Záclony – pěkná ochrana soukromí do každého okna

Záclony a závěsy zútulňují prostor a vytváří příjemnou domácí atmosféru. Kromě svých dekorativních vlastností jsou ale i praktické, neboť mají rozsáhlou ochrannou funkci. Za slunečných dnů poskytují stín a v zimě zase chrání před venkovním chladem. Kromě toho působí jako zvuková izolace, protože přes ně proniká méně hluku z ulice a zvědavé pohledy sousedů se stanou díky vhodným záclonám minulostí. Tchibo pro vás má v nabídce velký výběr modelů.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce

Jejda, bohužel jsme pro Vás nenašli nic vhodného.
Ale tady pro Vás možná něco bude:

Průsvitné záclony, neprůhledné závěsy

Při zařizování nového prostoru je výběr záclon většinou až na posledním místě. Okenní dekorace přicházejí na řadu, až když jsou vymalované stěny a nábytek je na svém místě. Velkou výhodou je, že je můžete přizpůsobit jednotlivým místnostem. Nejprve je potřeba se rozhodnout, jestli chcete záclony nebo závěsy. Záclony jsou obvykle bílé nebo krémově zbarvené a jsou vyrobeny z průhledné nebo poloprůhledné tkaniny, která propouští světlo. Závěs se vyznačuje hustou látkou a nekonečnými možnostmi barevných a designových variací. Do obývacího pokoje a jídelny mnozí volí záclony i závěsy.
Dekorace do oken: Moderní obývací pokoj s velkým okenním průčelím sahajícím přes roh – na oknech visí bílé, průsvitné záclony, které sahají až na podlahu.

Jak zvolit správnou délku záclon a závěsů

Záclony se v němčině označují také jako „Store“. Pokud sahají až k okennímu parapetu, mluví se o polovičních záclonách („Halbstores“), pokud sahají až k zemi, říká se jim dlouhé záclony („Langstores“). U posledně jmenovaných je ještě jeden rozdíl. Tzv. „delší záclony“ se přesně dotýkají podlahy. Vypadají elegantně a dobře ladí s velkými okny a vysokými místnostmi. „Prodloužená“ délka závěsů je ještě elegantnější. Tím, že jsou až příliš dlouhé, vytváří malý vějíř na podlaze – u neprůhledných záclon a závěsů to vypadá obzvláště elegantně. Pokud máte rádi praktičtější styl a máte domácí mazlíčky, raději se rozhodněte pro kratší záclony, které jsou také dlouhé, ale končí asi dva centimetry nad podlahou.
Odpočinek díky dobré ochraně před okolím: Žena sedí na hraně své postele, protahuje se a dívá se přitom z okna, na kterém visí dlouhé, husté záclony – skulinkou proniká sluneční světlo.

Jaká záclona se hodí do kterého pokoje?

Ne každá záclona se hodí do každé místnosti. Zatímco do obývacího pokoje se hodí vzdušné průhledné závěsy, které propouští světlo, v ložnici by měly být závěsy spíše neprůhledné, aby vás okolní světlo nerušilo při spaní. Do obou prostor se hodí modely dlouhé až na zem. Naopak v kuchyni nebo koupelně jsou dlouhé záclony velmi nepraktické. Sem se hodí záclony přes celé sklo, protože jsou neprůhledné, ale zároveň propouští dostatek světla. I v dětském pokoji se dlouhým záclonám raději vyhněte. Při hraní se totiž mohou rychle stát kamenem úrazu. Ideální jsou záclony v poloviční délce s barevným závěsem. U Tchibo najdete hotové záclony za nízké ceny.

Konzole na záclony pro klasické zavěšení

Existuje hned několik způsobů, jak pověsit záclony. Klasickou metodou je záclonová konzole. Záclony a závěsy se připevňují pomocí smyček nebo ok, které jsou přímo součástí záclony, a tak stačí zatlačit a je hotovo. Výhodou této konzole je, že je k dispozici v mnoha délkách a provedeních. Je jen na vás, zda si vyberete konzoli v jemné barvě, která splývá se stěnou – pokud se vám líbí nápadné barvy, pak ji můžete zakomponovat jako dekorativní prvek. V elegantně zařízených bytech jsou mosazné konzole s ornamenty velmi hezkou bytovou dekorací.

Alternativní uchycení záclon

Pokud ale vaše srdce bije spíše pro moderní záclony, velmi pěkně vypadají decentní lankové garnýže. Robustní ocelové lanko se připevní na stěnu nebo na strop, a na ně se následně pověsí záclona. Lankový systém je ideální zejména u menších oken. Pokud máte širší okno, je dobré použít kotvicí bod ve středu, aby se záclona neprověsila. Nebo použijte konzole na záclony, na kterých jsou již záclony i závěsy navěšeny. Okenní záclony s lehkou konzolí lze připevnit přímo na okenní rám. Vhodné záclony si můžete koupit jednoduše online u Tchibo.
Správné věšení záclon: Mladý pár připevňuje šedé záclony ve svém obývacím pokoji – žena stojí na žebříku a mladý muž ji jistí.

Pečeť, které můžete důvěřovat

Přejeme si, aby vám záclony a závěsy sloužily po dlouhou dobu. K tomu se zavazujeme naší pečetí kvality TCM, která znamená „Tchibo Certified Merchandise“. Dbáme na pečlivý výběr materiálů a dodavatelů a vynikající zpracování všech našich výrobků. Štítek „GUT GEMACHT“ najdete také na našem sortimentu bytových textilií z organické bavlny – je to známka organického pěstování a udržitelnosti.
Malý chlapec kouká zaujatě z okna s barevnými záclonami.