Ubrusy vytvářejí náladové prostředí

Ti, kteří používají ubrusy, mají obvykle na mysli jejich praktické využití, protože látka chrání stůl před nevzhlednými škrábanci a nečistotami. Ale domácí textil dokáže mnohem víc: Díky nesčetným tvarům, barvám a materiálům vytváří útulné a náladové prostředí a dělá z každého stolu optický poutač. Pěkné ubrusy – malé i velké, kulaté nebo hranaté – najdete cenově výhodně v online obchodě Tchibo. K tomu dostanete zdarma tipy na nákup.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-40 %
Velký ubrus se zlatě lesklou přízí
499
299
-28 %
Běhoun na stůl
249
179
-20 %
Žakárový běhoun
249
199
-39 %
Velký ubrus
499
300
-32 %
Lněný ubrus
1 190
799
Velký ubrus, červený
649
zbývá pár kusů
Velký žakárový ubrus
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Běhoun na stůl
249
zbývá pár kusů
-20 %
Běhoun na stůl
499
399
zbývá pár kusů
Běhoun na stůl s batikovanými proužky
249
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Středový ubrus
299
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Velký ubrus
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-33 %
Velký ubrus
599
399
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Běhoun na stůl
199
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Závaží na ubrus, 4 ks
179
zbývá pár kusů
  • Metráž z organzy
Lze podle potřeby zastřihnout
249
Náhled
Metráž z organzy
Lze podle potřeby zastřihnout
249
zbývá pár kusů
Závaží na ubrus, 4 ks
179
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Závaží na ubrus, 4 ks
149
zbývá pár kusů
Velký ubrus, zelený
649
zbývá pár kusů
Zahradní ubrus, cca 150 x 275 cm
599
zbývá pár kusů
-25 %
Žakárový ubrus
399
299

Materiál: Bavlna, len – nebo přece jen syntetika?

Při výběru ubrusu byste měli myslet především na ten správný materiál. Bavlněné ubrusy patří mezi absolutní klasiku a díky vysoké odolnosti proti roztržení a oděru jsou velmi trvanlivé. Také modely vyrobené z polyesteru jsou extrémně odolné, barva i tvar zůstanou zachovány i po mnoha praních. Obzvláště honosně působí lněné ubrusy, které se vyrábějí z přírodního materiálu - lněných vláken. Materiál je odolný proti roztržení a molům a boduje také svou vysokou savostí. Ubrusy z voskovaného plátna lze snadno čistit vlhkým hadříkem, proto jsou perfektní pro použití v kuchyni nebo na grilování s přáteli.
Jídelní stůl s lněným ubrusem. Stůl a obývací prostor jsou v přírodním, rustikálním stylu, k němuž se tato látka nejlépe hodí.

Harmonie a estetika: vhodné ubrusy pro váš styl bydlení

Ubrusy jsou k dispozici v mnoha barvách a s nesčetnými vzory. Dbejte na to, aby model ladil se zbytkem vašeho zařízení. S jednobarevným bavlněným nebo lněným ubrusem neuděláte nikdy chybu – je klasický a nadčasový. Květinový potisk, kárované nebo pruhované vzory se výborně hodí k rustikálnímu vesnickému stylu. Jednoduchý, světlý nábytek ve skandinávském designu zkombinujete nejlépe s přírodními látkami a zdrženlivými vzory a barvami. Puristické zařízení dokonale doplňují moderní ubrusy ve výrazných a tmavých barvách. Grafické vzory a motivy se zde stávají optickými poutači.
Uprostřed místnosti je kulatý stůl, na kterém jako kontrast leží čtvercový ubrus v antracitové barvě. Oranžová lampa a židle stejné barvy jsou dalšími stylovými prvky.

Tvar a velikost – jaký ubrus pro který stůl?

Tvar ubrusu závisí především na tvaru vašeho stolu. Pokud je čtvercový, čtvercové ubrusy jsou tou pravou volbou, pro obdélníkové stoly, obdélníkové ubrusy atd. Samozřejmě i zde můžete být kreativní a kombinovat různé tvary. Zvláště populární jsou čtvercové ubrusy na kulatých stolech. Chcete-li najít správnou velikost, nejprve si stůl změřte. Poté přidejte 40 až 60 cm pro kulaté i čtvercové modely tak, aby na každé straně byl přesah 20 až 30 cm. Při slavnostních příležitostech to může být ještě více.

Tipy na údržbu: takto si ubrusy zachovají svoji barvu i tvar

Abyste si ubrus mohli užívat dlouhou dobu, je bezpodmínečně nutné dodržovat individuální pokyny výrobce k péči a informace o způsobu praní na štítku. Zpravidla platí, že bavlnu lze prát na 30 až 40 °C, při silném znečištění to může být až 95 °C. U ubrusů z polyesteru stačí 30 °C, skvrny odstraníte při 60 °C. Lněné ubrusy lze prát také až na 60 °C. Pozor: Při vyšších teplotách se může ubrus zdeformovat nebo zmenšit. Žehlete ubrus, když je ještě mírně vlhký! Ubrusy z voskovaného plátna můžete čistit vlhkým hadříkem a prostředkem na mytí nádobí, při silném zašpinění je lze prát až na 40 °C.

Perfektní prostírání pro sváteční tabule

Při zvláštních příležitostech by neměla chybět opulentní tabule včetně správného ubrusu – každému je totiž dobře známo, že se jí i očima. Bílý plátěný ubrus vypadá obzvláště klasicky a vytváří slavnostní atmosféru. I jednobarevné ubrusy v tmavých tónech vypadají ušlechtile a stylově. Podložky na stůl vyrobené z moltonu (zdrsněné bavlny), které se umisťují pod samotný ubrus, pomáhají ochránit stůl a zabraňují sklouznutí ubrusu. Centrálně umístěný stolní běhoun a jednotné prostírání zajistí také skvělý vzhled. To vše se doplní kvalitním nádobím a příbory a vhodnou dekorací.
Slavnostně vyzdobený stůl s lněným růžovým ubrusem. Stůl je prostřen jednoduchými talíři a měděnými příbory.

Pečeť Tchibo TCM: kvalita a dlouhá životnost

Stejně jako u celého našeho sortimentu obdržíte s ubrusy od Tchibo produkty velmi vysoké kvality, které se vyznačují dlouhou životností. Za tím si stojíme s naší pečetí TCM ("Tchibo Certified Merchandise"). Všechny naše produkty podléhají přísné kontrole kvality a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Abychom zajistili, že budete mít vždy v rukou vynikající produkt, spolupracujeme také výhradně s vybranými partnery a dodavateli.
Několik poskládaných ubrusů z různých látek je položeno na hromadu. V barvách béžové a bílé vypadají textilie tlumeně a přirozeně.