné je přizpůsobit vašim osobním tělesným rozměrům. Pokud v práci sedíte dlouhou dobu, měli byste zvolit kancelářskou židli s výškově nastavitelnými komponenty. To je jediný způsob, jak zajistit ergonomické sezení. Kromě toho si můžete vybrat kancelářskou židli s dalšími volitelnými součástmi, které vyhovují vašim potřebám. Při nákupu je důležité si toto uvědomit a případně si vybrat kancelářskou židli s loketní opěrkou, opěrkou hlavy nebo krku – či spíše preferujete minimalistické provedení? Všechny modely od otočných židlí až po kancelářská křesla najdete u Tchibo!
Moderní, ergonomická kancelářská židle s bílým sedákem u bílého stolu.

Kancelářská židle pro uvolněná záda

Vzhledem k tomu, že by kancelářské židle měly být podporou pro vaši páteř, hraje výběr správného opěradla rozhodující roli. Úkolem opěradla je podporovat páteř, a tak by mělo být přizpůsobeno esovitému tvaru páteře. Pokud je zaoblené opěradlo pohodlné, tak ani nevíte, že je za vámi pevná plocha. Pohyblivá opěradla by měla ustoupit vašim pohybům, ale ne příliš, aby tak neztratila svou funkci podpory. Takzvaná bederní opěrka by měla podporovat vzpřímené držení těla pomocí vhodných možností nastavení.
Černá kancelářská židle před černým stolem, na kterém stojí počítač.

Posaďte se prosím: Ideální sedák pro kancelářské židle

Kancelářské židle nabízí plný komfort pouze v případě, že opěradlo pasuje k sedáku. Ten by neměl být příliš velký, abyste při sezení měli jistější kontakt s opěradlem. Pro zdravé sezení je ideální, když má sedadlo zaoblený okraj, abyste stehno a koleno drželi v mírně šikmé poloze a stimuloval se tak krevní oběh. Protože většinu tělesné hmotnosti nese sedadlo, dbejte na to, že pro maximální životnost je potřeba zajistit dobrou kvalitní pěnu a dobré pérování židle.

Další vlastnosti kancelářských židlí

Ne každá kancelářská židle musí nutně mít područky a opěrku hlavy – pro některé lidi jsou však nepostradatelné. A není to špatně, neboť kancelářské židle s područkou poskytují úlevu pro ramena. Područky by měly být nastaveny tak, aby podpíraly ramena směrem nahoru a ta pak zbytečně nepadala do stran. Důležité je i stabilní zpracování, aby při opírání područky neustupovaly do stran nebo se dokonce nezlomily. Pokud se při sezení obejdete bez dodatečné stability, pak nejsou područky nutností. Kancelářské židle bez područek také nabízejí ergonomické sezení a nastavení zdravé polohy u psacího stolu.

Co byste měli zvážit při výběru materiálu

Abyste se v kancelářské židli mohli cítit skutečně pohodlně, je kromě správného nastavení potřeba myslet i na materiál. Kancelářské židle z pravé kůže vypadají velmi nóbl, snadno se o ně pečuje a jsou robustní. Nemusí mít však optimální tepelné vlastnosti pro dlouhé sezení, protože při nízkých teplotách je materiál pocitově chladný a nepůsobí příliš přitažlivě. Navíc neabsorbuje vlhkost, a tak pokud se v létě potíte, mohou se na povrchu objevit mokré stopy potu. Lepší je textilní povlak, u kterého si můžete vybrat z velkého množství textilií. Dobrá cirkulace tepla a absorpce vlhkosti zpříjemní dlouhodobé sezení.
Detail kancelářské židle s látkovým potahem a síťovaným opěradlem.

Příslib kvality od Tchibo

Nákup kancelářských židlí je dobře promyšlenou koupí, a proto byste se z nich měli těšit tak dlouho, jak jen to je možné. Že se na produkty od Tchibo můžete plně a zcela spolehnout, za to vám ručí pečeť TCM. Produkty, které jsou označeny jako „Tchibo Certified Merchandise“, prošly exkluzivním výrobním procesem a byly vyrobeny podle našich přísných standardů. Díky tomu rozpoznáte opravdovou kvalitu, která ručí za to, co slibuje, na první pohled!
Pětice mladých kolegů se baví u ježdění na kancelářských židlích.