Vysavač – nepostradatelný a praktický domácí pomocník

Podlahy jsou skutečným magnetem pro nečistoty všeho druhu. Kdo chce udržet koberec, parkety a dlažbu v čistotě bez velké námahy, neobejde se bez vysavače. Tento praktický pomocník nám usnadňuje domácí práce a neodmyslitelně patří k základní výbavě. Postupem času vznikaly různé modely s rozmanitými přednostmi. Tchibo nabízí tipy pro nákup vysavače a vhodný přístroj právě pro vás!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Nástavec pro vysavač
249
zbývá pár kusů
Stolní minivysavač
399
zbývá pár kusů

Jak najít ideální vysavač

Výběr správného modelu závisí na vašich požadavcích, způsobu a místu používání. Vedle těchto individuálních faktorů však hrají při výběru vhodného domácího pomocníka rozhodující roli i vlastnosti, jako je sací výkon, filtrační systém a hlasitost. Nabízíme vám přehled různých provedení a systémů, abyste se ve světě vysavačů zorientovali.
Žena v džínových kalhotách a růžovém tričku vysává dřevěnou podlahu jídelny – v pozadí je vidět bílá kuchyně.

Podlahový vysavač se sáčkem: Klasický vysavač

Klasický podlahový vysavač je nejčastější variantou užitečných domácích spotřebičů a jeho využití je univerzální. Textil, dřevo nebo dlažba – pomocí podlahového vysavače a multifunkčního nástavce zbavíte snadno špíny jakýkoli povrch. Přístroj je optimální pro rodinné domy s většími plochami a různými typy podlah. Pro ještě větší flexibilitu lze pořídit vysavač bez kabelu. Ušetříte si tak nepříjemné tahání kabelu a nemusíte jej pokaždé zapojovat do jiné elektrické zásuvky, jste však závislí na výkonu baterie. Vy rozhodujete, která varianta je pro vaši domácnost nejvhodnější.
Ženská ruka přejíždí bílým ručním vysavačem po bíle povlečené, ustlané posteli.

Malý, ale šikovný: ruční vysavač

Ruční vysavač je menším bratrem podlahového vysavače a je ideálním pomocníkem při úklidu menších ploch a nečistot. Přístroj je tichý, kompaktní a je rychle po ruce. Pokud se například do chodby dostanou zvenku i zbytky nečistot na botách, je otravné kvůli troše špíny zprovozňovat velký vysavač. V této situaci rychle a snadno pomůže příruční vysavač na baterii. S jeho pomocí lze snadno odstranit i drobečky pod jídelním stolem nebo na pohovce. Tyto malé domácí spotřebiče jsou proto praktickým doplňkem k výkonnějším modelům.

Vysavač se sáčkem nebo bez?

Vysavač se sáčkem je standardním provedením domácího spotřebiče. Vysátá špína se sbírá do speciálních sáčků, které je třeba pravidelně vyměňovat. Ten, kdo upřednostňuje vysavač bez sáčku, sáhne naproti tomu k modelům, které vysáté nečistoty sbírají do nádoby, kterou pak stačí vyprázdnit. Tyto přístroje mají sice trochu vyšší pořizovací cenu, nemusíte však již kupovat sáčky, čímž navíc chráníte životní prostředí. Alergikům doporučujeme používání sáčků, protože se tak vyhnou kontaktu s prachem.

Výkonné vysavače

Častou chybou při koupi vysavače je zaměňování sacího výkonu s příkonem uváděným ve wattech. Příkon vám totiž sděluje pouze to, kolik energie přístroj spotřebuje a ne jaký je jeho výkon. I vysavače s výkonem nižším než 1.400 wattů vyčistí vaši podlahu dobře a jsou přitom dokonce úspornější. Měli byste také věnovat pozornost filtračnímu systému, přes který prochází vysáté nečistoty, aby nedocházelo k jejich dalšímu rozptylování v domácnosti. Pokud je nový vysavač navíc také dostatečně tichý, našli jste ideální přístroj. Za dobrou hodnotu lze považovat provozní hluk kolem 70 dB.
Žena vysává dřevěnou podlahu v obývacím pokoji, přičemž v záběru zblízka je vidět podlahová hubice.

Potvrzená kvalita – také u našich vysavačů

Abychom zdůraznili naše nároky na kvalitu, nesou produkty Tchibo různé pečeti kvality. Našim partnerům od FSC po Fairtrade zaručujeme nejen trvale udržitelnou výrobu, ale také produkty, které dodržují, co slibují. Produkty označené pečetí „TCM – Tchibo Certified Merchandise“ splňují přísná kritéria výroby stanovené společností Tchibo. Nakupování tak skutečně přináší radost!
Malé dítě v červeno-bíle pruhovaném svetru sedí na zemi vedle červeno-černého vysavače.