Jídelní židle – pohodlné a vkusné

Jídelna je často srdcem a zároveň vývěsním štítem celé domácnosti. Sem zvete návštěvu na společnou večeři, slavíte zde různá výročí nebo si zde můžete jen příjemně společně posedět. Právě proto může vkusné zařízení ukázat zároveň váš smysl pro komfort a útulnost. Nejlepší jsou takové jídelní židle, které se hodí do daného prostoru a k ostatnímu nábytku. U společnosti Tchibo se dozvíte, na čem při výběru záleží.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Schůdky z masivního dřeva
1 790
Polstrovaná židle, světle šedá
Polstrovaná židle, antracitová
S područkamiS područkami
3 490
3 490
Již brzy opět skladem
  • Polstrovaná designová židle, tmavě šedá
  • Polstrovaná designová židle, šedobéžová
3 490
2 190
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
-37 %
-37 %
Polstrovaná designová židle, šedobéžová
Polstrovaná designová židle, tmavě šedá
3 490
2 190
3 490
2 190
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
  • Polstrovaná designová židle, šedobéžová
  • Polstrovaná designová židle, tmavě šedá
3 490
2 190
Náhled
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
-37 %
-37 %
Polstrovaná designová židle, šedobéžová
Polstrovaná designová židle, tmavě šedá
3 490
2 190
3 490
2 190
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
Nejnižší cena za posledních 30 dní: 2 190 Kč
Židle ve windsorském stylu
3 490
Polstrovaná lavice s úložným prostorem
3 990
Lavice na sezení s odkládací plochou
4 490
Otočná jídelní židle
5 990

Jak si vybrat ty správné jídelní židle

Pokud se jedná o výběr vhodného sezení, je třeba přihlédnout k mnoha faktorům. Nejprve byste si měli položit otázku, jaký účel má vaše nová židle vlastně plnit: útulné posezení nebo to má být funkční kus nábytku? Vycházíte-li z této premisy, máte na výběr různé modely s odlišnými vlastnostmi. Různé velikosti a materiály zde hrají stejně důležitou roli jako design. Jídelní židle jsou často zlatou střední cestou mezi pohodlím, praktickým využitím a estetikou. Přehled včetně podrobného objednacího katalogu naleznete online u Tchibo!
Dbejte na správné rozměry: v jídelním koutě stojí hranatý dřevěný stůl se dvěma jídelními židlemi ze dřeva bez opěrek rukou.

Optimální rozměry jídelní židle

Velikost jídelní židle se také liší dle různých nároků. Přesto existují určité standardní rozměry, na které byste při nákupu měli myslet. Důležité je, aby se vaše nohy při sezení v pravém úhlu a pohodlně dotýkaly podlahy. Správným rozměrem většiny židlí je proto výška sezení 45 cm. Důležitá je však také velikost jídelního stolu, jehož spodní hrana by měla být asi o 30 cm výše než je plocha sedáku židle. Při nákupu se můžete rozhodnout, zda bude jídelní židle s opěrkami přiražena ke stolu nebo se pod něj bude zasouvat. Pro dostatek místa je ideální vzdálenost mezi židlemi 20 cm.
Stylový tvar: U obdélníkového, bílého stolu stojí tři skořepinové jídelní židle bez opěrek rukou v barvách růžová, modrá a šedá.

Mnoho modelů – široký výběr

Pokud jde o typ židle, máte na výběr. Nejprve se můžete rozhodnout, zda si vyberete jídelní židle s opěrkami, které nabízí větší komfort, nebo bez opěrek a získáte tak vyšší svobodu pohybu. Vedle klasických dřevěných židlí jsou v nabídce také modely houpacích židlí, které jsou místo nohou umístěny na podstavci, který vám navozuje lehce pružný pocit sezení. Jako nápadný solitér se hodí především do moderně zařízených domácností. Čalouněné židle jsou spíše pohodlným kusem nábytku.

Jaký materiál si mám u jídelní židle zvolit?

Jídelní židle z pravé kůže jsou velmi odolné a hodí se proto k častému užívání. Za obzvláště stylové je považován jejich vnější vzhled a individualita zdůrazněná kůží. Ne každý kožený nábytek však působí lákavým dojmem a pokud chcete větší pohodlí, jsou možná lepší volbou čalouněné jídelní židle. Individuální styl zařízení rovněž umožňují různé varianty textilií, které při sezení rovněž poskytují nezbytné pohodlí. Dřevo má oproti tomu spíše rustikální kouzlo, které se může k danému prostředí velice dobře hodit. S přídavným čalouněním je i zde možné vytvořit útulné a pohodlné sezení.

Dvě, čtyři, šest – vhodný počet jídelních židlí

Počet jídelních židlí se samozřejmě řídí dle velikosti vašeho jídelního stolu. Oko miluje symetrické uspořádání, a proto byste měli mít především u hranatých stolů vždy sudý počet židlí. Pokud máte k dispozici jen omezený prostor, stačí dvě jednoduché židle u velkého stolu o rozměrech 80 x 80 cm. Pro čtyři židle je ideální rozměr stolu 120 x 80 cm, případně 160 x 90 cm. Ve velké místnosti vypadá obzvláště dobře dlouhý hranatý nebo oválný stůl. Ke stolu o velikosti 200 x 100 cm se hodí osm židlí. U Tchibo si můžete výbavu do vaší jídelny pořídit také jako sadu – a pak budete mít hned jednotný styl.
Správný počet jídelních židlí: U obdélníkového dřevěného stolu v bílé kuchyni stojí čtyři dřevěné židle.

Příslib kvality Tchibo s pečetí TCM

Produkty s pečetí TCM, což znamená "Tchibo Certified Merchandise“, podléhají našim nejpřísnějším nárokům na kvalitu a procesy výběru. Můžete se tedy spolehnout na to, že i při nákupu vašich jídelních židlí si pořídíte vysoce kvalitní produkt, který vás přesvědčí svou dlouhou životností a vynikající funkčností. Pečeť TCM zaručuje exkluzivní výrobu pro společnost Tchibo, čímž zaručujeme, že veškeré položky našeho sortimentu jsou vyrobeny dle těch nejvyšších nároků. Důvěřujte označení TCM a odneste si domů nový krásný kousek!
Kvalita díky pečeti TCM: Smějící se, hnědovlasé dítě sedí pod bílým stolem a je obklopeno bílými jídelními židlemi.