Kuchyňský textil: Stylové a praktické doplnění každé kuchyně

Funkční a zároveň útulně vyzdobený byt se neobejde bez textilních doplňků. A to platí samozřejmě i pro kuchyň. Při stolování a vaření hrají bytové textilie zásadní roli, ať už jde o zástěry, hadry na nádobí nebo ubrusy nebo stylové dekorační látky. Při zařizování kuchyně se spolehněte na rozsáhlou nabídku Tchibo! Zde naleznete kuchyňský textil pro různé oblasti použití, které vám následně představíme.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-33 %
Utěrky na nádobí, 3 ks
299
199
Utěrky na nádobí, 3 ks
249
-33 %
Oboustranná prostírání, 4 ks
299
199
Lněný ubrousek na zeleninu
199
Utěrky na nádobí 3 ks
299
zbývá pár kusů
Utěrky na nádobí, 3 ks
299
zbývá pár kusů
Ubrousky s výšivkou, 4 ks
299
zbývá pár kusů
-12 %
Kuchyňská zástěra
249
219
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-48 %
Lněné ubrousky, 2 ks
249
129
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Dětská kuchyňská zástěra
199
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Kuchyňská zástěra
299
zbývá pár kusů

Kuchyňské látkové utěrky – mají dlouhou životnost a jsou hezké

Utěrky k otírání, balení nebo leštění najdou v kuchyni vždy své uplatnění. Mnozí uživatelé se u tohoto nenahraditelného kuchyňského vybavení rozhodují pro papírové utěrky. Ale stále více se do popředí dostávají tradiční a daleko lépe vypadající utěrky z látky, kromě jiného i z důvodu ekologického smýšlení uživatelů. Utěrky z textilu jsou stejně tak univerzální jako papírové utěrky. Po vyprání na 60 °C jsou opět hygienicky čisté a připraveny k dalšímu použití.
Vhodný kuchyňský textil pro vás: Žena stojí v kuchyni a vysušuje utěrkou na nádobí jeden z několika talířů.

Správné utěrky na nádobí do vaší kuchyně

Je jedno, zda myjete nádobí v myčce nebo v ruce: utěrky potřebuje prostě každý. Tyto praktické látkové pomocníky používáme opravdu každý den, a tak by měly splňovat určité požadavky. Na jedné straně musí být dostatečně savé, aby správně vysušily všechny talíře, šálky a sklenice. Na druhé straně nesmí tento kuchyňský textil nádobí a příbory v žádném případě poškrabat. Čistá bavlna splňuje oba tyto požadavky. Za obzvláště savé jsou považovány utěrky s vaflovou strukturou. Kdo chce utěrku obzvláště odolnou, sáhne po variantě z plátna nebo z pololněné tkaniny. Ty se často používají i v profesionálních kuchyních.
Kuchyňský textil na pečení: Maminka s dcerou jsou při pečení v kuchyni, obě mají bílé kuchařské čepice a béžové zástěry a nataženýma rukama sypou mouku na připravený pečící plech.

Kuchyňské zástěry pro celou rodinu

Pro ty z vás, kteří zrovna s vařením začínáte, může být zástěra jako něco trochu zastaralého. Ale nejpozději po první skvrně od tuku nebo rajčatového protlaku budete určitě souhlasit, že stará dobrá kuchyňská zástěra je a zůstane skvělým praktickým doplňkem na pečení a vaření. U Tchibo naleznete velký výběr těchto užitečných doplňků kuchyňského textilu v různém provedení. Pokud rádi vaříte či pečete se svými dětmi, můžete si zástěry také sami jednoduše pomalovat. Každé dítě si může pomocí barev na textil vyrobit svoji vlastní zástěru. A pak je práce v kuchyni ještě zábavnější!

Tak si můžete zkrášlit svoji kuchyň se společností Tchibo

Kuchyňský textil plní nejen praktické účely, ale skvěle se hodí také k dekorování. Pomocí bytových textilií si z kuchyně a jídelny uděláte úplnou oázu pohody. Běhouny na stůl plné fantazie přinesou do vašeho pokoje barvy, které vyniknou dle ročního období, které právě prožíváte. Ale i barevně vyzdobené chňapky nebo rukavice na pečení se mohou stát stylovým dekoračním prvkem, když je místo do šuplíku zavěsíte na závěsnou lištu. U společnosti Tchibo naleznete kuchyňský textil s různým designem za nízké ceny. Proveďte výzdobu zcela dle svého srdce!

Kuchyňský textil a hygiena

Kuchyně je místem, kde hygiena hraje velice důležitou roli. Díky každodennímu styku s potravinami je nutné kuchyňský textil pravidelně prát. Tak zabráníte vzniku příliš mnoha choroboplodných zárodků. Dle toho, jak často utěrky a hadry na nádobí používáte, byste je měli měnit jednou až třikrát týdně. Většina kuchyňského textilu se může prát na 60 °C nebo dokonce vyvařovat. Tak dosáhnete bezpečného usmrcení všech bakterií. V každém případě se podívejte na pokyny týkající se praní přímo u vašeho výrobku!
Správná péče o kuchyňský textil: Uprostřed snímku stojí pračka, vedle ní je umístěna rostlina a police, na které stojí kulatý pletený koš na prádlo.

Vysoce kvalitní kuchyňský textil: to vám zaručují naše pečetě kvality

Látky v kuchyni musí něco vydržet. Proto je třeba dbát u kuchyňského textilu na kvalitu. Vysoce kvalitní přírodní materiály, kvalitní zpracování a dlouhá životnost. Abyste se na tyto vlastnosti mohli spolehnout, tak mají naše produkty pečeť TCM, což znamená "Tchibo Certified Merchandise". Jedním z nejekologičtějších materiálů je biobavlna. Proto ji také hodně využíváme. Při objednání dbejte na odpovídající certifikaci, jako je GOTS – pro "Global Organic Textile Standard" – či "OCS 100" a "OCS Blended", což znamená podíl biobavlny nejméně 95 %, popřípadě 50 %.
Pečeť kvality zaručuje pohodu: Mladá žena stojí na dřevěné pracovní desce své bílé kuchyně, usmívá se a v ruce drží zelený šálek na kávu.