Schließen
Spací pytle pro malé děti

Spací pytel pro malé děti – pro celkově příjemnou noc

Klasické lůžkoviny nejsou pro miminka úplně vhodné. Proto je pro děti do jednoho roku – a často i poté – správnou volbou spací pytel. Postará se o to, aby byl váš potomek po celou dobu zachumlán v měkoučkém, dobře snášenlivém materiálu a mohl usnout, aniž by jej rušila přikrývka. Vyberte si v Tchibo z různých motivů a barev a vytvořte pro své děťátko ty nejlepší předpoklady pro poklidnou noc a sladké sny!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce

Spací pytel pro malé děti jako alternativa ke klasickým lůžkovinám

Spací pytel pro malé děti je dvojnásob užitečný: chrání před chladem, protože děťátko jej nemůže odkopat jako přikrývku, a současně i před přehřátím a nebezpečným přetažením přikrývky nebo polštáře přes obličej. Spací pytel se navléká na dítě jako kombinéza – pohodlně obepne nožičky a horní část těla. Máte na výběr mezi lehkou variantou bez rukávů a teplým spacím pytlem na zimu.

Různé spací pytle pro malé děti na každé roční období

Stejně jako dospělí v létě vymění péřovou přikrývku za lehčí, je potřeba přizpůsobit sezoně i dětský spací pytel. V létě byste měli používat lehký spací pytel, v němž se dítě nebude potit, zatímco na zimu je ideální silnější spací pytel, který dítě spolehlivě zahřeje. Vhodnou variantou je péřový spací pytel. Alternativně však můžete sáhnout i po prodyšném celoročním spacím pytli z bavlny, v němž se bude dítě cítit příjemně pořád.

Kterou velikost spacího pytle pro malé děti zvolit?

Novorozenec samozřejmě potřebuje menší spací pytel než roční dítě. Pokud je spací pytel příliš velký, hrozí nebezpečí, že kojenec sklouzne do spacího pytle příliš hluboko, a kromě toho nedokáže pytel naplnit svým tělesným teplem, takže dětské tělíčko v noci rychleji vychladne. Chcete-li vybrat správnou velikost spacího pytle pro své děťátko, měli byste se řídit jednoduchým pravidlem: výška vašeho děťátka minus délka hlavičky plus 10 cm na „volnost pohybu“ pro nožičky.

Úsporná varianta: spací pytel, který roste spolu s dítětem

Můžete se případně rozhodnout i pro spací pytel, který poroste s dítětem. Díky promyšlenému vybavení se zipy nebo druky se dá spací pytel prodloužit o 20 nebo 30 cm, takže v něm vaše děťátko bude moci spát delší dobu. U spacího pytle, který roste s dítětem, platí, že by měl mít druky v průramcích, které zabraňují tomu, aby děti během spaní vsunuly ručičky do pytle.

Objednejte si v Tchibo spací pytel pro malé děti a udělejte něco prospěšného

V Tchibo se můžete spolehnout, že výrobky pro miminka a malé děti, jako je spací pytel a oblečení, jsou vyrobené z kvalitní, dobře snášenlivé biobavlny a že byly kvalitně zpracovány. Důkazem toho je pečeť kvality TCM. Tato zkratka znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a jsou jí označeny pouze ty výrobky, které splňují naše vysoké nároky na kvalitu.