Raritní káva č. 4
»Hambela Wamena«

Prémiová káva z Etiopie
»Byli jste již někdy v Etiopii, v jedné z nejkrásnějších zemí světa, kde se pěstuje káva? Vydejte se se mnou na napínavou cestu do regionu Hambela Wamena u řeky Awata.«
Markus Meusburger Odborník na nákup specialit z týmu Tchibo
 
 
Raritní káva Tchibo - Hambela wamena

Raritní káva č. 4 je tu!

Objevte naši novou limitovanou prémiovou kávu »Hambela Wamena« z Etiopie. Překvapí Vás chutí jasmínových květů, vanilky, javorového sirupu a levandule. Pouze do vyprodání zásob!

Milí objevitelé kávy,

byli jste již někdy v Etiopii, jedné z nejkrásnějších zemí na světě, kde se pěstuje káva?

Doprovázejte mne na mojí napínavé cestě do regionu Hambela Wamena u řeky Awata, který je obklopen fascinujícími horami porostlými bujnou zelení. Na tomto okouzlujícím místě na nás čeká farmář Biniyam Aklilu Kassa, který zde pěstuje svou kávu, vyváží ji a chce tak zlepšovat život dalších pěstitelů kávy.

Jeho vizionářské myšlení a touha jednat jsou zakódované v jeho genech. Vášeň pro kávu lze totiž vystopovat až k jeho pradědečkovi, který ve své době přinesl kávu do Guji.

Jeho dědeček byl majitelem první soukromé dílny na zpracování kávovníkových plodů a podnikatelem byl i jeho otec, ten patřil mezi průkopníky vývozu zboží ze země.

„Po absolvování vysoké školy v USA mě to okamžitě táhlo zpátky sem. Moje kávová zrnka pro mě nejsou pouze zdrojem příjmu, v mé mysli se k nim váže také spousta krásných vzpomínek z dětství. A navíc se s nimi pojí také bohatá rodinná historie a veliké nasazení. Radost, kterou moje káva lidem přináší, dává mému životu hlubší smysl. Chci, aby milovníci kávy cítili, jak namáhavá je práce, která se skrývá v každém šálku kávy," říká nám se zářícíma očima.

Jeho raritní káva je sklízena ručně, prána a sušena na slunci.

Po ručním spaření i při přípravě v kapslovém kávovaru Cafissimo poznáváme květinové tóny, které připomínají vůni jasmínového květu. Kromě toho cítíme nádech vanilky, javorového sirupu a levandule.

Nemůžeme se dočkat, jaké vůně ucítíte Vy!

»Ať se z této kávy radujete již při prvním ochutnání a přinese Vám požitek v každém dalším šálku!«
Markus Meusburger Odborník na nákup specialit z týmu Tchibo

Raritní káva č. 4
»Hambela Wamena«

  • PŮVOD: Beka Coffee Estate, Etiopie
  • NADMOŘSKÁ VÝŠE PLANTÁŽE: 2.140 – 2.480 m
  • KLIMA: Tropické klima
  • VARIETA: Heirloom
  • ZPRACOVÁNÍ: Praná a sušená na slunci
  • ODRŮDA: 100% Tchibo Arabica
  • CERTIFIKACE: Rainforest Alliance
  • CHUŤ: Jasmínový květ, vanilka, javorový sirup a levandule
Vyzkoušejte právě teď

Exkluzivní vůně – díky naší limitované prémiové kávě

Vydejte se na zcela výjimečnou gurmánskou cestu kolem světa a díky naší stále se obměňující nabídce raritních káv objevujte kávu nejexkluzivnějšího původu. Ať už si kávu připravíte ručně nebo ve Vašem kávovaru Cafissimo jako Grand Classé: Užijte si rozmanité chutě této kávy, která pochází z vybraných plantáží rozmístěných v tzv. kávovém pásu, byla sklizena ručně a zpracována s láskou. Díky tomu přináší neopakovatelný zážitek.

Každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z trvale udržitelné zemědělské produkce, a podporuje tak podle příslušného loga ekologické a sociální projekty v místech pěstování kávy.

Jedinečná káva znamená jedinečnou chuť

Od ovocných a kořenitých tónů přes oříškovou a čokoládovou chuť až po sladký a květinový nádech: Každá edice přináší zcela výjimečný svět vůní. Díky designu v barvě příslušného chuťového odstínu a díky barevnému kolečku s vůněmi vyobrazenému na obalu můžete konkrétní kombinaci vůní dané prémiové kávy zjistit jednoduše na první pohled.

Souhra vlivů prostředí, v němž káva roste, jako jsou vlastnosti půdy, nadmořská výška a klima, jakož i návazných kroků, jako je sklizeň, zpracování a pražení, dá výjimečné vůni naší prémiové kávy skvěle vyniknout.

Gurmánské lahůdky, které udělají dojem – a to hned několikrát v roce

Každý rok se v závislosti na kalendář sklizní můžete těšit až na šest raritních káv – některé z nich Vám nabídneme také jako Cafissimo Grand Classé. Na Velikonoce a Vánoce na Vás navíc čeká něco zcela výjimečného: Prémiové kávy nejkvalitnějšího původu z celého světa v exkluzivních dózách, jejichž nevšední design vždy koresponduje s místem, odkud káva pochází.

Tyto kávové dózy jsou nejen opravdovými sběratelskými objekty a zaručeně se stanou ozdobou každé kuchyně, ale poskytují také ideální místo na skladování kávy. V nich si káva svou vůni udrží po opravdu dlouhou dobu.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ke kávě by se Vám mohlo hodit
Ruční filtr, mlýnek na kávu a spol.
Pro optimální přípravu našich raritních káv Vám doporučujeme náše keramické filtry. Skvělými doplňky jsou také elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s tenkou hubicí ve tvaru labutího krku pro individuální nastavení teploty.