Stoly: nepostradatelné kusy nábytku

Bez ohledu na to, jak minimalistický může být váš životní styl, jsou stoly součástí základního vybavení každého interiéru. K jídlu a práci, jako odkládací plocha nebo pro dekoraci: tyto rozmanité kusy nábytku jsou jádrem a srdcem vašich čtyř stěn. O to těžší je někdy najít správný stůl pro vaše individuální nároky. Proto má pro vás Tchibo několik tipů, jak si udržet přehled v nábytkovém sortimentu od stolku po jídelní stoly.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Jídelní stůl, rozkládací, cca 140–200 cm
14 990
Rozkládací kuchyňský stůl
7 990
Jídelní a pracovní stůl
4 990
Stůl a lavice, cca 93 x 60 cm
7 490
Sklápěcí stůl se skříňkou s úložným prostorem, deska stolu cca 168 x 86 cm
6 990
-25 %
Rozkládací jídelní stůl, cca 140/190 x 80 cm
9 990
7 490
Jídelní stůl s integrovanou pracovní plochou
11 990
Designový stůl
5 990
-10 %
Rozkládací jídelní stůl, cca 146/190 x 80 cm
9 990
8 990
-9 %
Vyklápěcí stůl s regálem 2 v 1
5 490
4 990
-20 %
Kuchyňský pult se stoličkami
9 990
7 990
-9 %
Sada stolu s lavicí, cca 93 x 60 cm
5 490
4 990

Který stůl byste chtěli?

K dispozici jsou stoly pro všechny účely a prostory v různých velikostech a tvarech. Proto byste měli mít ještě před tím, než začnete hledat, jasno v tom, kde přesně bude nábytek stát a k jakému účelu bude sloužit. Stůl do kuchyně nebo jídelny musí splňovat zcela jiné požadavky než doplňkový konferenční stolek v obytné části. Psací stoly mají jiné rozměry než odkládací stolky a noční stolek nevypadá dobře, když je v kuchyni. Jakmile víte, jaký typ stolu by to měl být, je čas si vybrat.
Hodně místa u jídelního stolu: Obdélníkový dřevěný jídelní stůl stojí v jídelně se šesti židlemi s bílými plastovými sedáky a dřevěnými nohami.

Místo u jídelního stolu pro všechny

Jídelní stoly jsou největším zástupcem svého druhu. Není divu, protože zde lidé jedí, pracují a společně tráví čas. Správný jídelní stůl by měl tedy nabízet dostatek místa pro všechny. Plocha stolu 40 x 60 cm na osobu je obecně považována za dostatečnou. Čtyři místa proto potřebují celkovou velikost nejméně 120 x 80 cm. Pokud je stůl kulatý, doporučuje se průměr alespoň 80 cm. To je také vzdálenost, která by měla být mezi okrajem stolu a stěnou, abyste mohli pohodlně sedět nebo chodit okolo stolu. Pokud je navíc výška nohou stolu mezi 70 a 80 cm, našli jste perfektní jídelní stůl.
V obývacím pokoji je šedá rohová pohovka, před kterou stojí kulatý stůl s bílou deskou a nohami ze světlého dřeva.

Malí společníci: konferenční a odkládací stoly a stolky

Kdo chce doplnit pohovku v obývacím pokoji o smysluplný odkládací prostor, sáhne po konferenčním nebo odkládacím stolku. Tyto malé kusy nábytku mají obvykle nízkou desku stolu na úrovni okolních sedadel, takže nápoj nebo kniha jsou rychle po ruce. U konferenčního stolku je třeba myslet na to, aby byl snadno přístupný z každého sedadla. K tomu jsou ideální dlouhé, obdélníkové nebo kulaté stoly pro rohové sedačky. Odkládací stolek je naproti tomu skvělý způsob, jak stylově rozšířit zařízení interiéru. Lze jej použít jako praktickou polici na telefon, noviny nebo také na stolní dekorace.

Otázka materiálu

Stejně rozmanité jako typy stolů jsou i materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Mezi klasiky patří masivní stoly z pravého dřeva. Ty jsou vhodné pro jídelny, kde je jídelní stůl hlavním kusem nábytku a stojí uprostřed. Ubrus nejen chrání dřevěný povrch, ale hodí se také svým stylem výborně do jídelny nebo kuchyně. Alternativně může chránit dřevo prostírání. I konferenční stolky mohou být dřevěné, oblíbené jsou i skleněné. Transparentní materiál prostor příliš nezaplní a obývací prostor působí lákavě a moderně. Pro extravagantní odkládací stolky se hodí kamenný nebo betonový vzhled.

Příjemná práce u psacího stolu

Ideální psací stůl by měl umožňovat zdravé sezení pro pohodlnou práci. I zde můžete počítat se standardní výškou 70 až 80 cm, ale lepší jsou výškově nastavitelné stoly. To znamená, že desku stolu můžete dokonale přizpůsobit své výšce a poloze vsedě. I pro děti, které ještě rostou, jsou vhodné psací stoly s přizpůsobitelnými rozměry. V online obchodě Tchibo najdete stoly, které splní každé přání.
Správné pracoviště: Šedý stůl, na kterém stojí notebook, je u bílé zdi se dvěma dekorativními obrázky a hodinami - před ním stojí bílá židle.

Kvalita Tchibo s pečetí TCM

Ať už stojí nový stůl kdekoliv, měl by splňovat, co slibuje, a to pokud možno po dlouhou dobu. A přesně to zaručují produkty s pečetí TCM. TCM znamená "Tchibo Certified Merchandise" a slibuje exkluzívní výrobu a spolupráci s vybranými dodavateli. Tak lze dodržovat a kontrolovat přísné požadavky na kvalitu, aby každý produkt vyhovoval nárokům Tchibo.
Robustní materiál pro váš stůl: Lehká dřevěná deska stolu s notebookem, šálkem kávy a blok s perem.