Zahradní dekorace vytváří perfektní prostředí

Díky zahradním dekoracím vytvoříte obzvláště hezkou atmosféru, protože vaší zelené oáze dodávají punc dokonalosti. Figury a sochy vylepšují velké travnaté plochy nebo se stávají optickými poutači mezi záhony. Oblouky s růžemi a pomůcky pro popínavé rostliny zvýrazňují rostliny. A s vodními dekoracemi a náladovým osvětlením vytvoříte ve své zahradě zvláštní atmosféru. U Tchibo najdete spoustu nápadů na výzdobu zahrady.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-20 %
Rohožka
499
399
-34 %
Rohožka z kokosového vlákna
229
149
-20 %
Textilní rohožka
499
399
Zápich do květináče
199
zbývá pár kusů
Rohožka z kokosového vlákna
399
zbývá pár kusů
-12 %
Kobereček z vodního hyacintu
399
349
Ozdobné květináče na bylinky, 2 ks
149
zbývá pár kusů
-12 %
Svíčka citronella
249
219
zbývá pár kusů
Venkovní koberec, modrý
599
Kulatý venkovní oboustranný koberec
1 190
zbývá pár kusů
-12 %
Venkovní polštářek se střapci
399
349
zbývá pár kusů
Venkovní polštářek
399

Pokud jde o zahraní dekorace, je méně někdy více

Vkusná dekorace je třešničkou na dortu v každé zahradě. Přitom platí jako většinou zásada: méně je někdy více. Raději zdůrazňujte, než abyste zahradu přeplnili. Vyberte si design zahrady, který je sám o sobě konzistentní. Konzistentní styl nebo konkrétní téma promění vaši zahradu v malé umělecké dílo. Středomořské rostliny velmi dobře harmonizují s terakotou nebo mozaikami, Buddha dokonale ladí s asijským stylem a vodou. A do přísně strukturované anglické zahrady s rovnými záhony se obzvláště dobře hodí klasické sochy nebo kovová zahradní dekorace.
Figury jako zahradní dekorace: kolem levandule, která stojí na zahradním stole, jsou umístěny dvě kovové srny, malé ozdobné dýně a malá vyšperkovaná lucerna.

Dekorativní figury od zahradního trpaslíka po řeckou sochu

Tradiční zahradní trpaslík, kamenná žába u jezírka s lekníny, kovový jeřáb nebo řecká socha u okraje chodníku – těmito zahradními dekoracemi ukážete do jisté míry svou osobnost. I zde je důležité, aby se druh sochy hodil k vám a vaší zahradě. Velmi oblíbená je rezavá kovová dekorace, protože se dá všestranně kombinovat. Vypadá stejně hezky ve vintage prostředí mezi růžemi a levandulí jako v minimalistické zahradě se spoustou trávníku a kamenů. Kromě vzhledu je při vytváření zahrady rozhodující i stabilita figur. Koneckonců by měly bez poškození odolat větru a rozmarům počasí.
Vodní zahradní dekorace: Pohled na kameny orámované zahradní jezírko s různými rostlinami na okraji. Mezi rostlinami šplouchá malý vodopád.

Čistá relaxace se šplouchající vodou

K obzvláště uvolněné atmosféře v zahradě přispívá voda. Klasikou je malý rybníček se zlatými rybkami. Ale i hezky založený vodní tok vytváří uklidňující atmosféru – zde je vhodný mírný sklon zahrady. V kombinaci se skalkou tak vytvoříte šplouchající oázu pohody. Stále populárnější jako zahradní dekorace jsou také fontánky. Jsou k dispozici v různých provedeních a materiálech a přispívají k dobrému klimatu. A v horkých letních měsících uděláte opeřeným obyvatelům vaší zahrady velkou radost napáječkou pro ptáky.

Náladové osvětlení zahradních dekorací

Pěkné osvětlení ve vaší zahradě je stejně příjemné jako voda. Tyčky se solárními svítidly zapíchejte jednoduše do trávníku, do záhonu nebo kolem chodníku. Lampiony nebo světelné řetězy na stromě nebo nad terasou vytvářejí romantický nádech – a s lucernami na stole můžete za teplých letních večerů ještě dlouho sedět venku v příjemném světle svíček. Případně můžete rovnou použít LED svíčku, která hoří a bliká jako skutečná vosková svíčka a navíc vydrží každý závan větru. U Tchibo najdete atraktivní výběr lamp a doplňků do zahrady, díky kterým vytvoříte náladovou atmosféru.

Balkonová dekorace – od plyšových polštářků až po květináče na bylinky

Pokud nemáte zahradu, ale balkon, můžete ho správnou dekorací v létě proměnit na druhý obývací pokoj. S textiliemi, jako jsou polštáře, přikrývky a sedáky na balkónovém nábytku, vytvoříte ze svého balkonu útulný prostor. Venkovní koberec nejen dobře vypadá, ale také izoluje zespodu. Samozřejmostí jsou i rostliny, které jsou u výzdoby balkónu nutností. Zeleň vytvoříte pomocí květináčů a hrnců na bylinky. Slunečník vrhá stín a zároveň funguje jako ochrana proti pohledům. A se správným osvětlením budete moct prožít dlouhé noci pod hvězdnou oblohou.
Dekorace pro balkón: na balkóně stojí dřevěná lavice a dřevěná židle zdobené barevnými polštáři a také malý stolek. Na zábradlí visí květináče s rostlinami.

TCM – certifikát kvality

Zahradní dekorace splňují nejvyšší nároky na kvalitu. Za to vám ručíme naší pečetí TCM, což je zkratka pro „Tchibo Certified Merchandise“. Tímto certifikátem jsou označeny všechny naše produkty. Dbáme na přísné kontroly kvality jak při práci s našimi dodavateli, tak během celého výrobního procesu a během prodeje. Naše suroviny vybíráme pečlivě s ohledem na udržitelnost.
Za soumraku stojí na terase otec, jeho malý syn a jeho malá dcera a zabývají se zářícím světelným řetězem s malými kulatými lampičkami.