Uspořádání zahrady: ukládejte nástroje, zařízení a polštáře na chráněném místě

Atraktivní a uklizená zahrada je ideálním místem k odpočinku. Do praktických zahradních pomocníků, jako jsou skříně a boxy, uložíte bezpečně a úhledně své zahradní náčiní. Tak najdete rychleji potřebné náčiní a užijete si zelenou oázu kolem vás. Objevte u Tchibo různé pomocníky na úklid pro chytré uložení věcí v zahradě, od zahradního domku po úložný box. Naše tipy vám ukážou, jak se vyhnout chaosu!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Zahradní skříň »Frieso« s betonovou pracovní plochou
8 990
Prémiový kryt na rohové sezení
1 490
Otevřená zahradní skříň »Frieso« s betonovou pracovní plochou
7 490
Prémiový kryt na pohovku, velký
1 290
Prémiový kryt na křeslo
999
Prémiový kryt na plážový koš, XL
1 290
Úložná taška XXL
799
Prémiový kryt na plážový koš, XXL
1 490
Prémiový kryt na pohovku, malý
999
Prémiový kryt na zahradní stůl, malý
999
Box na polstrování z masivního dřeva
10 990
Box na polstrování s polyratanovým výpletem
6 990

Uspořádání zahrady – tak vytvoříte pořádek

Veškeré důležité zahradní zařízení, nářadí a příslušenství najde své místo ve skříni na nářadí. Před nákupem si rozmyslete, které předměty tam chcete uložit, protože podle velikosti a provedení nabízejí kůlny na nářadí různé možnosti ukládání, jako jsou odkládací plochy, lišty s háčky, regály nebo plocha na podlaze. Malá zařízení, která potřebujete častěji, umístěte nejlépe do přihrádky v dosažitelné výšce. Děrovaná stěna s možností zavěšení je ideální pro nářadí a drobné díly. I transparentní boxy na držáky rostlin a na semena pomáhají udržet pořádek v kůlně na nářadí.

Zahradní skříně: praktické a zajímavé

Ať už moderní plastové skříně se vzhledem ratanu nebo dřevěné skříně ve vintage stylu: zahradní skříně nejsou jen praktickým řešením úložného prostoru na zahradě nebo na balkóně, jsou také dekorativními prvky. Kromě zahradního nářadí můžete do zahradní skříně ukládat i venkovní hračky, které jsou tak chráněné před povětrnostními vlivy. Pokud při výběru naplánujete jako prostorovou rezervu alespoň jeden metr čtvereční, dosáhnete poté snadno na všechny předměty. Pokud má vaše zahradní skříň dvoukřídlé dveře, lze do ní snadněji zasunout větší zahradní pomocníky, jako jsou kolečka.

Úložné boxy na sedáky

Když zrovna nepotřebujete polštáře a sedáky na zahradní židle, najdou úkryt v praktickém úložném boxu na zahradu. Obvykle sestává z vysoce kvalitního plastu, je odolný proti UV záření a povětrnostním vlivům a poskytuje vašim sedákům ochranu před nečistotami a vlhkostí. Obzvláště praktické je, že můžete na zahradě využívat mnoho úložných boxů současně jako posezení nebo úložnou plochu. Na malém balkonu tak můžete vytvořit úložný a užitný prostor v jednom! Díky integrovaným plynovým pružinám lze boxy i snadno otevírat a nechávat otevřené.

Tipy na výběr správných pomocníků při uspořádání zahrady

Pokud při výběru vašich zahradních pomocníků dbáte na materiály odolné vůči povětrnostním vlivům, nemohou jim nečistoty ani voda ublížit. Obzvláště robustním materiálem odolným proti povětrnostním vlivům je legovaný kov, který nedává šanci plísním ani rzi. Plast polypropylen je naproti tomu odolný vůči UV záření a zachovává si své barvy i při intenzivním slunečním záření. Pokud si vyberete dřevo kvůli jeho atraktivnímu vzhledu, dbejte na povrchovou úpravu, např. barvu odolnou vůči povětrnostním vlivům.

Stabilita: bezpečnost v bouři i při silném dešti

Aby vaše úložné prostory na zahradě bezpečně odolaly i bouřlivému zimnímu počasí, je nutné, aby měly odpovídající vlastní hmotnost. Proto dbejte na robustní a těžké materiály. Čím více masivního dřeva nebo kovu výrobek obsahuje, tím je odolnější. Pokud jsou jednotlivé součásti zahradní skříně nebo úložného boxu vzájemně pečlivě svařeny nebo sešroubovány, přispívá to také ke zvýšení stability. Zemní kotvy pro zašroubování nebo zapuštění do betonu zajišťují maximální stabilitu.

Odolné kryty zahradního nábytku

Když přijde první mráz, je čas připravit zahradní nábytek na zazimování. Zatímco zahradní nábytek z kovu se obejde bez ochrany, měli byste nábytek ze dřeva nebo plastu, který je citlivý na teplotu, přikrýt vhodnými obaly. Ty jsou obvykle vyrobeny z odolného polyesteru a lze je pevně připevnit ke kusu nábytku pomocí šňůry. Zipy usnadňují otevírání a přetahování. Naši vysokou a externě kontrolovanou kvalitu produktů dokazuje pečeť „Tchibo Certified Merchandise“, zkráceně TCM. Pokud si své zahradní pomocníky koupíte online, informuje vás značka „600D polyester“ o odolnosti materiálů vůči povětrnostním podmínkám v exteriérech.