Schließen

Zahradní nábytek do Vaší oázy uprostřed zeleně

Přečíst si na zahradním lehátku dobrou knížku, k nedělní snídani prostřít zahradní stůl sladkými dobrotami a letní večer nechat příjemně doznít v pohodlném plážovém koši: Vlastní zahrada je oázou klidu a relaxace a s tím správným zahradním nábytkem to bude venku i pěkně pohodlné. Abyste si Váš vlastní kousek přírody mohli náležitě vybavit, přinášíme Vám k zahradnímu nábytku spoustu tipů, trendů a informací. Nechte se inspirovat!

Trendy nábytek pro Vaši zahradu a balkon

Nejen v bytě, ale i na zahradě a na balkoně klademe na kvalitu nábytku a stylové uspořádání velký důraz. Aktuální trendy ze světa zahradního nábytku zřetelně ukazují, že kvalitní vybavení exteriéru v sobě spojuje elegantní design s praktickými funkcemi.
Lenošky a venkovní pohovky: obývací pokoj v zahradě

Lenošky a venkovní pohovky: obývací pokoj v zahradě

Volné chvíle si na zahradě nyní můžete užívat v mnohem větší pohodě než kdykoli předtím: Na moderních venkovních pohovkách a lenoškách z plastového pletiva odolného vůči povětrnostním vlivům se můžete opalovat stejně pohodlně jako na svém oblíbeném gauči a načerpat tak sílu potřebnou na práci na zahradě nebo nadcházející pracovní den.
Plážové koše: relaxace jako na dovolené

Plážové koše: relaxace jako na dovolené

Plážový koš je praktickou a pohodlnou ochranou před větrem, deštěm a sluncem nejen u moře: Doma si s tímto zahradním nábytkem můžeme dovolenkovou atmosféru užívat na vlastní zahradě. Měkké polštáře, polohovatelná opěradla, výsuvné podnožky a vestavěné odkládací plochy poskytovaný komfort ještě umocňují. Perfektní odpočinek před všednodenním koloběhem.
Altány: praktická ochrana před sluncem a deštěm

Altány: praktická ochrana před sluncem a deštěm

Když se slunce jemně prodírá listovím stromů a fouká vlahý vánek, je báječné trávit den na zahradě. V horkém poledním slunci nebo při nečekané dešťové sprše je ideálním zahradním nábytkem altán. Neobyčejně praktické jsou modely se závěsy nebo pohyblivými markýzami, které se dají flexibilně uzpůsobit rozmarům počasí.
Altán ve tvaru iglú: pokoj pod širým nebem a mobilní zimní zahrada

Altán ve tvaru iglú: pokoj pod širým nebem a mobilní zimní zahrada

Altán ve tvaru iglú je dekorativní ochrana před deštěm a větrem. Je ale také ideální, když chcete venku pohodlně sedět i v chladnějších večerních hodinách. Přes den Vám zase pod neprůsvitnou střechou poskytne útočiště před sluncem. A když se ochladí, dá se tento altán pomocí průhledného povlaku proměnit v zimní zahradu.
    
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
  • Rozkládací pohovka, polyratan
19 990
16 990
Bohužel vyprodáno
    
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
  • Vertikální záhon
3 290
2 990
  • Stolička
Konstrukce v moderním vzhledu s plastovým pletivem
3 490
Náhled
Bohužel vyprodáno

Materiálový rádce: zahradní nábytek ze dřeva, plastu, nebo kovu?

Dnes se na výrobu zahradního nábytku používá řada různých materiálů. Na otázku, který materiál je nejlepší, není možné odpovědět paušálně, protože každý materiál se svými speciálními vlastnostmi hodí na různé účely různě dobře. U všech typů dřeva ovšem věnujte pozornost certifikaci, o které svědčí například logo FSC garantující trvale udržitelné lesní hospodaření.
Teakové dřevo

Teakové dřevo

Dřevo středně hnědé až zlatavě hnědé barvy patří k nejcennějším a nejstarším druhům dřeva. Díky přirozenému obsahu oleje odpuzuje vodu a je odolné vůči plísním. Zahradní nábytek z teakového dřeva navíc tak rychle neztrácí svůj tvar. A nejen samo dřevo, ale i přiléhající kovové díly jsou chráněné před korozí. Ve srovnání s dalšími druhy dřeva je teakové dřevo lehčí.
Akátové dřevo

Akátové dřevo

Vynikající vlastností tohoto dřeva je jeho značná robustnost, zahradní nábytek z akátového dřeva je navíc neobyčejně odolný vůči nepříznivému počasí a škůdcům. Patří k několika málo druhům dřeva, které se dají venku používat i bez impregnace. Hladký povrch a světlejší barevný tón s osobitou kresbou propůjčují zahradnímu nábytku ušlechtilý vzhled.
Eukalyptové dřevo

Eukalyptové dřevo

Zahradní nábytek z eukalyptového dřeva je většinou o něco levnější než nábytek z akátového nebo teakového dřeva, protože eukalyptus roste rychleji. Tento přírodní materiál má nicméně dlouhou životnost a je odolný vůči škůdcům. Před vytrvalým deštěm nebo dlouhodobě pražícím sluncem by eukalyptové dřevo ale mělo být chráněno, třeba umístěním pod střechu.
Plast

Plast

Plasty jsou oblíbeným materiálem na výrobu zahradního nábytku, protože odpuzují vodu, nevyžadují téměř žádnou údržbu a jsou neobyčejně lehoučké. Plastový nábytek je navíc k dostání v nejrůznějších variantách – od jednoduché bílé stohovatelné židle až po exkluzivní lounge nábytek. Cenová i kvalitativní škála je ovšem u plastu extrémně široká. Věnujte proto pozornost logům TÜV nebo GS, která garantují vysoce kvalitní zpracování. Pro větší přívětivost k životnímu prostředí je třeba plasty jako polyetylen preferovat před běžným PVC.
Kov: hliník a ocel

Kov: hliník a ocel

Kovy jsou neobyčejně stabilní a mají dlouhou životnost. Díky různým povrchovým úpravám je dnes navíc zaručeno, že se na nich voda jednoduše srazí v kapky. Problémem už proto není ani korodování. Pro venkovní použití máte zpravidla na výběr mezi ocelí a lehoučkým hliníkem. Kov se však na slunci rychle rozpálí, na což je třeba dávat pozor. Často jsou ovšem používány kombinace materiálů, například kovová konstrukce se stolovou deskou z teakového dřeva nebo kovová židle s polstrovanou sedací plochou nebo se sedací plochou potaženou textilií.
Plastové pletivo ve vzhledu ratanu

Plastové pletivo ve vzhledu ratanu

Zahradní nábytek z ratanu má přirozené kouzlo a je velmi pohodlný. Tento přírodní materiál je ovšem citlivý vůči vlhku a slunci, do exteriéru se proto nehodí. Velmi dobrou alternativou na zahradu nebo balkon je nábytek z polyratanu – plastového pletiva, které vypadá jako ratan. Tento materiál v sobě snoubí přírodní pohodovou proutěnou strukturu s vlastnostmi plastu. Zahradní nábytek z tohoto materiálu je nenáročný na údržbu a je odolný vůči povětrnostním vlivům.

Jak o zahradní nábytek správně pečovat a jak ho chránit

Z vysoce kvalitního zahradního nábytku se můžeme těšit řadu let. Většina materiálů je už sama od sebe odolná vůči vlhkosti, UV záření a škůdcům. Abyste životnost nábytku prodloužili, doporučujeme ovšem přece jen vhodnou péči a ochranu.

Na materiálu záleží

Dřevo je v zásadě materiál s velmi dlouhou životností, je ale přitom odkázáno na dobrou péči. Abyste předešli tomu, že krásné přírodní tóny v průběhu času vyblednou, nebo dokonce utrpí šrámy, je třeba dřevěný nábytek olejovat, a to nejlépe na jaře, v létě a na podzim. Plasty a povrchově upravené kovy naopak vyžadují jen minimum péče: Usazené nečistoty můžete odstranit mýdlovou vodou a hadříkem nebo jemným kartáčkem.

Chraňte zahradní nábytek před nepřízní počasí

Když zahradní nábytek delší dobu nepoužíváte nebo pokud je choulostivý vůči dešti a slunečnímu záření, můžete ho před škodlivými vlivy jednoduše chránit pomocí ochranných krytů. Silně nepříznivé počasí, jako je celodenní déšť nebo trvalé sluneční záření s UV paprsky, může škodit také dřevu odolnému vůči vodě i kvalitním plastům. Kryt ochrání nábytek rovněž před prachem a nečistotami, takže ho nemusíte čistit.

Působivé osvětlení zahrady

Zahradní osvětlení se postará nejen o to, aby se venkovní prostory daly využívat i ve večerních hodinách. Dokáže totiž zahradu doslova zalít zcela novým světlem a vyčarovat tak okouzlující atmosféru. Vedle klasiky s opravdovým plamenem, jako jsou pochodně nebo lucerny, jsou v exteriéru stále oblíbenější světla s LED a solární svítidla.

LED: pro skvělé světelné efekty

Jako zdroje světla se LED uplatňují stále častěji, mají totiž dlouhou životnost a spotřebovávají neobyčejně málo elektrické energie. Navíc jsou dnes v nabídce i v teplých odstínech, takže se dobře hodí jako působivé osvětlení. Při rozmísťování svítidel je přesto dobré dbát na to, abyste prostor neosvětlovali příliš. Pomocí samostatně umístěných zahradních svítidel a dekorativních světelných objektů vytvoříte velmi pěkné akcenty.

Solární svítidla: alternativa bez připojení k síti

Zvlášť pokud není v dosahu žádná zásuvka, jsou ideálním řešením svítidla napájená solární energií. Vždyť bez připojení do elektrické sítě poskytují moderní solární lampy spoustu světla. Přes den se nabijí, a jakmile se setmí, automaticky se zapnou. Solární články nasměrujte pokud možno co nejvíce na jih a pravidelným otíráním vlhkým hadříkem zajistěte, aby svítidla byla čistá. Potom ani zamračený den zpravidla nebývá žádný problém.

Zahradní nábytek a nápady pro Vaši zelenou oázu

    
Bohužel vyprodáno
  • Altán s pevnou střechou
Kvalitní střecha s polykarbonátovými dvojitými deskami – ideální pro celoroční použití
18 990
14 990
    
k dispozici malé množství kusů
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno

Balkonový nábytek pro Vaši zelenou oázu uprostřed města

Pojďte svůj balkon s pomocí chytrého nábytku a tipů a triků na téma sázení a pěstování zeleně proměnit v oázu pohody.

Tipy a triky pro krásný balkon

Grilovací sezona je zahájena

K zahájení grilovací sezony jsme pro Vás připravili tipy a triky na téma grilování, přípravy masa a spousty dalšího.

Tipy a triky na téma grilování