×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen
Míčky do sušičky, 2 ks
Pro jemnější prádlo s méně sklady
199 Kč 149 Kč Quickshop
Krabičky, 5 ks
Ideální na balení dárků nebo jako úložný prostor
199 Kč Quickshop
Úložná krabice »Zajíc«
Ochrana plyšáků a jiných hraček před prachem
279 Kč 249 Kč Quickshop
Šatní ramínka extra úzká, 8 ks
Protiskluzový povločkovaný povrch šetrný k látce
249 Kč Quickshop
Organizér do skříně na úklidové potřeby
Skříňový výsuv na úklidové potřeby, jako je vysavač, smeták, stěrka, odpadkový koš a hadr
2 490 Kč 1 290 Kč Quickshop
Sada úložných boxů
Pro pořádné ukládání věcí ve skříních, policích apod.
799 Kč Quickshop
Organizér na dárkový papír
Aby se dárkový papír a drobné dekorační potřeby, jako mašle apod., nepomačkaly
299 Kč Quickshop
Variabilní vložky do police, 2 ks
Vytvoří ve skříni další úložný prostor
499 Kč Quickshop
Úložný box s víkem Mořská panna
Na skladování hraček, plyšáků apod. a jejich ochranu před prachem
199 Kč Quickshop
Hadříky na čištění na sucho, 2 ks
Pro rychlé čištění beze šmouh
249 Kč 179 Kč Quickshop
Cestovní závěsný regál
Žádné přebalování věcí z kufru v hotelovém pokoji – vše neustále krásně po ruce
399 Kč Quickshop
Hadříky na sušení, 2 ks
Na rychlé sušení beze šmouh
249 Kč Quickshop
Košíky na dvířka skříně, 3 ks
Zajistí pořádek a dodatečný úložný prostor ve skříni
299 Kč Quickshop
Výsuvná lišta s háčky
Abyste měli v kuchyni, koupelně nebo prádelně pořádek a přehled
299 Kč Quickshop
Nástavec na vodovodní baterii pro odstranění vodního kamene
Rychlé a snadné čištění vodovodních baterií od vodního kamene
99 Kč Quickshop
Čisticí škrabka
Na sklokeramické a keramické plochy a na dlaždice
149 Kč Quickshop
Kartáč na čištění spár
Pro důkladné čištění spár mezi dlaždicemi a jiných těžko přístupných míst
149 Kč Quickshop
Držák na pověšení kalhot
Místo na čtvery kalhoty: prostorově nenáročné řešení, kalhoty vždy po ruce
299 Kč Quickshop
Kartáč
S odolnými plastovými štětinami k efektivnímu a důkladnému čištění dlaždic, kamene apod.
149 Kč 129 Kč Quickshop
Silikonové sítko do odtoku
Vhodné do odtoků různých velikostí
129 Kč Quickshop
Úložné boxy XL, 2 ks
Pro uspořádané uschování věcí na skříních, v regálech atd.
1 290 Kč Quickshop
Držák na doplňky
Poskytuje dostatek místa na šály, kravaty, náhrdelníky, opasky apod.
199 Kč Quickshop
Akumulátorový vysavač
2 v 1: dá se používat také jako ruční akuvysavač
3 490 Kč 2 490 Kč Quickshop
Taška na prádlo s popruhem
Ideální také jako taška na pláž
1 190 Kč Quickshop
Prostorově úsporné ramínko na sukně
Bohužel vyprodáno
Prostorově úsporné ramínko na sukně
Svorky s pogumováním – nekloužou a jsou šetrné k látce
199 Kč
Prostorově úsporné ramínko na kalhoty
Bohužel vyprodáno
Prostorově úsporné ramínko na kalhoty
S pogumováním – neklouže a je šetrné k látce
199 Kč
Držáky na bedny s láhvemi, 2 ks
Pro prostorově nenáročné skladování beden s láhvemi, aby k nim byl dobrý přístup
899 Kč 549 Kč Quickshop
1

Pomůcky do domácnosti Užiteční pomocníci na úklid a čistotu

Ta trocha uklízení se zvládne sama – nebo ne? Zvláště v rodinách a u lidí, co chodí do práce, může být udržování pořádku a čistoty trochu výzva. A přitom je uklizený domov tak krásný. S chytrými a funkčními domácími pomůckami si péči o domácnost usnadníte. Ukážeme vám, které pomůcky k tomu budete potřebovat.

Tipy a nápady na pomůcky do domácnosti

Minimalizace zárodků

Obecně platí: Ne všechny zárodky jsou choroboplodné. Proto není zpravidla nutné a záhodné používat v domácnosti dezinfekční prostředky. Ve většině případů bohatě postačí čistota dosažená běžnými čisticími prostředky. Jiný případ jsou samotné pomůcky do domácnosti: Například houbičky, hadříky a utěrky byste měli vyměňovat několikrát týdně, protože v nich číhá většina bakterií. Případně je můžete dle materiálu vyprat, a to minimálně na 60 stupňů Celsia. Zvýšená potřeba čistoty platí také pro domácí potřeby, které jsou v kontaktu s potravinami, tedy například krájecí prkýnka.

Úspora času díky domácím pomocníkům

Pokud má při úklidu každá věc své místo, můžete se soustředit na samotný průběh a postupně splnit všechny úkoly. Nepodceňujte při tom domácí zařízení. Existují například pomůcky, jako jsou skládací desky nebo robotické vysavače, které vám usnadní jednotlivé pohyby paží, nebo je dokonce úplně nahradí. Ale i běžné pomůcky, jako jsou mopy, vysavače a smetáky vám usnadní práci, pokud budou snadno ovladatelné, důkladné a snadno čistitelné.

Péče o domácnost s dětmi

Děti většinou rády pomáhají s péčí o domácnost. Mohou tak mamince a tatínkovi ukázat, jak jsou velké. Hravá výpomoc v raném věku pomůže dětem zvyknout si již v dětství na to, že domácí práce patří k běžnému dni. Již přibližně ve dvou letech můžete své dítě zapojit do péče o domácnost – zvolte lehké úkoly, které nepředstavují žádné riziko. Například vám může podávat kolíčky při věšení prádla nebo pomáhat při omývání zeleniny. Při tom můžete dítěti vysvětlit, co právě děláte, nebo se hravě ptát na barvy věcí, se kterými pracujete. Čím bude dítě starší, tím dříve mu můžete dát úkoly, které bude plnit samostatně – například utírání stolu nebo zalévání rostlin.

Kreativní pojetí pomůcek do domácnosti

Je jasné, že pomůcky do domácnosti musí být v první řadě praktické. Některé potřeby ale neukládáme do skříně, ale stojí v poličce nebo na kuchyňské lince. Takové domácí pomůcky můžete trochu vyladit. O zábavu budete mít postaráno nejen při výrobě, ale v konečném důsledku to zvýší vaši motivaci i při používání: Například můžete ozdobit utěrku zdobným lemem nebo popsat skleničky, krabičky a podobně jednotlivými motivy nebo legračními slogany, díky čemuž se z těchto domácích pomůcek stanou ozdobné prvky, které nejen že plní svou funkcí, ale navíc krásně vypadají a doplňují vzhled místnosti. Tyto vlastnoručně vyzdobené kousky poslouží také jako skvělé dárky.

Čemu věnovat pozornost při koupi pomůcek do domácnosti

Stabilní materiál

K efektivnímu provádění domácích prací potřebujete užitečné pomůcky do domácnosti, které něco vydrží. Důležité jsou především stabilní materiály: Kvalitní plasty nejen že odvádějí vodu, ale jsou také dostatečně robustní, aby zvládly náročné pohyby – jako například při drhnutí nebo vytírání. Zpravidla se dají snadno opláchnout. Dbejte při tom na to, aby byly domácí pomůcky zesílené v místech s vysokou zátěží. U úklidových pomůcek, jako jsou mopy, jsou zpravidla zatěžovány pohyblivé klouby. U úložných krabic by měly být posíleny okraje a rohy. Budou tak odolnější a poslouží vám v domácnosti déle a spolehlivě.

Konkrétní funkce

Možná vás překvapí kolik různých domácích pomůcek je dnes k dispozici: Specializované varianty vám usnadní zvláště náročné práce a pomohou vám optimálně využít všechny zákoutí vašeho domova: Úložné pomůcky pro rohy, skříně a dveře vám například pomohou chytře zajistit pořádek v místech, kde se věci obvykle hromadí. Domácí pomůcky, jako jsou antistatické prachovky, jsou tvarovány tak, aby dosáhly do těžko přístupných míst nebo na velké a hladké plochy. Chcete-li si usnadnit práci, volte multifunkční pomůcky s různým příslušenstvím – například s různými nástavci. Je důležité, aby vaše domácí pomůcky plnily konkrétní nároky vaší domácnosti.

Objevte kvalitní pomůcky do domácnosti značky Tchibo

Organizační pomůcky

Uklizený domov si vychutnáte díky našim pomůckám na pořádek v různých velikostech a tvarech: krabice, pytle, organizéry a další zvládnou každý chaos a navíc mají skvělý design.

Úklidové potřeby

Naše kartáče, utěrky a mopy vás zbaví nečistot a bakterií. Mezi našimi pomůckami na úklid najdete pomocníky pro každý druh úklidu.

Náš slib pro vaše pomůcky do domácnosti

Kvalita je u našich cenově výhodných pomůcek do domácnosti tou nejdůležitější vlastností. Zajišťujeme ji prostřednictvím pečlivého zpracování kvalitních materiálů a také vysokými nároky na bezpečnost a funkčnost. Navíc procházejí naše produkty přísnými kontrolami a také nezávislými testovacími instituty. To dokládá pečeť "Tchibo Certified Merchandise", ve zkratce TCM.

Další vlastnosti poznáte stejně rychle – a to i když kupujete pomůcky do domácnosti přes internet. Můžete tak například lépe odhadnout praktičnost, materiál, hmotnost a možnosti použití: Údaj "Max. 2 kg" označuje naše lehce manipulovatelné pomůcky do domácnosti. U látkového zboží uvádíme "100% bavlna", což znamená, že mají produkty vyšší savost.