Schließen
Oblečení pro miminka

Oblečení pro miminka – pohodlná a praktická móda pro nejmenší

Vybaveni na život s novorozencem. Připravte nejmladšímu členovi rodiny – a sobě vlastně také – s pomocí vhodného oblečení uvolněný a poklidný start do života. Od čepic přes body až po punčocháče – v Tchibo najdete velký výběr kvalitního oblečení pro miminka – pro kluky i pro holčičky. A navíc vám poskytneme užitečné tipy a rady, nač si dát při online nákupu vybavení pro miminka pozor.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
1 ...

Kloboučky proti slunci apod.: správné oblečení pro miminka na léto

Obecně platí, že děťátko musí být chráněno proti slunci, protože má nesmírně citlivou pleť. Za horkých dní byste mu měli obléknout například body, lehké tričko a krátké kalhotky. Ty by měly být ideálně z lehké bavlny nebo ze lnu – tato přírodní vlákna jsou krásně vzdušná. Ponožky a kabátek můžete obléknout či svléknout podle potřeby. To, že je dítěti příliš horko, poznáte podle šíje: pokud je dítě na tomto místě těla horké a potí se, znamená to, že je oblečeno příliš.

Jak obléknout miminko v zimě

To, co je u dospělých tak v oblibě, funguje skvěle i u miminek: je to takzvaný cibulový princip! Přes body s dlouhým rukávem a punčocháče můžete přetáhnout například kombinézu, trička nebo kalhoty z vlny merino nebo z bavlněného flanelu. Na procházku zimní krajinou se hodí praktické kombinézy do sněhu nebo bundičky. A v žádném případě se neobejdete bez čepice, vlněných ponožek a rukavic. A pokud si nejste jisti, jestli děťátku není v oblečení zima, můžete to zjistit podle toho, jestli má teplé ručičky, nožičky a šíji.

Jak správně prát oblečení pro miminka

Oblečení pro miminka je každopádně potřeba před prvním nošením vyprat kvůli odstranění nečistoty a bakterií. Chcete-li se vyvarovat podráždění dětské pleti, sáhněte po jemném prostředku na praní bez obsahu vonných látek a fosfátů. K odstranění nečistoty stačí zpravidla 30 až 40 stupňů Celsia. Pokud jde o body, která jsou obvykle náchylná k většímu znečištění, nabízíme jednobarevné bavlněné materiály, které se dají ve většině případů bez problémů prát při teplotě 60 stupňů Celsia.

Které oblečení patří do první výbavy děťátka?

Chcete-li svému miminku připravit perfektní start, budete na první týdny jeho života potřebovat následující kousky oblečení, které jsou k dostání od velikosti 56:

●   5–8 body (v létě i v provedení s krátkým rukávem)
●   vždy 4–6 triček s dlouhým rukávem a kombinéz či kalhot
●   2–6 párů ponožek a punčocháčů
●   2–4 overaly na spaní
●   2 lehké čepičky a 1–2 kabátky
●   pro děti narozené v zimě: zimní kombinéza, teplejší čepička
Další tipy a triky najdete také v našem průvodci pro miminka.

Na co je potřeba dbát při nákupu oblečení pro miminka

Při nákupu oblečení pro miminka je potřeba dát pozor, aby materiál byl dobře snášenlivý dětskou pletí. Ideálním materiálem je biobavlna, protože dobře absorbuje vlhkost, je prodyšná a odolná. A důležitý je i střih: kvalitní, funkční oblečení je vybavené praktickými detaily, které usnadňují oblékání, svlékání a rovněž přebalování dítěte. Zejména u kojenců je velmi praktické zavinovací body a oblečení s knoflíkovou légou v rozkroku.

Náš závazek v oblasti módy pro miminka a malé děti

Materiály šetrné k dětské pleti, kvalitní zpracování, dětské designy a praktické detaily: splnění těchto nároků na naše výrobky dosvědčuje pečeť kvality TCM („Tchibo Certified Merchandise“). Použité textilie pocházejí z udržitelných zdrojů: například oblečení pro miminka se vyrábí z kvalitní biobavlny. Oblečení, které obsahuje 95 % biobavlny, je označeno údajem „z ekologické produkce“ a nese logo OCS 100.