Ubrusy vytvářejí náladové prostředí

Ti, kteří používají ubrusy, mají obvykle na mysli jejich praktické využití, protože látka chrání stůl před nevzhlednými škrábanci a nečistotami. Ale domácí textil dokáže mnohem víc: Díky nesčetným tvarům, barvám a materiálům vytváří útulné a náladové prostředí a dělá z každého stolu optický poutač. Pěkné ubrusy – malé i velké, kulaté nebo hranaté – najdete cenově výhodně v online obchodě Tchibo. K tomu dostanete zdarma tipy na nákup.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-16 %
Závaží na ubrus, 4 ks
179
149
-15 %
Běhoun na stůl, s celopotiskem
199
169
-32 %
Běhoun na stůl s batikovanými proužky
249
169
Proužkovaný lněný ubrus, nadměrná velikost
999
Žakárový běhoun na stůl, zelený
299
zbývá pár kusů
Běhoun na stůl
279
zbývá pár kusů
-12 %
Běhoun na stůl
249
219
Ubrus, červený, nadměrná velikost
899
zbývá pár kusů
Mušelínový ubrus, standardní velikost
799
zbývá pár kusů
Mušelínový ubrus, nadměrná velikost
999
Žakárový ubrus, krémový
449
Ubrus s vetkanými proužky
799
-15 %
Závaží na ubrus, 4 ks
199
169
Žakárový ubrus, krémově bílý, nadměrná velikost
799
zbývá pár kusů
Prémiový lněný ubrus
1 490
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Velký lněný ubrus
999
zbývá pár kusů
Žakárový ubrus, zelený, standardní velikost
Žakárový ubrus, zelený, nadměrná velikost
599
699
Žakárový ubrus, zelený, standardní velikost
Žakárový ubrus, zelený, nadměrná velikost
599
699
zbývá pár kusů
-12 %
Běhoun na stůl
249
219
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Sametový běhoun na stůl
299
zbývá pár kusů
Závaží na ubrus, 4 ks
179

Materiál: Bavlna, len – nebo přece jen syntetika?

Při výběru ubrusu byste měli myslet především na ten správný materiál. Bavlněné ubrusy patří mezi absolutní klasiku a díky vysoké odolnosti proti roztržení a oděru jsou velmi trvanlivé. Také modely vyrobené z polyesteru jsou extrémně odolné, barva i tvar zůstanou zachovány i po mnoha praních. Obzvláště honosně působí lněné ubrusy, které se vyrábějí z přírodního materiálu - lněných vláken. Materiál je odolný proti roztržení a molům a boduje také svou vysokou savostí. Ubrusy z voskovaného plátna lze snadno čistit vlhkým hadříkem, proto jsou perfektní pro použití v kuchyni nebo na grilování s přáteli.
Jídelní stůl s lněným ubrusem. Stůl a obývací prostor jsou v přírodním, rustikálním stylu, k němuž se tato látka nejlépe hodí.

Harmonie a estetika: vhodné ubrusy pro váš styl bydlení

Ubrusy jsou k dispozici v mnoha barvách a s nesčetnými vzory. Dbejte na to, aby model ladil se zbytkem vašeho zařízení. S jednobarevným bavlněným nebo lněným ubrusem neuděláte nikdy chybu – je klasický a nadčasový. Květinový potisk, kárované nebo pruhované vzory se výborně hodí k rustikálnímu vesnickému stylu. Jednoduchý, světlý nábytek ve skandinávském designu zkombinujete nejlépe s přírodními látkami a zdrženlivými vzory a barvami. Puristické zařízení dokonale doplňují moderní ubrusy ve výrazných a tmavých barvách. Grafické vzory a motivy se zde stávají optickými poutači.
Uprostřed místnosti je kulatý stůl, na kterém jako kontrast leží čtvercový ubrus v antracitové barvě. Oranžová lampa a židle stejné barvy jsou dalšími stylovými prvky.

Tvar a velikost – jaký ubrus pro který stůl?

Tvar ubrusu závisí především na tvaru vašeho stolu. Pokud je čtvercový, čtvercové ubrusy jsou tou pravou volbou, pro obdélníkové stoly, obdélníkové ubrusy atd. Samozřejmě i zde můžete být kreativní a kombinovat různé tvary. Zvláště populární jsou čtvercové ubrusy na kulatých stolech. Chcete-li najít správnou velikost, nejprve si stůl změřte. Poté přidejte 40 až 60 cm pro kulaté i čtvercové modely tak, aby na každé straně byl přesah 20 až 30 cm. Při slavnostních příležitostech to může být ještě více.

Tipy na údržbu: takto si ubrusy zachovají svoji barvu i tvar

Abyste si ubrus mohli užívat dlouhou dobu, je bezpodmínečně nutné dodržovat individuální pokyny výrobce k péči a informace o způsobu praní na štítku. Zpravidla platí, že bavlnu lze prát na 30 až 40 °C, při silném znečištění to může být až 95 °C. U ubrusů z polyesteru stačí 30 °C, skvrny odstraníte při 60 °C. Lněné ubrusy lze prát také až na 60 °C. Pozor: Při vyšších teplotách se může ubrus zdeformovat nebo zmenšit. Žehlete ubrus, když je ještě mírně vlhký! Ubrusy z voskovaného plátna můžete čistit vlhkým hadříkem a prostředkem na mytí nádobí, při silném zašpinění je lze prát až na 40 °C.

Perfektní prostírání pro sváteční tabule

Při zvláštních příležitostech by neměla chybět opulentní tabule včetně správného ubrusu – každému je totiž dobře známo, že se jí i očima. Bílý plátěný ubrus vypadá obzvláště klasicky a vytváří slavnostní atmosféru. I jednobarevné ubrusy v tmavých tónech vypadají ušlechtile a stylově. Podložky na stůl vyrobené z moltonu (zdrsněné bavlny), které se umisťují pod samotný ubrus, pomáhají ochránit stůl a zabraňují sklouznutí ubrusu. Centrálně umístěný stolní běhoun a jednotné prostírání zajistí také skvělý vzhled. To vše se doplní kvalitním nádobím a příbory a vhodnou dekorací.
Slavnostně vyzdobený stůl s lněným růžovým ubrusem. Stůl je prostřen jednoduchými talíři a měděnými příbory.

Pečeť Tchibo TCM: kvalita a dlouhá životnost

Stejně jako u celého našeho sortimentu obdržíte s ubrusy od Tchibo produkty velmi vysoké kvality, které se vyznačují dlouhou životností. Za tím si stojíme s naší pečetí TCM ("Tchibo Certified Merchandise"). Všechny naše produkty podléhají přísné kontrole kvality a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Abychom zajistili, že budete mít vždy v rukou vynikající produkt, spolupracujeme také výhradně s vybranými partnery a dodavateli.
Několik poskládaných ubrusů z různých látek je položeno na hromadu. V barvách béžové a bílé vypadají textilie tlumeně a přirozeně.