Čištění

 • Spařovací jednotka: lze vyjmout z boku
 • Zásobník na vodu: lze vyjmout shora
 • Nádoba na kávovou sedlinu: lze vyjmout zepředu


 • Automatická kontrolka odvápnění
 • Upozornění: Jednotlivé díly nelze mýt v myčce nádobí!

Řešení v případě problémů a poruch

Videokontrola

Sjednání termínu se servisním technikem.

Při prvním uvedení do provozu

Videoanleitung zur Inbetriebnahme

První uvedení do provozu

Kávovar je připraven na vaši oblíbenou kávu během několika málo minut.
Tchibo chce umožnit zážitek z čerstvě připravené kávy co nejvíce lidem. Proto je plnoautomatický kávovar vybaven vším, co je potřeba (např. kvalitním kuželovým mlýnkem). Díky zaměření na relevantní funkce zaplatíte jen to, co skutečně přispívá k perfektnímu zážitku z kávy. A budete moci ocenit neporazitelný poměr cena/výkon plnoautomatického kávovaru Tchibo.
Stisknutím jediného tlačítka připraví kávovar Esperto Pro espresso, caffè crema a cappuccino. Navíc je Esperto Pro vybaven tlačítkem pro pěnění mléka. Protože se tímto tlačítkem dá ovlivňovat množství pěněného mléka, můžete pomocí několika málo tlačítek připravovat rozmanité kávové speciality s mlékem. Pomocí otočného ovladače je navíc možné nastavovat požadovanou konzistenci mléčné pěny.
Kávovar Esperto Caffè Vám připraví stisknutím tlačítka espresso a caffè crema.
Esperto Latte rovněž připravuje espresso a caffè crema a navíc je vybaven tryskou na pěnění mléka, pomocí níž si můžete jako baristi sami napěnit mléko.
Esperto Pro umí také připravit espresso a caffè crema, ale disponuje také tlačítky pro přípravu cappuccina
a mléčné pěny. Díky otočnému ovladači si navíc můžete nastavit konzistenci mléčné pěny přesně podle svých představ.

Před spařením

Proces proplachování se automaticky spustí po každém zapnutí kávovaru. Tento postup můžete stisknutím tlačítka pro vodu přerušit, nelze jej však deaktivovat.
Při propláchnutí dojde k odstranění zbytků kávy a zbytkové vody z kávovaru a dojde k propláchnutí výpusti kávy. To je důležité, abyste si mohli vždy vychutnat svou kávu ve vysoké kvalitě a správné teplotě.
Další informace týkající se možného přizpůsobení najdete v návodu k použití pod bodem Přizpůsobení automatického procesu proplachování.
Je potřeba odvápnit kávovar, přestože indikátor pro odvápnění nesvítí. Postupujte v souladu s informacemi uvedenými v bodu Odvápnění nebo v návodu k použití. Případně postupujte v souladu s kroky popsanými ve videu o odvápnění.
Tento plně automatický kávovar je přednastaven tak, že se po zapnutí pod dostatečným tlakem nejprve krátce propláchne systém na pěnění mléka a poté systém na přípravu kávy. Tím se zajistí, aby rozvody v kávovaru byly čisté a připravovaná káva chutnala vždy výborně. Při zapínání přístroje proto doporučujeme vždy pod výpusť postavit šálek. Příjemný vedlejší efekt: Váš šálek se tím zároveň předehřeje!

Při spařování

Nastavte stupeň mletí na hrubší. Ve videonávodu k nastavení stupně mletí nebo v bodu Nastavení stupně mletí v návodu k použití zjistíte, jak lze nastavit stupeň mletí zrnkové kávy.
Pokud máte rádi silnější kávu, stiskněte nejprve tlačítko Intense+ a teprve poté jedno z tlačítek pro přípravu kávy (espresso, caffè crema, cappuccino). Káva se pak připraví z většího množství kávových zrnek.
Další možností je nastavit jemnější mletí nebo snížit množství vody používané k přípravě kávy (podívejte se na podrobné instrukce v návodu v oddílech „Nastavení hrubosti mletí kávy“ a „Změna množství nápoje“).

Nastavení stupně mletí

POZOR - možnost poškození přístroje

 • Nastavení stupně mletí smí být prováděno pouze v momentě užívání mlýnku.
 • Stupeň mletí měňte pouze v pomalu a sledujte, jaký měla změna dopad po 1 až 2 šálcích. Teprve poté změňte stupeň mletí v případě potřeby znovu.
Videonávod k nastavení stupně mletí

Nastavení stupně mletí

Díky správnému mletí může káva plně rozvinout své aroma. Tady Vám poradíme, jaký stupeň mletí je optimální pro perfektní zážitek z lahodné kávy:
 • BARISTA Espresso stupeň mletí 1
 • Espresso - Sicilia Style stupeň mletí 1
 • Espresso - milano Style stupeň mletí 2
 • BARISTA Caffè Crema stupeň mletí 2
 • Caffè Crema - jemná stupeň mletí 2
 • Caffè Crema - plná chuť stupeň mletí 2

Změna množství nápoje

Přednastavené množství nápoje při koupi kávovaru:
espresso cca 40 ml – caffè crema cca 125 ml.
Videoanleitung zur Programmierung der Tassengröße

Naprogramování velikosti šálku

Množství vody lze nastavit mezi 25 ml a 250 ml.

Příprava specialit s mlékem

Videoanleitung zur Zubereitung von Milchspezialitäten

Příprava specialit s mlékem

Připravte si nejen cappuccino a latte macchiato během pár minut.
Nejlépe se pění trvanlivé kravské mléko z chladničky (8 °C) s obsahem tuku 1,5 %. Na konzistenci a objem mléka (mléčné pěny) má vliv obsah tuku, teplota a množství mléka v kartonu nebo jiné nádobě.
Mléčnou pěnu doporučujeme začít připravovat s otočným ovladačem ve střední poloze a polohu ovladače upravovat podle konzistence mléka tak, aby vyhovovala Vašim preferencím.
Při nastavení do nejnižší polohy získáte ohřáté mléko s krémovou mléčnou pěnou.
Při nastavení do vyšší polohy vznikne pevná, nadýchaná horká mléčná pěna. Obsah mléčné pěny a teplota se zvyšují.
Nastavení do nejvyšší polohy je určeno pro mléčné alternativy (jiné než kravské mléko), které se obtížněji napěňují, při použití kravského mléka by mohlo dojít k jeho přehřátí. Pokud mléko příliš stříká, ovladač stáhněte – i během samotné přípravy pěny – do nižší polohy.
Mléko má různé vlastnosti v závislosti na použité alternativě, teplotě, obsahu tuku a také množství ve sklenici nebo nádobě.
Díky systému „One Touch Milk System“, kterým je Esperto Pro vybaveno, můžete tyto vlastnosti vzít v úvahu a připravit si mléčnou pěnu s konzistencí přesně podle svých představ. Nebojte se vyzkoušet, jaká konzistence mléčné pěny Vám chutná nejvíce.
Mléčnou pěnu doporučujeme začít připravovat s otočným ovladačem nastaveným do střední polohy a jeho pozici upravovat v závislosti na vlastnostech mléka tak, aby se utvořila pěna podle Vašich představ. Nastavení do nejvyšší polohy je určeno pro mléčné alternativy, které se obtížněji napěňují.
Alternativní mléka můžete používat bez problémů. Díky otočnému ovladači můžete pěnění přizpůsobit vlastnostem různých druhů mléka, protože některé druhy se pění prostě obtížněji. Pro dobrou kvalitu pěny doporučujeme nastavit otočný ovladač do vyšší polohy, než jak se nastavuje na trvanlivé kravské mléko
s obsahem tuku 1,5 %.
Pokud mléčná pěna během přípravy příliš stříká, je otočný ovladač nastaven do příliš vysoké polohy. Nastavení do nejvyšší polohy je vhodné zejména pro alternativy mléka na bázi sóji, ovsa nebo mandlí, které se pění obtížněji než kravské mléko – pokud ovšem nepoužíváte jejich „baristickou“ variantu. Mléčnou pěnu doporučujeme začít připravovat s otočným ovladačem nastaveným do střední polohy a jeho polohu měnit podle vlastností mléka tak, aby se tvořila pěna odpovídající Vašim preferencím.
Mléčnou pěnu můžete více zahřát otočením ovladače na vyšší stupeň. Tím dosáhnete toho, že se do mléka dostane více vzduchu, objem mléka se zvětší a mléčná pěna bude mít vyšší teplotu. Mléčnou pěnu doporučujeme začít připravovat s otočným voličem nastaveným do střední polohy a jeho polohu měnit podle vlastností mléka tak, aby se tvořila pěna odpovídající Vašim preferencím.
Pokud je otočný ovladač nastaven do nízké polohy, do mléka se dostává pouze malé množství vzduchu, čímž se mléko zahřívá jen trochu a tvoří málo pěny. Čím vyšší polohu otočného ovladače zvolíte, tím více vzduchu se do mléka dostane. Výsledkem je vyšší teplota, více pěny a celkově větší objem mléka v nádobě. Na to, jak se mléko daří pěnit, má vliv také množství mléka v nádobě, druh mléka, jeho teplota a obsah tuku. Mléčnou pěnu doporučujeme začít připravovat s otočným ovladačem nastaveným do střední polohy a jeho polohu měnit podle vlastností mléka tak, aby se tvořila pěna odpovídající Vašim preferencím.

Po spaření

Speciálně u espressa je množství vody v poměru k šálku tak malé, že rychle vychladne. Proto je potřeba, abyste šálek před přípravou kávy nejdříve nahřáli. Chcete-li šálek nahřát, stiskněte tlačítko pro horkou vodu. Do šálku postaveného pod výpust nateče cca 50 ml horké vody. Dříve než začnete s přípravou kávy, vodu
z šálku vylijte.
Nastavte stupeň mletí na jemnější, případně stiskněte tlačítko Intense+-pro přípravu silnější kávy.

Videonávod k nastavení stupně mletí >
Funkci Intense+ >
Kávovar se automaticky přepne do pohotovostního režimu, pokud zhruba 10 minut nebylo stisknuto žádné tlačítko. Důvodem je úspora elektrické energie.
Tento časový interval můžete prodloužit na 20 nebo 30 minut. U nových modelů je možné dokonce nastavení na 120 minut. Podrobné informace najdete v návodu k použití v bodu Pohotovostní (klidový) režim.
Pokud nejste spokojeni s chutí své kávy, zkuste se zamyslet nad výběrem použité zrnkové kávy. Navíc můžete pomocí tlačítka Intense+- změnit intenzitu kávy nebo můžete upravit stupeň mletí kávy.
Jestliže ani pak nebudete spokojeni se svým plnoautomatickým kávovarem, můžete jej během 4 týdnů od data nákupu vrátit. V takovém případě vraťte kávovar, včetně dokladu o koupi, jednoduše do některého
z našich obchodů Tchibo.

Čištění systému na pěnění mléka

Videoanleitung zur Reinigung des One Touch Milk Systems

Čištění systému na pěnění mléka

Rychlé a snadné čištění.
 • Čištění pomocí proplachovací funkce EasyClean: Koncovku z ušlechtilé oceli vyjměte z nádoby s mlékem
  a dejte ji do čisté sklenice nebo jiné nádoby naplněné vodou. Pod výpusť kávovaru nyní postavte prázdnou nádobu. Stiskněte tlačítko EasyClean a rozvody, kudy protéká mléko, se samy vyčistí.
 • Čištění jednotlivých dílů: Jakmile daný den připravíte poslední kávovou specialitu s mlékem, doporučujeme systém na pěnění mléka rozebrat na jednotlivé části a vyčistit je pod teplou tekoucí vodou s přídavkem mycího prostředku. Pro optimální vyčištění systému doporučujeme všechny díly (kromě otočného voliče pro regulaci mléčné pěny) pravidelně namáčet v teplé vodě s přídavkem čisticího prostředku Čistič mléčného systému Durgol® – k dostání v každém obchodě Tchibo a u specializovaných prodejců.
Čištění pomocí tlačítka EasyClean doporučujeme provádět každý den vždy bezprostředně po přípravě kávových specialit s mlékem. Na konci dne doporučujeme systém na pěnění mléka rozebrat na jednotlivé části a vyčistit je pod teplou tekoucí vodou s přídavkem mycího prostředku.

Jaký prostředek se doporučuje na čištění systému na pěnění mléka?

 
 • Čistič mléčného systému Durgol​
Čistič mléčného systému na 5 použití po 50 ml​
179
Kč/l 716
Náhled

Doporučujeme přípravek Čistič mléčného systému Durgol® – k dostání je v každém obchodě Tchibo, ve specializovaných obchodech a na tchibo.cz.

Systém na pěnění mléka, který je součástí kávovaru Esperto Pro, lze po každém použití snadno propláchnout stisknutím daného tlačítka. Pro důkladné čištění lze systém během chvilky rozebrat na jednotlivé součásti a vyčistit je pomocí speciálního čisticího prostředku. Kávovar čistěte pravidelně, abyste prodloužili jeho životnost.

Čištění spařovací jednotky

Videoanleitung zur Brühgruppenreinigung

Čištění spařovací jednotky

Jak snadno vyčistit spařovací jednotku:
Při každodenním používání plnoautomatických kávovarů doporučujeme čistit spařovací jednotku jednou týdně.
Kávovar nekontroluje množství sedliny v nádobě, nýbrž počítá spařovací cykly. Proto se může stát, že po vyprázdnění zásobníku v mezidobí symbol indikující potřebu vyprázdnit nádobu na kávovou sedlinu svítí.
V takovém případě stačí nádobu ještě jednou vyprázdnit.
Při vyprazdňování dejte pozor, abyste zásuvku s nádobou na kávovou sedlinu vytáhli z kávovaru a ponechali ji venku tak dlouho, dokud nezačne blikat symbol indikující potřebu vyprázdnit nádobu na kávovou sedlinu. Teprve tehdy kávovar zaregistruje, že nádoba byla odstraněna.
Vyprázdnění ve chvíli, kdy je kávovar vypnutý, nebude zaregistrováno.
Tomu, aby vedle spařovací jednotky nenapadalo určité malé množství kávy, se nedá technicky zcela zabránit. Může k tomu dojít zejména tehdy, pokud je nastaven hrubý stupeň mletí kávy nebo v případě použití tlačítka Intense+-. V takovém případě totiž do spařovací jednotky vstupuje velké množství kávy.
Jednotlivé díly kávovaru Esperto Pro nejsou vhodné do myčky nádobí.

Při odvápnění

Kávovar je potřeba odvápnit, jakmile se na displeji objeví indikátor odvápnění. Tak můžete ušetřit elektrickou energii a zvýšit životnost svého kávovaru. V závislosti na tom, jak často svůj plnoautomatický kávovar používáte, je potřeba provádět odvápňování jednou měsíčně nebo méně často – několikrát do roka.

Odvápňovací proces sestává ze dvou kroků: odvápnění a propláchnutí. Podrobné informace najdete v návodu
k použití a ve videonávodu:

Doporučujeme používat k odvápňování speciální odvápňovací prostředek od značky Durgol.
Stáhnout návod k použití
Videoanleitung zum Entkalken

Snadné odvápnění kávovaru

Pro trvalý zážitek z kávy a dlouhou životnost kávovaru.

POZOR – usazený vodní kámen může vést k poškození přístroje

Jakmile se na displeji rozsvítí symbol Odvápňování (po cca 20 l), je potřeba kávovar odvápnit.
Odvápnění proveďte během několika příštích dní. Neotálejte s tím, protože jinak se může v přístroji usadit tolik vodního kamene, že proces odvápnění nebude účinný.

Proces odvápnění trvá zhruba 15 minut
Použijte tekutý odvápňovač na kávovary, jako je např. speciální odvápňovací prostředek od značky durgol®. Nepoužívejte žádné odvápňovací prostředky na bázi kyseliny mravenčí.
 1. Je-li kávovar zapnutý, vypněte jej pomocí vypínače.
 2. Vytáhněte z kávovaru zásobník na vodu směrem nahoru. Do prázdného zásobníku na vodu nalijte tekutý odvápňovací prostředek. Případně můžete přilít vodu až po značku MAX. Poté zásobník na vodu vraťte zpět do kávovaru. Dbejte přitom pokynů výrobce.
 3. Pod výpust kávy postavte prázdnou nádobku (s objemem min. 500 ml). Případně můžete pro tento účel odstranit odkapávací misku.
  Nádobku, kterou jste postavili pod výpust kávy, musíte během odvápňovacího procesu několikrát vyprázdnit.
 4. Stisknutím vypínače kávovar zapněte.
  Počkejte, dokud se kávovar nenahřeje a nezačnou nepřetržitě svítit všechna tlačítka.
 5. Stiskněte současně vypínač a tlačítko pro přípravu espressa a držte je stisknuté cca 5 sekund, než zazní 2 signální tóny. Pak tlačítka uvolněte.
  Symbol Odvápnění a tlačítko pro přípravu espressa blikají.
  Stisknutím tlačítka pro přípravu espressa spusťte proces odvápnění. Začne blikat symbol Odvápnění.

  Proces odvápnění je zahájen a bude trvat cca 15 minut.  Kávovar každých 40 sekund načerpá roztok
  s odvápňovacím prostředkem do systému trubic v kávovaru. Přitom do nádobky pod výpustí kávy vyteče pokaždé cca 50 ml.
 6. Vylijte roztok s odvápňovacím prostředkem, který vytekl z výpusti kávy, včas, aby nádobka pod výpustí kávy nepřetekla.
  Po dokončení procesu svítí symbol Odvápnění a symboly Dolít vodu a tlačítko pro přípravu espressa blikají.
 7. Vyjměte z kávovaru zásobník na vodu a důkladně jej umyjte podle popisu v bodu Umývání zásobníku na vodu v návodu k použití.
 8. Nyní je na řadě fáze proplachování.
  Vyprázdněnou nádobku (s objemem min. 500 ml) nyní opět postavte pod výpust kávy. Během fáze proplachování možná bude potřeba několikrát ji vyprázdnit.
  Zásobník na vodu naplňte po umytí až po značku MAXstudenou vodou z vodovodu a zásobník opět vložte do kávovaru.
  Symbol Dolít vodu zmizí a po několika sekundách se automaticky spustí fáze proplachování.
 9. Zhruba polovina vody ze zásobníku na vodu se použije k propláchnutí kávovaru.
  Pak se kávovar na cca 1 minutu zastaví.  Následně se použije k propláchnutí druhá polovina vody ze zásobníku na vodu. Po ukončení procesu proplachování se kávovar automaticky přepne do pohotovostního režimu. Proces odvápnění je u konce.

Jaké odvápňovací prostředky jsou doporučeny k odvápnění kávovaru?

 

Doporučujeme používat k odvápnění speciální odvápňovací prostředek od značky durgol® – je k dostání v každém obchodě Tchibo, ve specializovaných prodejnách a na tchibo.cz.

POZOR – usazený vodní kámen může vést
k poškození přístroje
 • Je potřeba, abyste prováděli proces odvápnění kávovaru, jakmile se zobrazí příslušný indikátor (zhruba po 40 l). Tím prodloužíte životnost svého přístroje a ušetříte energii.
 • Nepoužívejte žádné odvápňovací prostředky na bázi kyseliny mravenčí.
 • Používejte běžné tekuté odvápňovače na kávovary. Jiné prostředky by mohly vést
  k poškození materiálů v přístroji anebo by mohly být neúčinné.
Vypněte kávovar. Zkuste spustit proces odvápnění znovu. Přitom dodržujte pokyny k odvápnění uvedené
v návodu k použití nebo ve videu k odvápnění.

Reklamace

Tchibo poskytuje záruční lhůtu v trvání 24 měsíců od data nákupu.
Pokud se – v rozporu s očekáváním – vyskytne nějaká závada, obraťte se, prosím, na náš zákaznický servis. Naši pracovníci Vám rádi pomohou a dohodnou se s Vámi na dalším postupu.
 • Zákaznický servis (bezplatná linka)
  Tel.: 800 900 826
  Po - Pá 8:00 - 20:00
  So 8:00 - 16:00
 • Kontaktní formulář
Další informace najdete v návodu k použití svého kávovaru.

V případě jiných dotazů můžete kontaktovat (bezplatnou) servisní linku Tchibo:
800 900 826
Po - Pá 8:00 - 20:00
So 8:00 - 16:00