Zahradní osvětlení pro příjemnou atmosféru

Není snad jiného místa, kde byste si lépe odpočinuli než na vaší vlastní zahradě. Chcete-li ve své oáze klidu vytvořit útulnou atmosféru i ve večerních hodinách, je nezbytností správné zahradní osvětlení, které se ve tmě postará i o zajištění bezpečnosti. Romantické lampiony, zahradní kulaté lampy nebo stolní či stojaté lampy – u Tchibo najdete skvělé zahradní osvětlení pro jakýkoliv účel a také tipy ze světa designu světel.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Zahradní zápichy s LED, 2 ks
349
Solární světelný řetěz
699
Světelný závěs na vánoční stromeček, s LED
899
Světelný řetěz s LED hvězdami, s akumulátorem
799
Venkovní světelná síť s LED
899
Světelný závěs s LED
599
Silueta LED Jedlička
Silueta LED Hvězda
699
699
Dekorační lucerna s LED
Dekorační lucerna s LED, velká
599
999
Bohužel vyprodáno
Skleněný domeček s LED
799
Venkovní kovová hvězda s LED, malá
699
zbývá pár kusů
Stromeček s LED »Spirála«
1 290
zbývá pár kusů
Silueta LED Jedlička
Silueta LED Hvězda
699
699
-22 %
Solární sloupky, 3 ks
899
699
Světelný řetěz s LED a projekcí
1 190
Sněhová vločka s LED
799
Venkovní světelná girlanda s LED
799
Dekorační věnec s LED
1 290
Venkovní lucerna s LED
1 390
LED venkovní světelný řetěz, 280 LED
LED venkovní světelný řetěz, 120 LED, s hvězdičkami
799
999
LED venkovní světelný řetěz, 280 LED
LED venkovní světelný řetěz, 120 LED, s hvězdičkami
799
999
Venkovní světelný řetěz s LED »Rampouchy«
1 290
Solární skleněná koule
1 990
LED silueta »Hvězda«
699
Světelný řetěz s LED, ve tvaru popínavé rostliny
799
Venkovní stromeček s LED, malý
Venkovní stromeček s LED, velký
699
999
Venkovní hvězda s LED, malá
899
Venkovní stromeček s LED, malý
Venkovní stromeček s LED, velký
699
999
Solární svítidlo »Kovová hvězda«
1 790
3D venkovní hvězda s LED, stojící
3D venkovní hvězda s LED, s bodcem
2 490
1 490
Venkovní hvězda s LED
999
1

Jak osvětlit plochy a zahradní cestičky

Při výběru zahradního osvětlení byste měli především zvážit, jakému účelu má sloužit. Závěsná světla nad posezením na terase a jiné stolní lampy vám umožní si užívat venkovní atmosféru i ve tmě a vychutnat si lahodné klobásky z grilu nebo studené pivo. Venkovní nástěnná světla a outdoorové stojací lampy pro změnu osvítí větší plochy mírným světlem. Pro bezpečnou chůzi po zahradě i v noci jsou ideální lampy do země, které lze libovolně rozmístit po zahradě.
Správné použití zahradního osvětlení: Dřevěný plot, před kterým jsou kulaté zahradní lampy, které osvětlují malé okrasné stromy.

Umění správného osvětlení

Pokud máte ve své zahradě výjimečnou rostlinu, impozantní strom nebo sochu, vyplatí se je i v noci zviditelnit a osvětlit je. Dokonale se na to hodí přízemní reflektory, které jednoduše schováte za kámen nebo do podrostu keře, nebo upínací reflektory, které zas neviditelně upevníte na strom či keř. Na obdiv můžete dát i bazén – a zvážit tak skok do studené vody po setmění. Podvodní reflektory lze umístit i do zahradního jezírka a navodit tak útulnou atmosféru.
Zahradní osvětlení jako dekorace: Dřevěný zahradní stůl s vínem, sýrem a ovocem, nad kterým se tyčí strom. Na stromě je zavěšen rozsvícený řetěz z kulatých lampionků.

Krásné lampy se skvělým designem

Zatímco dříve se více dbalo na funkčnost lamp, v dnešní době nás mnoho modelů přesvědčí spíše svým vizuálně přitažlivým designem a jsou tak vhodné jako dekorace. Aby vám všechna zahradní osvětlení ladila, je dobré zvolit jednu řadu lamp v podobném stylu nebo alespoň ve stejném odstínu. Hravé lucerny, lampiony nebo světelné řetězy se při dlouhých večerech postarají o romantickou atmosféru. Skvělou atmosféru vykouzlíte i nadčasovými kulatými lampami. Stačí si projít sortiment Tchibo a nechat se inspirovat.

Světlo na zahradu a na dvůr – chytré a funkční

Nejlepší místo pro zahradní osvětlení najdete, když se ve tmě projdete svou zahradou. Jen tak odhalíte, jaká místa je potřeba osvětlit. Rozhodněte se pro zahradní osvětlení s detektory pohybu, které se v případě potřeby rozsvítí automaticky. Takové řešení je z hlediska bezpečnosti ideální pro osvětlení dvora, garáže, zahradního domku nebo venkovního schodiště do sklepa. Tímto způsobem se vyvarujete možným úrazům, a navíc tak odradíte nezvané hosty. Pokud si přejete, aby se zahradní osvětlení zapínalo a vypínalo v určitou hodinu, pořiďte si jednoduchý časovač.

Zahradní osvětlení se solární a LED technologií

Chcete-li zahradní osvětlení, které je zdarma a zároveň šetrné k životnímu prostředí, pak je pro vás dobrou volbou solární venkovní osvětlení. Díky slunečnému záření se během dne nabíjí energií (nejlépe ho nastavte směrem na jih!) – bez nutnosti pokládat kabely. Máte-li k dispozici elektrické připojení, použijte jako zahradní osvětlení energeticky úsporné LED diody, nejlépe s teplou bílou barvou světla. U Tchibo najdete skvělé zahradní osvětlení jak se solární, tak i s LED technologií. Obecně platí, že bezpečnost má přednost! Pozornost věnujte takzvané IP ochraně – čím vyšší je uvedené číslo, tím je výrobek odolnější vůči povětrnostním vlivům a nečistotám.
Zahradní osvětlení se solární technologií: V květinách na zelené louce je zasazená solární lampa.

Vysoký standard dodání, výroby a kvality

Pokud si vyberete lampy a světla od Tchibo, budete si je moci užívat hodně dlouho. Velký důraz klademe na vysokou kvalitu a odolnost našich výrobků. Abychom tomu dostáli, spolupracujeme výhradně s vybranými dodavateli a naše výrobky pravidelně během výroby kontrolují externí kontrolní instituce. Dodržování těchto vysokých standardů garantujeme prostřednictvím pečeti TCM (zkratka pro „Tchibo Certified Merchandise“).
Kvalitní zahradní osvětlení: Holčička v letních šatech stojí v zahradě, čte si knihu a je osvětlená lampionovým řetězcem.