Plyšové hračky – přátelé na celý život

Děti a plyšové hračky patří prostě k sobě. Měkoučcí přátelé jsou nejen parťáci na hraní, ale vytvářejí i opravdový pocit domova, ať je to kdekoliv. Jako povzbuzení ve tmě a ochránci před zlými příšerami ze skříně, dávají plyšoví medvědi a spol. ze sebe to nejlepší a zajišťují si tak trvalé místo v srdcích vašich potomků. U Tchibo najdete mazlivé společníky pro kluky i holčičky, kojence, malé i velké děti.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce

Jejda, bohužel jsme pro Vás nenašli nic vhodného.
Ale tady pro Vás možná něco bude:

Milované plyšové hračky: Dbejte na dobrou kvalitu!

Nejdůležitější vlastnost plyšové hračky: Musí být odolná! Protože jakmile je vybrána, bude tento nový miláček vaše dítě dlouho doprovázet v dobrém i zlém. U Tchibo dbáme na to, aby naše plyšové hračky, mazlící zvířátka a hračky byly vzhledem k příslušné věkové kategorii odolné vůči roztržení a rozbití a aby neobsahovaly žádné škodlivé látky. Kromě toho je při koupi nové plyšové hračky důležité: malé dílky, jako jsou například knoflíkové oči, by měly být vždycky pevně přišité, aby je nebylo možné spolknout.
Plyšové hračky nejsou pro vaše dítě jen hračky.

Plyšové hračky vašemu dítěti naslouchají

Plyšové hračky jsou obvykle mnohem víc než jen hračky, jsou prvním vztahem, který si dítě samo vybralo a často je to dokonce osoba s osobností. Při hraní rolí vaše dítě předává plyšákovi své zkušenosti: např. mu vyčistí zuby, přebaluje ho, možná s ním sdílí i svá první tajemství. Důležitý vývojový krok! Psychologové radí, aby i rodiče hráli tuto hru spolu s dítětem a přijali oblíbenou hračku jako plnohodnotného „člena rodiny“.
Plyšové hračky nesmí všude – domluvte se spolu, které zvířátko smí kdy a kam.

Ani ve škole by plyšové hračky neměly chybět

Plyšové hračky nejsou jenom na spaní. Některé děti by si chtěly vzít všechna svá zvířátka s sebou do školky nebo školy. Že to nejde, je jasné – alespoň dospělým. Možná mají všechny plyšové hračky vašeho dítěte osobnost a opice si chce na výšlapu opravdu dobře zacvičit, zatímco sova miluje hodiny matematiky a ovce ráda čeká doma. Domluvte se spolu, které zvířátko smí kdy a kam

Jak často je třeba plyšové hračky prát?

Venku na objevitelské cestě jsou samozřejmě také medvídek, zajíček a spol. skvělými společníky. Tak se může rychle stát, že se z ledního medvěda stane medvěd hnědý. I když je vlastní plyšové hračky pro dítě důležitá, protože mu dodává pocit bezpečí - vyprat ji je někdy nevyhnutelné a nezbytné. Aby posléze nedošlo k žádným nepříjemným překvapením, nezapomeňte se podívat na štítek a zjistit, na kolik stupňů lze plyšového kamaráda vyprat.

Tady se cítím dobře!

Některé děti chtějí jen držet v náručí svého oblíbeného zajíčka, jiné si musí v posteli postavit druhou Noemovu archu a snaží se kolem sebe shromáždit dostatek plyšových přátel. Aby vaše dítě mohlo nerušeně spát, neměli byste mu během prvních dvou let dávat do postele příliš mnoho plyšových hraček – nebo byste je měli před spaním z postele vyndat. Co není ke spaní potřeba, to najde dostatek místa v dětských šatních skříních, nízkých skříňkách a přebalovacích pultech v pokoji miminka.
Během prvních dvou let nedávejte do postele příliš mnoho plyšových hraček.

Kam s tolika plyšovými hračkami?

Krabice a dětský nábytek s úložným prostorem umožňují praktické uložení doma. Pokud však doma už není prostor na další plyšové hračky a vaše dítě se s hračkami chce dobrovolně rozloučit, dětské domovy a charitativní organizace se těší na dary. Náš tip: Využijte také příležitosti k udržitelnému pronájmu dětských hraček pomocí služby Tchibo Share.
Darujte společně se svým dítětem nadbytečné plyšové hračky dětskému domovu nebo dobročinné organizaci.