Se správnou kancelářskou lampou se osvětlení stane osvícením

Je jedno, zda je to doma nebo v kanceláři: když pracujete za psacím stolem, tak musí osvětlení prostě sedět. Správné osvětlení podporuje nejen soustředění a kreativitu, ale také vaši motivaci. Tchibo vám prozradí, jak správně naplánovat rozložení světel a zároveň vám nabízí velký výběr různých kancelářských svítidel na strop nebo na psací stůl. Jen tak budete moci využívat veškerý svůj potenciál.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Multifunkční lampičky s LED, 2 ks
299
Dřevěná stojací lampa Trojnožka
2 490
-10 %
Stojací lampa se 4 šatními háčky
2 790
2 490
-48 %
Závěsné svítidlo Květy
2 490
1 290
Multifunkční světlo s LED a dvěma háčky
299
-55 %
Závěsné svítidlo z bambusu
1 790
799
-25 %
Noční světlo a lampička na usínání s LED, 2 v 1
399
299
-39 %
Multifunkční svítidlo s LED a přísavkou
399
240
Stojací lampa s textilním stínítkem
2 290
Stojací lampa Trojnožka, růžová
1 990
Kompaktní magnetické světlo
249
-52 %
Závěsné svítidlo, kovové
1 690
799
Lampička na čtení s LED a akumulátorem
299
Teleskopické kempingové svítidlo
449
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
2 990
Stojací lampa s textilním stínítkem
2 290
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
2 990
-23 %
Závěsné svítidlo s textilním stínítkem
1 690
1 290
Nástěnné a stropní svítidlo s LED
2 590
-10 %
Závěsné svítidlo, 5 světelných zdrojů
2 790
2 490
Bohužel vyprodáno
  • Závěsné svítidlo s LED
Design v matné černé s prvky v barvě mosazi
2 490
999
-59 %
Závěsné svítidlo s LED
Design v matné černé s prvky v barvě mosazi
2 490
999
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
  • Stojací lampa s kovovým stínítkem
Severský design se vzhledem dubového dřeva a matně bílým kovem
2 790
1 990
-28 %
Stojací lampa s kovovým stínítkem
Severský design se vzhledem dubového dřeva a matně bílým kovem
2 790
1 990
Bohužel vyprodáno

Využijte různé kancelářské lampy pro perfektní světlo

Správný mix osvětlovacích prvků je klíčovým prvkem pro produktivní atmosféru. Samozřejmě se nejlépe pracuje za denního světla, ale to není vždy možné. Pokud chcete dosáhnout správného rozložení světla, měli byste vsadit na různé kancelářské lampy a zkombinovat přímé a nepřímé osvětlení. Základní osvětlení se zajišťuje pomocí stropního svítidla. Celkový prostor přiměřeně osvítíte mírným a měkkým světlem. Ke koncentrované práci potřebujete ještě lampu na psací stůl, která poskytuje jasné a přímé osvícení. Tak se vaše oči pomaleji unaví.
Světlo při práci: Bílá kancelářská lampa osvětluje psací stůl, který je jinak ve tmě.

Správné kancelářské lampy a intenzita světla

V případě ideálního osvětlení kanceláře hrají roli jak osvětlovací prostředky, tak i intenzita světla. Zpravidla jsou v kancelářských lampách LED žárovky. Ty poskytují světlé a jasné světlo a kromě toho jsou velice odolné a energeticky úsporné. Podobně účinné jsou i halogenové či úsporné žárovky. Optimální intenzita světla je kolem 600 lumenů. U LED žárovky je to asi osm až deset wattů, halogenová žárovka vyžaduje kolem 50 W. Tato intenzita osvětlení vás déle udrží v koncentrovaném stavu a zároveň šetří i vaše oči. Takto se vám bude mnohem lépe pracovat.
Správné místo pro světlo: Černá kancelářská lampa stojí na dřevěném psacím stole vedle notebooku.

Takto si správně umístíte vaši kancelářskou lampu

Pokud jste našli správnou kancelářskou lampu, musíte ji ještě správně umístit. Lampička na psací stůl nebo na čtení by měla být dostatečně silná, ale neměla by oslňovat. Pokud pracujete na počítači, postavte lampičku nejlépe za nebo vedle monitoru a stínidlo pootočte trochu na stranu, abyste dosáhli nepřímého a příjemného osvitu. Velmi praktické jsou stmívatelné modely. Leváci by měli mít lampičku na pravé straně, praváci raději na levé straně. Důležité je také, aby se světlo neodráželo na obrazovce, což by vás mohlo při práci zbytečně rušit.

Důležitou roli hraje také barva světla vaší kancelářské lampy

Na koncentrovanou práci se hodí nejlépe bílé světlo, příliš pronikavá intenzita světla vás může zbytečně rozptylovat nebo zkreslovat pohled na monitor. Ale není bílá jako bílá: i zde je nutné dbát určitých rozdílů. Pro mnoho kancelářských svítidel se používá studené bílé, případně neutrální bílé světlo. To podporuje soustředění a je vhodné pro běžnou práci v kanceláři. Takzvané denní bílé světlo podporuje silněji kontrasty a je vhodné pro práci s barevnými obrázky, například při zpracování fotografií. V jasném světle dochází také k nejmenšímu zkreslení barev na monitoru.

Kancelářské lampy jako designový prvek

Stropní svítidlo v pracovně nebo v kanceláři vytváří příjemnou atmosféru. Nemusí to vždy být sice dobrá, ale stará neonová zářivka. Komu záleží na designu, může si vybrat mezi elegantními závěsnými svítidly nebo vysokými stojacími lampami, které nepřímo, ale přitom dostatečně, daný prostor osvítí. Jasnou mysl a soustředění podporují materiály, jako jsou například ušlechtilá ocel a sklo. Jako bodové pracovní světlo nebo jako protisvětlo při práci na počítači se nabízí stojací lampa umístěná na stole. Zde je také široký výběr: od klasického provedení až po designové objekty. Nezávisle na estetickém hledisku je také důležité, aby bylo možné vhodně nastavit stínidlo lampy.
Světelný design v kanceláři: Moderní kulaté závěsné svítidlo ve velké kanceláři.

Zaručená kvalita díky pečeti kvality TCM

TCM znamená "Tchibo Certified Merchandise" a tuto pečeť také naleznete na našich produktech. Tato pečeť zaručuje, že při zpracování našeho zboží bylo postupováno velmi pečlivě a že u každého výrobního kroku byly prováděny detailní kontroly kvality. Začíná to již při výběru našich subdodavatelů. Pokud si u společnosti Tchibo zakoupíte kancelářské lampy, máte jistotu, že jste si pořídili vysoce kvalitní produkty s dlouhou životností. Zboží s pečetí kvality TCM je vyráběno výhradně pro náš obchod.
Spokojenost díky dobré kvalitě: Žena se opírá o desku psacího stolu, zatímco telefonuje a čte nějaký dokument, který má v ruce.