Potřeby na pečení: Nejdůležitější pomocníci ve vaší kuchyni

Vejce a sádlo, cukr a sůl, mléko a mouka – základní ingredience pekařského řemesla známe už z dětské písně „Pečeme, pečeme dort“. Pokud se u vás vařečka nezastaví, potřebujete v kuchyni několik nezbytností, které vám pečení nejen usnadní, ale v první řadě umožní. V online obchodě Tchibo najdete širokou škálu potřeb na pečení, od mísy až po dortovou formu. Představíme vám ty nejpraktičtější pomocníky.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Sada mís z ušlechtilé oceli
799
-40 %
Hranatá forma na pečení
299
179
-16 %
Mísa na míchání a šlehání
599
499
Pomůcka na výrobu dezertů 2 v 1
699
-33 %
Raclette pro 2 osoby
599
399
XL pekáč z ušlechtilé oceli s víkem
799
Šamotová deska na pečení chleba
999
Pekáč z ušlechtilé oceli s roštem, XL
999
-25 %
Silikonová forma
199
149
Sada forem na vaření vajec
349
-40 %
Hliníková pánev s poklicí
999
599
-13 %
Hrnec XL z ušlechtilé oceli
1 490
1 290
-34 %
Smaltovaná forma na pečení
349
229
zbývá pár kusů
-28 %
Pánev, Ø cca 24 cm
699
499
zbývá pár kusů
Litinová pečící pánev
1 790
Litinový pekáč
1 990
Zapékací forma s poklicí
999
Pánev z ušlechtilé oceli, cca 20 cm
749
zbývá pár kusů
Forma na dort s přepravním víkem
399
zbývá pár kusů
Pánev z ušlechtilé oceli, cca 28 cm
999
Litinový pekáč na drůbež
1 490
Pánev z ušlechtilé oceli, cca 24 cm
899
Servírovací pánev z ušlechtilé oceli
1 290
-13 %
Litinová grilovací deska
1 490
1 290
Sada hrnců z ušlechtilé oceli, se skleněnými poklicemi
2 990
Forma na pečení perníčků a brownies
399
zbývá pár kusů
Hliníková pánev s kvalitní keramickou úpravou, cca 28 cm
699
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Profesionální pečicí podložky pro opakované použití, 2 ks
349
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-30 %
Skleněné zapékací formy, 2 ks
499
349
zbývá pár kusů
1

Pečení je radost

Pečení spojuje. Pokud máte děti, můžete to určitě potvrdit. Ty nejmenší (nebo i větší) nemají nic raději než míchání přísad, hnětení těsta a nakonec zdobení dortu nebo perníčků. Když se pak celá rodina sejde u konferenčního stolku a každý ochutnává společnou práci, jsou šťastní všichni. Pokud často a rádi pečete se svými blízkými nebo pro ně, potřebujete vhodné potřeby na pečení. Některé věci by neměly chybět v žádné kuchyni, jiné jsou pěknými doplňky pro obzvláště aktivní hobby pekaře.
Potřeby na pečení pro váš domov: stůl, na kterém stojí dortová forma, váleček, různé vařečky a mísy a také přísady, jako jsou vejce, mouka, mléko a koření.

Základní potřeby na pečení

Pečicí plech patří do každé kuchyně – když ne na dort, tak na pizzu. Měli byste mít také alespoň dvě formy na pečení. Ideálně jednu kulatou pružinovou – zde je klasický průměr 26 cm – a druhou obdélníkovou, kterou lze použít na biskupský chlebíček či na chléb. Pokud chcete, můžete si pořídit i formu na bábovku. Elektrické kuchyňské spotřebiče, jako je mixér, kuchyňský robot nebo pekárna na pečení chleba, vám ušetří spoustu práce s přípravou. Mísy na míchání různých velikostí jsou také nutností. A pro správné dávkování ingrediencí jsou nezbytné odměrky nebo kuchyňské váhy.
Potřeby na pečení ze silikonu: Žena stojí u stolu, před sebou má potřeby na pečení, bere těsto z mísy a dává ho do srdcové silikonové formy na pečení.

Rozmanitost tvarů díky silikonovým formám na pečení

Pečicí formy se zpravidla vyrábějí z hliníku nebo nerezové oceli. Před naplněním je musíte vymazat, aby se těsto nepřipeklo. Kromě toho jsou kovové formy poměrně objemné, tudíž zabírají spoustu místa ve skříni. Jako alternativu mnozí pečicí nadšenci používají silikonové formy na pečení. Ty se nemusí před pečením vymazávat a jejich pružný materiál nabízí širokou škálu tvarů. Zvláště rodiny s dětmi tak mají téměř nekonečný výběr motivů –⁠ od berušky až po postavičky od Disneyho. Pokud se rozhodnete pro silikonové potřeby na pečení, před prvním použitím je vyčistěte horkou vodou a čisticím prostředkem na nádobí.

Potřeby na pečení perníčků a muffinů

„O Vánocích najdete v pekárně samé dobroty“ –⁠ a mnoho z nich vykrajovaných. Ať už jsou to jedle, sobi nebo boty Santa Clause, perníčky jsou prostě součástí adventu. Ale není tomu tak pouze o Vánocích. Existuje tolik různých motivů, díky kterým můžete péct vhodné perníčky také na Velikonoce nebo na narozeniny. A vaše drahé polovičky určitě potěší, když jim na Valentýna darujete vykrojené srdíčko ozdobené červenou polevou. Muffiny jsou oblíbené jak u mladých, tak i u starších, a mají též širokou škálu variant. Malé velikosti lze jíst rukou a jsou ideální na cesty – formy na muffiny najdete i u Tchibo.

Pořádek v kuchyni: Jak skladovat potřeby na pečení

Pokud pečete hodně a často, nejspíše se vám nahromadila spousta různých potřeb na pečení. Abyste si zachovali přehled o tom, co v kuchyňských skříňkách máte, je důležité si tyto věci uspořádat. Nejprve se pokuste rozdělit prostor pro vaření a na pečení. Formy na pečení, váleček, stěrky na těsto a vykrajovátka dejte do jedné skříně – hrnce, pánve a zapékací mísy do druhé. Potřeby na pečení byste měli rozdělit ještě jednou. Potřeby, které tak často nepotřebujete, uložte do zadní části skříně nebo horní části závěsné skříňky. Všechny kuchyňské potřeby, které používáte často, si ponechejte na dosah.
Jak správně uložit potřeby na pečení: Žena stojí před otevřenou kuchyňskou skříňkou v bílé kuchyni a má nakloněnou hlavu do strany.

Kvalita a servis

Tchibo si zakládá na dlouhé životnosti svých výrobků a vynikajícím zákaznickém servisu. To zahrnuje krátkou dodací lhůtu od jednoho do tří pracovních dnů, bezplatnou politiku vrácení zboží až do 30 dní, flexibilní platební možnosti a kvalitu certifikovanou TCM. Objednání online z Tchibo je snadné a s dopravou zdarma od 20 eur. Případně si jednoduše vyzvedněte zboží objednané na internetu osobně na nejbližší pobočce.
Potřeby na pečení s pečetí kvality: Mladá blondýnka a její dcera stojí spolu v kuchyni a pečou – obě mají zástěry a srdečně se smějí.