Dekorativní polštáře: Krásně pohodlné a pohodlně krásné

Dekorativní polštáře spojují dvě vlastnosti, které jsou pro vybavení vašeho bytu obzvláště důležité – vypadají hezky a jsou pohodlné. Přispívají tak k tomu, abyste se cítili mezi svými čtyřmi stěnami dobře. Na pohovce, na kuchyňské lavici, v dětském pokoji či na posteli – kdekoliv, kde se leží nebo sedí, mají dekorativní polštáře své místo. Podívejte se na ty od Tchibo a objednejte si jednoduše online!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-70 %
Dekorační polštářek
499
149
Vnitřní polštářek
179
Povlak na dekorační polštář, motiv puntíků
Povlak na dekorační polštář, motiv vln
299
299
Oboustranný povlak na dekorační polštářek
199
Povlak na dekorační polštář, motiv puntíků
Povlak na dekorační polštář, motiv vln
299
299
-31 %
Dekorační polštář
799
549
zbývá pár kusů
-14 %
Povlak na dekorační polštářek, s potiskem věnce
349
299
zbývá pár kusů
Pléd
1 290
Sametový povlak na dekorační polštářek
349
Dekorační polštář s výplní
699
zbývá pár kusů
Povlak na dekorační polštářek
279
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-14 %
Povlaky na dekorační polštářek, 2 ks
349
299
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Dekorační umělá kožešina
699
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Sametový povlak na dekorační polštářek, starorůžový
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Sametový povlak na dekorační polštářek, tmavě modrý
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-12 %
Povlak na dekorační polštářek
399
349
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-16 %
Povlak na dekorační polštářek, cca 50 x 50 cm
299
249
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Sametový povlak na dekorační polštářek, tmavě červený
349
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Přehoz na postel
899
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Dekorační polštářek s výplní, béžový
699
zbývá pár kusů
Dekorační polštář
799
zbývá pár kusů
Deka
799
zbývá pár kusů

Barva musí ladit

Již samotný název napovídá, že dekorativní polštáře nejsou jen polštáře, ale zároveň jsou to i dekorace, které pomohou místnost takzvaně doladit. Světle vzorované polštáře zútulní lavici v kuchyni, zatímco na lenošku se spíše hodí dekorativní polštáře v tyrkysové, petrolejové nebo modré barvě, které dotvoří pocit pohodlí a decentní, střízlivý styl. Dekorativní polštáře ve starorůžové barvě zase vypadají velmi elegantně v kombinaci s bílou. Výběr barev do dětského pokoje nezná hranic, a tak můžete zvolit jakékoliv veselé barevné polštáře – když jich vezmete hodně, můžete vytvořit z postele útulnou pohovku.
Dekorativní polštáře jako výrazný prvek: Tmavě šedý gauč s béžovými, černými a vzorovanými dekorativními polštáři.

Dekorativní polštáře v obývacím pokoji

Téměř v každém obývacím pokoji je pohovka, a tak jsou polštáře všech tvarů i barev také důležitou součástí dekorací v obývacím pokoji. Výběr barev a vzorů je samozřejmě důležitý – vzorované polštáře na vzorované pohovce se mohou tlouct, ale v některých případech se mohou naopak i skvěle doplňovat. Šedou nebo béžovou pohovku lze skvěle doplnit pruhovanými, květinovými nebo barevnými polštáři. Pokud hledáte více polštářů, které k sobě mají ladit, je jednodušší, když si pořídíte přímo kompletní sadu polštářů.
Útulný koutek s dekorativními polštáři: Šedý rohový gauč se čtyřmi modrými a jedním žlutým dekorativním polštářem.

Správná velikost dekorativních polštářů

Velikost polštářů vždy záleží na tom, do jakého pokoje je chcete umístit a jakému účelu mají dekorativní polštáře sloužit. Klasická velikost dekorativních polštářů na pohovku je 40x40 cm. Dekorativní polštáře o rozměrech 50x50 cm jsou určeny pro velké nebo rohové pohovky, ale na malých dvoumístných sedačkách někdy vypadají trochu moc velké. Pokud chcete zařídit útulný koutek na podlaze v dětském pokoji nebo pohovku k odpočinku nebo ke čtení, jsou velké dekorativní polštáře 60x60 cm nebo i větší tou správnou volbou.

Správná výplň dekorativních polštářů

Je velmi praktické, pokud lze z dekorativního polštáře sundat a vyprat povlak. Tak máte i možnost vyndat dosavadní výplň a nahradit ji jinou. Volba výplně závisí na účelu použití polštáře – má sloužit pouze jako dekorace či by měl mít i podpůrnou funkci? Má být silnější nebo tenčí, pevnější nebo měkčí? Přírodní latexové části jsou například elastické, tvarově stabilní a příjemně měkké. Polštáře z prachového peří jsou lehké, objemné a zároveň i podpůrné – navíc mají jednu velkou přednost – péřové polštáře se dají jednoduše prát v pračce.

Péče o vaše dekorativní polštáře

Dekorativní polštáře se mačkají, prosedávají, klečí se na nich a občas spadnou i na zem – zkrátka se používají. Proto je nutné je čas od času vyprat. Skvělé je, pokud jen sundáte povlak a strčíte ho do pračky. Některé materiály jsou ale citlivější. Vlněný povlak perte ve speciálním prostředku na vlnu a ve studené vodě. Barevné polštáře mohou pouštět barvu a opatrně perte i polštáře prošívané, vyšívané nebo s krajkou. Ujistěte se, že jste zkontrolovali pokyny k praní na štítku, a v případě potřeby nechte polštáře vyčistit v čistírně.
Správná péče o dekorativní polštáře: Naplněná pračka, vedle které stojí koš na prádlo a na které leží dva dekorativní polštáře.

Příslib kvality od Tchibo

TCM, to je název označení kvality od Tchibo. Zkratka znamená „Tchibo Certified Merchandise“, neboli „zboží certifikované společností Tchibo“. Tato pečeť je udělována všem výrobkům, které splňují naše vysoké požadavky na kvalitu. Kritéria sahají od výběru surovin a materiálů až po výrobu a zpracování a samozřejmě platí i pro naše dodavatele. Ať už se jedná o dekorativní polštáře nebo jiné produkty – co jsme slíbili, to dodržujeme, na to se můžete spolehnout.
Kvalitní materiály: Tři dekorativní polštáře různých velikostí leží na sobě na šedé dřevěné podlaze – vedle nich leží béžový přehoz.