Sportovní obuv pro muže: Přesně padnoucí

Bez ohledu na druh sportu jsou nohy téměř vždy v akci a vystaveny vysoké zátěži. Aby byly kosti, vazy a klouby zdravé a v dobré kondici, je důležitá správná obuv. Přečtěte si našeho průvodce výběrem vhodné tréninkové obuvi a nakupte sportovní obuv pro muže levně a s přehledem v internetovém obchodě Tchibo - vaše nohy i peněženka vám poděkují!!

Sportovní obuv pro muže

Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
zbývá pár kusů
Boty chelsea do deště
999
 
K dostání v těchto variantách:
 
zbývá pár kusů
Trekingové boty
1 690
 
K dostání v těchto variantách:
 

Dobrá sportovní obuv je důležitá

Při sportu, jako je běh, dopadá noha na zem dvojnásobkem až trojnásobkem váhy těla při každém kroku. Při posilování s činkami jsou zatěžovány nejnižší části nohou a při pěších dlouhých tůrách po horách nohy stabilizují celé tělo. Sportovní obuv pro muže je proto pro tyto požadavky navržena jinak než běžná pánská obuv. Podporuje a tlumí, má protiskluzovou podrážku a je vyrobena z odolných materiálů. Pokud tedy chcete udělat něco dobrého pro zdraví svých nohou, sportujte vždy ve správné sportovní obuvi.
Mladý, sportovně založený muž ve sportovním oblečení a sportovním obuvi se protahuje v parku.

Na sportu záleží

Univerzální sportovní obuv neexistuje, protože každý druh sportu vyžaduje jiné vlastnosti obuvi. Pro běhání je důležité dobré odpružení, a proto by běžecké boty rozhodně měly být součástí vaší výbavy, pokud nechcete běhat jako začátečníci. Pokud jste nadšenci do pěší turistiky, doporučujeme trekingovou obuv s vysokou stélkou - nejenže tlumí nárazy, ale také snižuje riziko podvrtnutí kotníku. Díky silné podrážce téměř neucítíte ostré podloží a odolný svrchní materiál zvládne i kontakt s kameny. Fitness boty pro muže mají naopak přilnavou podrážku, takže na podlaze v interiéru neuklouznete.
Sportovní obuv pro každodenní život: Stylově oblečený mladý muž v bílých kotníkových teniskách sedí ležérně u obrubníku.

Sportovní obuv pro muže: Sportovní vzhled ve volném čase

Aktivní muži, kteří chtějí v každodenním životě působit sportovně, jsou dobře vybaveni teniskami Sneakers. Tyto boty připomínají sportovní obuv, ale nemají jejich funkčnost a slouží především jako pohodlná volnočasová obuv pro muže. Na měkkých podrážkách budete při procházkách městem, na fotbalovém stadionu nebo na zahradě chodit jako v oblacích. Vysoký obsah bavlny v podšívce zajišťuje pocit pohody na nohou.

Střih, materiál, design: nejdůležitější body při nákupu sportovní obuvi

Kromě vhodnosti pro daný sport je třeba při výběru nové sportovní obuvi pro muže věnovat zvláštní pozornost určitým vlastnostem. Například, číslo boty by mělo být obecně větší než u boty na běžné nošení. Při sportu je noha v pohybu mnohem více než při běžné chůzi a potřebuje prostor pro pohyb tam a zpět. V přední části palce by mělo být místo na šířku palce - večer, když je noha větší, na šířku prstu. Sportovní obuv by měla být zpravidla o půl až jeden a půl čísla větší. Muži se širokým chodidlem volí sportovní obuv, která nabízí více prostoru i na šířku.

Materiál - od vzdušného po vodotěsný

V létě a pro vnitřní použití je nejlepší zvolit sportovní obuv, která umožňuje přístup vzduchu k nohám. Dobrou volbou jsou pak svrchní materiály ze síťoviny. Pokud není podpůrná funkce nezbytně nutná, můžete se obejít bez kotníkové sportovní obuvi pro muže a zvolit modely nížší. Nepromokavá sportovní obuv je naopak výhodná v zimě a v dešti: trekové boty a boty na trailový běh mají často ve svrchním materiálu membránu, která nepropouští vodu dovnitř, ale propouští tělesnou vlhkost ven. Pozitivní vliv na klima nohou má také to, že místo běžných ponožek nosíte do tréninkové obuvi sportovní ponožky.
Správný materiál pro sportovní obuv: Mladý muž v tričku a šortkách nechává během odpočinku na skále viset své trekové boty směrem dolů.

Kvalita z Tchibo

Objednáte-li si sportovní obuv pro muže levně na Tchibo, můžete očekávat velký výběr. Barevná paleta sahá od klasické bílé po černou sportovní obuv. Pokud chcete, můžete ji doplnit i barevnými akcenty. Díky přísným požadavkům na kvalitu, které klademe na naše výrobky, budete s obuví pro fitness a volný čas nejen dobře vypadat, ale také obdržíte vysoce kvalitní výrobky. Naše pečeť TCM je zárukou – aby zboží mohlo získat ocenění "Tchibo Certified Merchandise", podrobujeme ho náročným zkouškám. Tímto způsobem se sportem nejen bavíte, ale si také sportovní obuv dlouho užijete.
Detailní záběr na světle modré sportovní obuv pro muže přecházející louži.