Potřeby na pečení: Nejdůležitější pomocníci ve vaší kuchyni

Vejce a sádlo, cukr a sůl, mléko a mouka – základní ingredience pekařského řemesla známe už z dětské písně „Pečeme, pečeme dort“. Pokud se u vás vařečka nezastaví, potřebujete v kuchyni několik nezbytností, které vám pečení nejen usnadní, ale v první řadě umožní. V online obchodě Tchibo najdete širokou škálu potřeb na pečení, od mísy až po dortovou formu. Představíme vám ty nejpraktičtější pomocníky.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Litinový hrnec a pánev 2 v 1
1 390
-25 %
Litinový pekáč
1 990
1 490
-20 %
Skleněná zapékací forma
499
399
Hrnec XL z ušlechtilé oceli
1 490
Servírovací pánev z ušlechtilé oceli
1 290
Parní odšťavňovač z ušlechtilé oceli
1 490
-22 %
Hrnec se skleněnou poklicí, cca 5 l
899
699
-25 %
Pekáč XL z ušlechtilé oceli, s poklicí
799
599
Profesionální sada pomůcek na pečení
299
-20 %
Litinová pánev
999
799
-33 %
Hliníkový rendlík s poklicí, velký
899
599
Forma na dort s přepravním víkem
399
-22 %
Plech na pečení s víkem
449
349
Profesionální pečicí podložky pro opakované použití, 2 ks
349
Pečicí podložka na rolády, pro opakované použití
279
-7 %
Profesionální hrnce z ušlechtilé oceli, 4 ks
2 690
2 490
Profesionální sada na pečení dortů
599
Forma na bábovku ve tvaru růže
299
Otočný stojan na dort
199
Dortová forma s víkem
349
Sada forem na pečení patrových dortů
299
Pečicí plech s víkem na přenášení
399
Formičky na minibábovky, 12 ks
199
-40 %
XL pekáč z ušlechtilé oceli s roštem
999
599
Formičky na muffiny, 12 ks
199
Sada na zdobení cukrovinek
249
Formy na müsli tyčinky, 2 ks
199
  • Pánev z ušlechtilé oceli, průměr cca 20 cm
Vícevrstvé sendvičové dno pro optimální ukládání tepla
499
Náhled
Pánev z ušlechtilé oceli, průměr cca 20 cm
Vícevrstvé sendvičové dno pro optimální ukládání tepla
499
-30 %
Hliníková pánev s poklicí
999
699
1

Pečení je radost

Pečení spojuje. Pokud máte děti, můžete to určitě potvrdit. Ty nejmenší (nebo i větší) nemají nic raději než míchání přísad, hnětení těsta a nakonec zdobení dortu nebo perníčků. Když se pak celá rodina sejde u konferenčního stolku a každý ochutnává společnou práci, jsou šťastní všichni. Pokud často a rádi pečete se svými blízkými nebo pro ně, potřebujete vhodné potřeby na pečení. Některé věci by neměly chybět v žádné kuchyni, jiné jsou pěknými doplňky pro obzvláště aktivní hobby pekaře.
Potřeby na pečení pro váš domov: stůl, na kterém stojí dortová forma, váleček, různé vařečky a mísy a také přísady, jako jsou vejce, mouka, mléko a koření.

Základní potřeby na pečení

Pečicí plech patří do každé kuchyně – když ne na dort, tak na pizzu. Měli byste mít také alespoň dvě formy na pečení. Ideálně jednu kulatou pružinovou – zde je klasický průměr 26 cm – a druhou obdélníkovou, kterou lze použít na biskupský chlebíček či na chléb. Pokud chcete, můžete si pořídit i formu na bábovku. Elektrické kuchyňské spotřebiče, jako je mixér, kuchyňský robot nebo pekárna na pečení chleba, vám ušetří spoustu práce s přípravou. Mísy na míchání různých velikostí jsou také nutností. A pro správné dávkování ingrediencí jsou nezbytné odměrky nebo kuchyňské váhy.
Potřeby na pečení ze silikonu: Žena stojí u stolu, před sebou má potřeby na pečení, bere těsto z mísy a dává ho do srdcové silikonové formy na pečení.

Rozmanitost tvarů díky silikonovým formám na pečení

Pečicí formy se zpravidla vyrábějí z hliníku nebo nerezové oceli. Před naplněním je musíte vymazat, aby se těsto nepřipeklo. Kromě toho jsou kovové formy poměrně objemné, tudíž zabírají spoustu místa ve skříni. Jako alternativu mnozí pečicí nadšenci používají silikonové formy na pečení. Ty se nemusí před pečením vymazávat a jejich pružný materiál nabízí širokou škálu tvarů. Zvláště rodiny s dětmi tak mají téměř nekonečný výběr motivů –⁠ od berušky až po postavičky od Disneyho. Pokud se rozhodnete pro silikonové potřeby na pečení, před prvním použitím je vyčistěte horkou vodou a čisticím prostředkem na nádobí.

Potřeby na pečení perníčků a muffinů

„O Vánocích najdete v pekárně samé dobroty“ –⁠ a mnoho z nich vykrajovaných. Ať už jsou to jedle, sobi nebo boty Santa Clause, perníčky jsou prostě součástí adventu. Ale není tomu tak pouze o Vánocích. Existuje tolik různých motivů, díky kterým můžete péct vhodné perníčky také na Velikonoce nebo na narozeniny. A vaše drahé polovičky určitě potěší, když jim na Valentýna darujete vykrojené srdíčko ozdobené červenou polevou. Muffiny jsou oblíbené jak u mladých, tak i u starších, a mají též širokou škálu variant. Malé velikosti lze jíst rukou a jsou ideální na cesty – formy na muffiny najdete i u Tchibo.

Pořádek v kuchyni: Jak skladovat potřeby na pečení

Pokud pečete hodně a často, nejspíše se vám nahromadila spousta různých potřeb na pečení. Abyste si zachovali přehled o tom, co v kuchyňských skříňkách máte, je důležité si tyto věci uspořádat. Nejprve se pokuste rozdělit prostor pro vaření a na pečení. Formy na pečení, váleček, stěrky na těsto a vykrajovátka dejte do jedné skříně – hrnce, pánve a zapékací mísy do druhé. Potřeby na pečení byste měli rozdělit ještě jednou. Potřeby, které tak často nepotřebujete, uložte do zadní části skříně nebo horní části závěsné skříňky. Všechny kuchyňské potřeby, které používáte často, si ponechejte na dosah.
Jak správně uložit potřeby na pečení: Žena stojí před otevřenou kuchyňskou skříňkou v bílé kuchyni a má nakloněnou hlavu do strany.

Kvalita a servis

Tchibo si zakládá na dlouhé životnosti svých výrobků a vynikajícím zákaznickém servisu. To zahrnuje krátkou dodací lhůtu od jednoho do tří pracovních dnů, bezplatnou politiku vrácení zboží až do 30 dní, flexibilní platební možnosti a kvalitu certifikovanou TCM. Objednání online z Tchibo je snadné a s dopravou zdarma od 20 eur. Případně si jednoduše vyzvedněte zboží objednané na internetu osobně na nejbližší pobočce.
Potřeby na pečení s pečetí kvality: Mladá blondýnka a její dcera stojí spolu v kuchyni a pečou – obě mají zástěry a srdečně se smějí.