Se správnou kancelářskou lampou se osvětlení stane osvícením

Je jedno, zda je to doma nebo v kanceláři: když pracujete za psacím stolem, tak musí osvětlení prostě sedět. Správné osvětlení podporuje nejen soustředění a kreativitu, ale také vaši motivaci. Tchibo vám prozradí, jak správně naplánovat rozložení světel a zároveň vám nabízí velký výběr různých kancelářských svítidel na strop nebo na psací stůl. Jen tak budete moci využívat veškerý svůj potenciál.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Akumulátorová lampička na čtení s LED
229
LED podsvícení pro TV
499
-31 %
Kovové stropní svítidlo
2 190
1 490
Stropní/nástěnné svítidlo s proutěným stínítkem
1 990
Kovové nástěnné svítidlo, bílé
Kovové nástěnné svítidlo, černé
1 490
1 490
Stojací oblouková lampa s textilním stínítkem, černá
Stojací oblouková lampa s textilním stínítkem, bílá
2 990
2 990
Kovové nástěnné svítidlo, krémové
1 490
Kovové nástěnné svítidlo, bílé
Kovové nástěnné svítidlo, černé
1 490
1 490
Stojací lampa Skleněná koule
1 490
Lomená stojací lampa s textilním stínítkem
3 490
Stojací oblouková lampa s textilním stínítkem, černá
Stojací oblouková lampa s textilním stínítkem, bílá
2 990
2 990
Kovová stojací lampa, bílá
2 490
-40 %
Kovová stojací lampa Trojnožka
2 490
1 490
Kovové závěsné svítidlo, bílé
Kovové závěsné svítidlo, černé
1 990
1 490
Stojací lampa Nordlux »Darci«
4 990
Trojnohá stojací lampa
2 990
Kovová stojací lampa
2 990
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
2 990
2 990
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
2 990
2 990
Stropní svítidlo se třemi textilními stínítky
1 990
Kovové závěsné svítidlo, krémové
1 990
Kovové závěsné svítidlo, bílé
Kovové závěsné svítidlo, černé
1 990
1 490
-40 %
Bodové stropní svítidlo Nordlux »MIB 6«
1 690
999
-35 %
Stojací lampa se 4 šatními háčky
2 790
1 790
zbývá pár kusů
-38 %
Stropní svítidlo s LED
1 290
799
zbývá pár kusů

Využijte různé kancelářské lampy pro perfektní světlo

Správný mix osvětlovacích prvků je klíčovým prvkem pro produktivní atmosféru. Samozřejmě se nejlépe pracuje za denního světla, ale to není vždy možné. Pokud chcete dosáhnout správného rozložení světla, měli byste vsadit na různé kancelářské lampy a zkombinovat přímé a nepřímé osvětlení. Základní osvětlení se zajišťuje pomocí stropního svítidla. Celkový prostor přiměřeně osvítíte mírným a měkkým světlem. Ke koncentrované práci potřebujete ještě lampu na psací stůl, která poskytuje jasné a přímé osvícení. Tak se vaše oči pomaleji unaví.
Světlo při práci: Bílá kancelářská lampa osvětluje psací stůl, který je jinak ve tmě.

Správné kancelářské lampy a intenzita světla

V případě ideálního osvětlení kanceláře hrají roli jak osvětlovací prostředky, tak i intenzita světla. Zpravidla jsou v kancelářských lampách LED žárovky. Ty poskytují světlé a jasné světlo a kromě toho jsou velice odolné a energeticky úsporné. Podobně účinné jsou i halogenové či úsporné žárovky. Optimální intenzita světla je kolem 600 lumenů. U LED žárovky je to asi osm až deset wattů, halogenová žárovka vyžaduje kolem 50 W. Tato intenzita osvětlení vás déle udrží v koncentrovaném stavu a zároveň šetří i vaše oči. Takto se vám bude mnohem lépe pracovat.
Správné místo pro světlo: Černá kancelářská lampa stojí na dřevěném psacím stole vedle notebooku.

Takto si správně umístíte vaši kancelářskou lampu

Pokud jste našli správnou kancelářskou lampu, musíte ji ještě správně umístit. Lampička na psací stůl nebo na čtení by měla být dostatečně silná, ale neměla by oslňovat. Pokud pracujete na počítači, postavte lampičku nejlépe za nebo vedle monitoru a stínidlo pootočte trochu na stranu, abyste dosáhli nepřímého a příjemného osvitu. Velmi praktické jsou stmívatelné modely. Leváci by měli mít lampičku na pravé straně, praváci raději na levé straně. Důležité je také, aby se světlo neodráželo na obrazovce, což by vás mohlo při práci zbytečně rušit.

Důležitou roli hraje také barva světla vaší kancelářské lampy

Na koncentrovanou práci se hodí nejlépe bílé světlo, příliš pronikavá intenzita světla vás může zbytečně rozptylovat nebo zkreslovat pohled na monitor. Ale není bílá jako bílá: i zde je nutné dbát určitých rozdílů. Pro mnoho kancelářských svítidel se používá studené bílé, případně neutrální bílé světlo. To podporuje soustředění a je vhodné pro běžnou práci v kanceláři. Takzvané denní bílé světlo podporuje silněji kontrasty a je vhodné pro práci s barevnými obrázky, například při zpracování fotografií. V jasném světle dochází také k nejmenšímu zkreslení barev na monitoru.

Kancelářské lampy jako designový prvek

Stropní svítidlo v pracovně nebo v kanceláři vytváří příjemnou atmosféru. Nemusí to vždy být sice dobrá, ale stará neonová zářivka. Komu záleží na designu, může si vybrat mezi elegantními závěsnými svítidly nebo vysokými stojacími lampami, které nepřímo, ale přitom dostatečně, daný prostor osvítí. Jasnou mysl a soustředění podporují materiály, jako jsou například ušlechtilá ocel a sklo. Jako bodové pracovní světlo nebo jako protisvětlo při práci na počítači se nabízí stojací lampa umístěná na stole. Zde je také široký výběr: od klasického provedení až po designové objekty. Nezávisle na estetickém hledisku je také důležité, aby bylo možné vhodně nastavit stínidlo lampy.
Světelný design v kanceláři: Moderní kulaté závěsné svítidlo ve velké kanceláři.

Zaručená kvalita díky pečeti kvality TCM

TCM znamená "Tchibo Certified Merchandise" a tuto pečeť také naleznete na našich produktech. Tato pečeť zaručuje, že při zpracování našeho zboží bylo postupováno velmi pečlivě a že u každého výrobního kroku byly prováděny detailní kontroly kvality. Začíná to již při výběru našich subdodavatelů. Pokud si u společnosti Tchibo zakoupíte kancelářské lampy, máte jistotu, že jste si pořídili vysoce kvalitní produkty s dlouhou životností. Zboží s pečetí kvality TCM je vyráběno výhradně pro náš obchod.
Spokojenost díky dobré kvalitě: Žena se opírá o desku psacího stolu, zatímco telefonuje a čte nějaký dokument, který má v ruce.