Pokud chcete vědět čas zcela přesně, pak je pro vás budík řízený rádiovým signálem ten pravý. Díky anténě poskytuje vždy nejaktuálnější hodnotu platného času. Mimochodem, signál pro naše rádiové hodiny pochází z vysílače DCF77 poblíž Frankfurtu nad Mohanem, který vysílá jednotný časový signál pro celou západní Evropu. U budíků řízených rádiovým signálem nemusíte tedy nikdy nastavovat čas a můžete se stoprocentně spolehnout na jeho přesnost.
Dnes má funkci budíku kdejaké zařízení: smartphony a tablety, fitness náramky, PC... Ale všem těmto užitečným zařízením chybí jedno: styl. Pokud se ráno chcete v posteli probouzet s kouzlem minulých desetiletí, pak se vyplatí nákup retro budíku. Nejtypičtějším modelem je určitě kulatý budík se dvěma polokulovými zvonky. Tato varianta existuje již od doby industrializace a dodnes neztratila své kouzlo. Jednoduchý analogový budík s minimalistickými funkcemi má navíc ještě jednu výhodu: velmi snadno se ovládá.
Mnoho lidí, kteří si koupí budík, nemohou stejný zvuk alarmu po několika nocích už ani slyšet. Je mnohem pestřejší nechat se probudit motivujícím ranním vysíláním v rádiu. Pokud lze váš budík navíc připojit k internetu, máte téměř neomezený výběr stanic. V každém případě se vyplatí nejnovější rádiový standard DAB +, který zní mnohem lépe než tradiční velmi krátké vlny, zkráceně VKV. Stačí se rozhlédnout v online obchodě Tchibo a najít si své oblíbené zařízení.
Jako u mnoha elektrických zařízení přibylo i starému dobrému budíku v poslední době nepočítaně funkcí. Mnoho digitálních budíků nyní dokáže zobrazit teplotu i vlhkost vzduchu a slouží tak jako multifunkční zobrazovací panel v ložnici. I co se týče designu jsou budíky zcela v popředí. Některá avantgardní zařízení vypadají jako malé kosmické lodě a místo zvuku vás probudí záblesky světla. Nakonec se sami rozhodnete, které funkce potřebujete a které ne. Každopádně je praktický budík spánkové fáze, který v noci sleduje vaše pohyby a probudí vás až tehdy, když to nejlépe odpovídá vašemu přirozenému rytmu.
Kromě pravidelné výměny baterie není u digitálních budíků příliš na co dbát. Ale analogový budík s tradičním hodinovým strojkem potřebuje náležitou péči. Pokud vám hodně záleží na vybraném modelu, bylo by dobré, kdybyste jej každé tři až pět let nechali u hodináře zkontrolovat. Tam můžete nechat hodinový strojek také občas naolejovat. Tak bude váš budík s vámi mnoho let.
Budíky Tchibo podléhají jako všechny naše produkty přísným požadavkům na kvalitu. Od jednotlivých dílů až po finální zpracování máme vše pod nejpřísnější kontrolou a zajišťujeme nejvyšší možnou kvalitu našeho zboží. To zaručuje pečeť TCM, kterou najdete na našich produktech. TCM je zkratka pro „Tchibo Certified Merchandise“. Na tuto pečeť se můžete při nákupu spolehnout.