Dekorace do obýváku: kreativní design pro pohodlný domov

Ať už filigránové vázy, masivní svícny nebo umělecké obrázky: teprve doplňky udělají váš obývací pokoj opravdu útulným. S dekoračními předměty můžete také dát svému bytu individuální charakter a vytvářet v místnosti stále nové efekty. Objevte v Tchibo stylové nápady na dekorace – od moderních přes sezónní až po vintage. Naše tipy vám při výběru pomohou. Když si v našem obchodě koupíte dekorace do obýváku online, můžete si být jisti, že jsou produkty pečlivě zpracovány a že jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Kontrolovanou kvalitu poznáte na naší pečeti TCM, což je zkratka pro "Tchibo Certified Merchandise".
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-50 %
Světelný řetěz s LED Praporky
299
149
zbývá pár kusů
Venkovní filamentové svítidlo s LED
499
zbývá pár kusů
Domečky z pravého vosku s LED, 2 ks
349
Svíčky z pravého vosku s LED, 2 ks
299
Svícen z limbového dřeva
299
-42 %
Světelný řetěz s LED
349
199
zbývá pár kusů
-22 %
Běhoun na stůl s LED
449
349
zbývá pár kusů
Svíčky z pravého vosku ve skle, s LED, 2 ks
499
Svíčky z pravého vosku s LED, 2 ks, tmavě červené
299
zbývá pár kusů
Světelná větvička s LED
349
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Dekorační věnec s LED
699
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Sisalové lano s LED osvětlením
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Čajové svíčky s LED, 4 ks, červené
149
zbývá pár kusů
Dlouhé svíčky z pravého vosku s LED, 2 ks, matně zlaté
249
zbývá pár kusů
-16 %
Světelný řetěz s LED
299
249
zbývá pár kusů
Svítidlo s LED a přechodem barev
299
zbývá pár kusů
Dekorační zajíčci s LED, 2 ks
399
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
LED svíčky z pravého vosku ve skle, 3 ks
699
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
LED panely, 6 ks
1 690
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Zahradní zápichy s LED, 5 ks
799
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Dřevěná hvězda s LED
999
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Světelný mikrořetěz s LED, na akumulátor
799
zbývá pár kusů
Svícny na čajovou svíčku, 2 ks
249
zbývá pár kusů
-20 %
Obrázek s LED
499
399
zbývá pár kusů
Světelná větvička s LED
349
zbývá pár kusů
Svíčky na vánoční stromeček s LED, 12 ks, červené
999
zbývá pár kusů
Dlouhé svíčky z pravého vosku s LED, 2 ks, perleťově bílé
249
zbývá pár kusů
Girlanda s LED
499
zbývá pár kusů
Svíčka z pravého vosku s LED
499
zbývá pár kusů
Světelný mikrořetěz s LED, Hvězdy
249
zbývá pár kusů
1

Takto se vaše dekorace do obýváku opravdu uplatní

Vhodnou nástěnnou dekorací můžete dát svým pokojům hloubku a dosáhnout tak velkého efektu bez větší námahy. Vkusná a moderní dekorace do obýváku, jako jsou rámy na obrazy, vytváří individuální a domáckou atmosféru. Obzvláště dobře vypadají na jednobarevných stěnách. Stejně dobře vypadají atraktivní dekorativní prvky, jako jsou LED svíčky nebo úzké vázy, na obrazových lištách. Svou výzdobu můžete také kdykoli snadno změnit.
Aranžujte dekorace v obývacím pokoji dovedně: Tři žluté svíčky různých velikostí jsou umístěny v košíku na stole v obývacím pokoji.

Správné aranžmá pro dekorace do obýváku

Obzvláště vzrušující je uspořádání, které inscenuje objekty různých velikostí a barev. Kombinujte například malé a velké svíčky nebo umístěte vhodnou misku vedle štíhlé vázy. Pokud uspořádáte dekorace do skupin po třech nebo pěti objektech, bude to vypadat harmonicky. Na druhou stranu sudý počet prvků, například ve skupinách po dvou nebo čtyřech, často vyvolává poměrně přísný, formální dojem. Dbejte také na to, aby váš domácí textil, jako jsou polštáře a přikrývky nebo dekorace oken, ladil se zařízením.
Nostalgický trend: Velké dekorativní skleněné lucerny ve vzhledu vintage stojí vedle krbu v obývacím pokoji.

Vintage dekorace do obýváku

Dekorace ve stylu vintage jsou v trendu. Přinášejí do vašich čtyř stěn nejen nádech nostalgie, ale vytváří také osobní atmosféru s designem zašlých časů. Moderní dekorace vintage vychází ze stylu populárních předmětů 20. až 70. let. Dekorativní prvky, jako jsou svícny se zinkovým vzhledem, mohou v moderním designovém obývacím pokoji vytvořit vzrušující akcenty. Odpovídající dojem vytvoří několik málo cíleně umístěných objektů.

Tato kritéria jsou pro výběr dekorace do obýváku důležitá

I ta nejkrásnější dekorace do obýváku vyzní optimálně pouze tehdy, pokud se hodí k zařízení vašeho domova. Dekorativní předměty v jemných barvách a z přírodních materiálů skvěle doplní váš obývací pokoj ve skandinávském stylu. Dekorativní kovové misky jsou naopak vhodnou kombinací pro mnoho moderních stylů. Kromě stylu jsou důležité také barvy místnosti. Pro domáckou atmosféru stačí v interiéru tři dominantní barvy. Dekorace, která je sladěná s barvami interiéru, působí harmonicky.

Tvořte a dekorujte sezónně

Roční období a svátky jsou vítanými příležitostmi pro sezónní nápady na dekorace vašeho obývacího pokoje. Během vánočních svátků vytvářejí rozjímavou atmosféru svíčky jakéhokoli tvaru a zelené, červené, bílé a zlaté akcenty. Na jaře dodají moderní dekorativní předměty v jemných pastelových tónech obývacímu pokoji svěžest. Na podzim si udělejte pohodlí s teplými červenými a zemními tóny a spoustou vonných svíček. Polštáře a plédy v decentních barvách, stejně jako minimalistické vázy nebo obrazové rámy, které zdobí váš obývací pokoj po celý rok, jsou vhodné ke kombinaci se sezónními dekoracemi.
Sezónní dekorace: Podzimní dekorace s malými dýněmi a břečťanovým šlahounem zdobí prostřený stůl.

Kvalita: u svíček a LED je obzvláště důležitá

Kdy se rozhodnete pro atraktivní dekorace do obýváku, určitě si chcete své oblíbené kousky také dlouho užívat. Proto je důležitá vysoká kvalita. U svíček ji můžete poznat např. na hmotnosti. Těžké svíčky sestávají obecně z kvalitních materiálů a hoří déle než lehčí svíčky. U elektrických dekorací, jako jsou svíčky s LED, je pečlivé zpracování přihrádek na baterie a kabelového připojení důležitým kvalitativním znakem.
Testovaná bezpečnost osvětlení: Mladá dívka v záři světelného řetězu, který drží ve svých rukou.