Zahrada – ráj obklopený zelení

Zahrada je během náročného pracovního dne místem odpočinku. I při práci na zahradě se mnozí z nás skvěle uvolní a doslova vypnou. Jak si vaši zahradu zařídíte, závisí na jejím výchozím stavu. Pokud zde jsou již rostliny, stačí často pár jednoduchých úprav a změn. Pokud se má zahrada zakládat zcela nová, máte volné pole působnosti. Tchibo vám nabízí velký výběr produktů pro úpravu zahrad – a také vám poradí, na co si dát pozor.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Prémiový ochranný kryt na zahradní sedací soupravy
1 290
-23 %
Žebřík na rostliny
2 590
1 990
Prémiový ochranný kryt na jídelní sadu zahradního nábytku
999
Prémiový ochranný kryt na zahradní pohovku
999
Kč/ks 333
-12 %
Sklápěcí sada na balkón, včetně polstrování, 3dílná
3 990
3 490
Zahradní relaxační lounge křeslo, šedé
2 990
Skládací zahradní lehátko
3 490
-58 %
Pelíšek pro psy
599
249
-21 %
Květináč v betonovém vzhledu s kovovým stojánkem
2 290
1 790
Skládací zahradní lehátko, vintage grey
4 490
Oboustranný kartáč na oblečení
249
Prémiový ochranný kryt na plážový koš, L
1 290
Prémiový kryt na zahradní stůl, 140 x 140 cm
899
Sklápěcí stolek na balkon
1 990
Dětská sada zahradnického nářadí
349
Svítidlo s LED a přechodem barev
799
zbývá pár kusů
-20 %
Nákupní chladicí taška
499
399
zbývá pár kusů
Hra Házení kroužků na cíl
399
Lis na květiny a listy rostlin
149
Nákupní taška na kolečkách
1 190
zbývá pár kusů
-31 %
Stolička s úložným prostorem na zahradnické nářadí
799
549
zbývá pár kusů
-50 %
Sada potřeb pro péči o koně
699
349
zbývá pár kusů
Grilovací pánvičky, 2 ks
349
zbývá pár kusů
Chladicí svačinová taška
499
zbývá pár kusů
Chladicí taška XL
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Chladicí košík
449
zbývá pár kusů
1

Zahrada dle plánu

Voňavé květiny, zeleninové záhony, bylinky, keře, ovocné stromy – co budete na vaší zahradě pěstovat, závisí jen na vašem osobním vkusu. Pokud budete zakládat novou zahradu, udělejte si nejprve nákres. Na začátku si tak můžete jasně definovat, jak má zahrada vypadat a neztratíte se v nepřeberném množství různých možností. Aby bylo založení strukturované, rozhodněte se již na začátku pro určitý styl. Rovné anglické členění je velice přehledné, zakřivené tvary zase vytvářejí spíše meditativní, hravý charakter. Nepřetěžujte vaši zahradu – stanovte si spíše určité hlavní body!
Krása květů: Tatínek klečí v zahradě před květinovým záhonem, jeho malá dcera zalévá květiny modrou konvičkou.

Osázení zahrady: bujná krása květů

Pro většinu majitelů zahrad jsou květiny samozřejmostí. Pokud při výběru budete dbát na správný čas sázení, vlastnosti půdy, dopad světla a nasměrování, budete se moci těšit z krásných bohatých květů téměř po celý rok. Zastíněnou zahradu můžete například osadit fialkami, konvalinkami, kapradinami a břečťanem. Také zvonečky a mák nemilují příliš světla. Milovníci slunce jsou oproti tomu levandule, mečíky a pelargonie. Kdo má rád vyrovnanější prostředí, vybere si pro svoji zahradu spíše květiny jednoho odstínu barev. Pokud máte rádi více barev, vsaďte na jejich mix. U společnosti Tchibo naleznete také velký výběr rostlin.
Dovolená v zahradě: Dřevěná terasa se zahradním nábytkem z ratanu v zelené zahradě s vysokými stromy.

Přes léto druhý obývací pokoj – vaše terasa

Za hlavní místo k posezení slouží v mnoha zahradách terasa. V létě je to něco jako druhý obývací pokoj. Můžete zde grilovat s přáteli, odpočinout si v lehátku o polední pauze a večer si užít sklenku vína s pohledem na hvězdné nebe nad hlavou. Terasu byste si měli postavit tak, aby byla chráněna před větrem a silným slunečním svitem. A pokud chcete být chráněni před pohledy zvenčí, pořiďte si klasický živý plot. Alternativně můžete použít jako ochranu před pohledy zvenku také květináče nebo zahradní dekorační prvky, jako jsou paravány. Pokud je vaše terasa směrována k jihu, neměla by chybět ochrana před sluncem nebo markýza.

Zahrada – ráj ke grilování, odpočinku a hraní

V teplých obdobích roku není pro mnoho majitelů nic hezčího než grilování. Zcela na vás je, zda zůstanete u klasického grilu na dřevěné uhlí nebo zda si zvolíte modernější plynový nebo elektrický gril. U Tchibo naleznete v každém případě vhodné příslušenství. Pro děti je zase zahrada místem ke hraní. Houpačka, pískoviště, míč nebo pétanque – prohlédněte si online nabídku, vyberte oblíbené venkovní hračky a vytvořte v zeleni dětský ráj. A když se děcka dostatečně vyřádí, tak je dětský stan pod stromy naláká k malému zdřímnutí.

Tak se i balkón stane oázou pohody

Pokud nemáte klasickou zahradu, ale pouze balkón, můžete ho velmi snadno přeměnit v zelenou oázu klidu a pohody. Květináče s bylinkami vypadají velmi hezky, a navíc vám ještě prokážou dobré služby při vaření. Truhlíky na květiny se závěsnými rostlinami umožňují vnímat bujnou nádheru květů a popínavé rostliny, jako jsou řeřišnice nebo fazol šarlatový, se mohou krásně vinout na pergolách. Co se týče balkonového nábytku, máte u Tchibo svobodný výběr – od útulných sedacích sestav až po lehátka. Svěží letní večery si ještě lépe vychutnáte s lampičkou chráněnou před větrem, lampióny a LED svíčkami. Pohodovou atmosféru na vašem balkóně ještě umocní venkovní koberce.
Malý, ale super: Podlouhlý, úzký balkón s květináči na zábradlí, s bílým stolem a místem k posezení.

Pečeť TCM znamená kvalitu – a to i v oblasti zahrady

Pokud si u společnosti Tchibo zakoupíte něco do vaší zahrady, můžete si být jisti, že jsou tyto produkty také maximálně kvalitní. Pečeť kvality TCM je toho dokladem. Zkratka TCM znamená označení "Tchibo Certified Merchandise". A proto provádíme pravidelně přísné kontroly výrobního procesu všech našich produktů. Začíná to již při výběru našich subdodavatelů a pokračuje to v rámci celého řetězce vytváření hodnot. A na konci máte v rukou výrobek, který je vyráběn výhradně pro společnost Tchibo.
Kvalita pro zahradu: Mladá maminka se svou dcerou při přesazování rostlin a květin.