Stropní svítidlo pro váš domov: Budiž světlo

Stropní svítidla –⁠ jak už sám název napovídá –⁠ jsou zavěšena na stropě a mají velmi praktické využití – osvětlují celou místnost. Tato svítidla mají obrovský vliv na atmosféru v místnosti, a proto je nejlepší zvolit takový model, kterým docílíte dostatečného osvětlení a zároveň útulné atmosféry. V online obchodě Tchibo si můžete koupit vhodné stropní svítidlo za výhodnou cenu!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-27 %
Nástěnné/stropní svítidlo s LED
2 190
1 590
LED stropní svítidlo se stínítkem origami
1 490
Kovové nástěnné svítidlo, krémové
1 490
Stropní/nástěnné svítidlo s proutěným stínítkem
1 990
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
2 990
2 990
-22 %
Stropní svítidlo s LED
1 290
999
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
Lustr s textilním stínítkem, 5 žárovek
2 990
2 990
Kovové závěsné svítidlo, bílé
Kovové závěsné svítidlo, černé
1 990
1 490
Kovové nástěnné svítidlo, bílé
Kovové nástěnné svítidlo, černé
1 490
1 490
Kovové nástěnné svítidlo, bílé
Kovové nástěnné svítidlo, černé
1 490
1 490
-23 %
Závěsné svítidlo s textilním stínítkem
1 690
1 290
Kovové závěsné svítidlo, bílé
Kovové závěsné svítidlo, černé
1 990
1 490
Kovové závěsné svítidlo, krémové
1 990
Závěsné svítidlo, třížárovkové
3 490
Závěsné svítidlo, třížárovkové
3 490
-32 %
Stropní svítidlo se třemi textilními stínítky
2 490
1 690

Materiál a design: vhodné stropní svítidlo k vašemu vybavení

Stropní svítidla se vyrábí z mnoha různých materiálů. Mnohé modely jsou vyrobeny z kovu, který je odolný, snadno se čistí a hodí se k modernímu stylu interiéru. Plastová stropní svítidla zase své majitele přesvědčí svou nízkou hmotností a levnou výrobou. Krásně a ušlechtile vypadají svítidla z přírodních materiálů jako dřevo, ratan a proutí i textilie, které díky svému hřejivému vzhledu dokonale ladí s vintage nábytkem. Klasická, ale zároveň nadčasová a elegantní jsou stropní svítidla vyrobená ze skla. Bez ohledu na materiál se při výběru svítidla ujistěte, že se světlo rozptyluje rovnoměrně.
Uprostřed místnosti je tyrkysový gauč, nad kterým visí šedé stropní svítidlo –⁠ na levé straně místnosti pak je kulatý konferenční stolek s bílou deskou a na zadní stěně jsou police ve tvaru žebříku.

Až úplně nahoru: Stropní svítidla do prostor s vysokými stropy

Místnosti s vysokými stropy jsou kletbou a požehnáním zároveň. Na jedné straně se díky velkým prostorám můžete při pořizování nábytku pořádně vyřádit, na stranu druhou mnoho volného místa působí někdy nezabydleně. Lustry a hluboká závěsná světla vám pomohou vytvořit útulnou atmosféru a zároveň zajistit, že světlo bude přesně tam, kde ho potřebujete –⁠ například nad stolem v obývacím pokoji. Malá světla se na vysokých stropech ztrácejí, proto je lepší používat velká světla a členitá stínidla. Pokud chcete, aby svítidlo upoutalo pozornost, zvolte moderní stropní svítidlo v extravagantním designu nebo impozantní lustr.
Stropní svítidla do místností s nízkými stropy: Muž v modrých džínách a košili stojí na žebříku a chystá se montovat ploché svítidlo.

Stropní svítidla do místností s nízkými stropy –⁠ na co si dát pozor

S místnostmi s nižšími stropy se můžete setkat spíše v novostavbách. Abyste předešli depresivní atmosféře, neinstalujte do místností s nižšími stropy velké lustry, protože vizuálně stahují strop dolů a celý prostor pak působí ponurým dojmem. Nejlepší je zvolit dlouhý LED panel nebo ploché stropní svítidlo – ty totiž nevyčnívají do místnosti, ale i tak ji dobře prosvítí. Skvěle vypadají zapuštěná světla (bodovky) rozesetá po celé místnosti nebo samolepicí LED pásky. Dalším trikem, jak opticky zvětšit místnost, je bíle vymalovaný strop a tmavší stěny.

Dodejte místnosti chtěný akcent pomocí stropních svítidel

Pokud hledáte způsob, jak zdůraznit jednotlivé body v místnosti, jsou nejlepší volbou otočná bodová světla. Jako stropní svítidla v jídelně a kuchyni zajišťují nad jídelním stolem nebo pracovní plochou dostatečný jas, v obývacím pokoji můžete světla nastavit na jednotlivé objekty, například na krb, květiny nebo výjimečnou malbu na stěně. Bodová světla jsou vhodná pro osvětlení tmavých míst, například na chodbě nebo v koupelně. Díky svým poměrně malým rozměrům se hodí i do místností s nízkým stropem.

Stropní svítidla s LED: vhodná barva světla do každé místnosti

Co se týče stropních svítidel, jsou nejlepší variantou LED světla. Mají totiž řadu výhod: dlouhou životnost, nízkou spotřebu energie a nevyzařují téměř žádné teplo. LED světla se vyrábí ve třech různých úrovních barev: do kanceláří, dílen a pracoven je nejlepší použít „denní světlo bílé“ (> 5 000 kelvinů). „Neutrální bílá“ (3 500–5 000 kelvinů) se doporučuje do kuchyně a na schodiště. Útulnou atmosféru v obývacím pokoji a ložnici vykouzlíte pomocí LED v „teplé bílé“ (2 700–3 300 kelvinů). Tip: Se stmívatelnými LED stropními svítidly můžete vždy přizpůsobit jas svým individuálním potřebám.
Správné stropní svítidlo do kuchyně: Světlá kuchyně s obdélníkovým dřevěným jídelním stolem, nad kterým visí stropní svítidlo s pěti samostatnými bodovými svítidly.

Kvalitní a s dlouhou životností: závazek kvality od Tchibo

Pokud se rozhodnete pro koupi stropního svítidla od Tchibo, můžete se těšit na velmi kvalitní výrobek. Abychom zajistili dlouhou životnost produktů, pracujeme pouze s vybranými partnery a dodavateli. V rámci naší společnosti se setkáváte s logem TCM („Tchibo Certified Merchandise“), které potvrzuje, že jsou během výroby všech našich produktů dodržovány přísné standardy kvality. Kromě toho vždy používáme vysoce kvalitní materiály a klademe důraz na logicky sestavený nabízený sortiment.
Důvěra v produkty Tchibo: Žena sedí na gauči s dítětem na klíně, telefonuje a pročítá si velký list papíru –⁠ vedle ní je její laptop.