Pohovky pro relaxaci a mazlení

Pohovky jsou synonymem uvolněné domácí pohody, ať jste již sami, s partnerem nebo s celou rodinou. Mají původ v arabském světě, kde se jednalo o polstrované lavice k odpočinku – a to je přesně to, co popisuje jich účel. Pohovka je místem v bytě, na kterém se chceme cítit dobře po všech stránkách. Za tímto účelem jsou k dostání v různých provedeních. Která se vám nejlépe hodí, záleží v neposlední řadě na prostoru, který máte k dispozici. U Tchibo najdete atraktivní výběr pohovek. Nechejte se inspirovat!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
zbývá pár kusů
-7 %
Křeslo ušák s extra vysokým opěradlem, šedé
13 990
12 990
zbývá pár kusů
  • Křeslo s podnožkou
  • Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
9 490
7 990
Náhled
-15 %
-15 %
Křeslo s podnožkou
Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském styluPrvek z naší série nábytku v severském stylu
9 490
7 990
9 490
7 990
Lavice s funkcí truhly
5 990
  • Křeslo s podnožkou
  • Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
9 490
7 990
Náhled
-15 %
-15 %
Křeslo s podnožkou
Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském styluPrvek z naší série nábytku v severském stylu
9 490
7 990
9 490
7 990
  • Kuchyňská pohovka
Prvek z naší venkovské série
18 990
Náhled
Kuchyňská pohovka
Prvek z naší venkovské série
18 990
zbývá pár kusů
Křeslo ušák s extra vysokým opěradlem, růžové
13 990
zbývá pár kusů
-13 %
Relaxační lehátko
14 990
12 990
-31 %
Pohovka pro 2 osoby
15 990
10 990
Rohová rozkládací pohovka s pružinovým jádrem a úložným prostorem
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
24 990
Pohovka pro 2 osoby ze dřeva s certifikací FSC®
14 990
Křeslo z masivního jasanového dřeva s certifikací FSC®
6 490
-20 %
Designové křeslo s podnožkou
9 990
7 990
-10 %
Rozkládací křeslo
9 990
8 990
Bohužel vyprodáno
-30 %
Polstrovaná houpací pohovka s masivními dubovými ližinami
Prvek z naší série Scandi Design Classics
12 990
8 990
Bohužel vyprodáno

Klasické pohovky: dvoumístné, třímístné nebo soupravy

Pohovka je v mnoha obývacích pokojích nejpoužívanějším kusem nábytku. Pro ty, kteří se chtějí zařídit klasicky, je třímístná sedačka dobrou volbou. V domácnostech pro jednu osobu nebo pro páry, kde je málo místa, stačí i dvoumístná pohovka. Ta se ale nehodí k ležení. Pokud se večer rádi natáhnete na pohovku u televize nebo s knížkou, rozhodněte se raději pro delší model. Pokud máte velký obývací pokoj a více členů domácnosti, je dobrým řešením tradiční sestava 3-2-1 včetně křesla. V menších místnostech působí ale stísněně.

Rohové pohovky: elegantní řešení pro malé místnosti

Pokud chcete svůj obytný prostor optimálně využít, je prostorově úsporným řešením rohová pohovka. Díky tvaru písmene L na ní mohou pohodlně ležet dvě osoby. Na rozdíl od volně stojící pohovky zde využijete roh místnosti, protože uzavírá stěny na obou stranách. Nepůsobí objemně, ale začlení se elegantně do rohu místnosti. Tento typ pohovky je vhodný především pro malé obývací pokoje.

Big sofa: hodně místa pro celou rodinu

Pokud máte rodinu nebo si zvete pravidelně hosty, nabízí se pohovky typu „Big Sofa“. Tento typ nábytku má svou velikost již v názvu a vejde se sem čtyři i více osob. Big Sofa – nebo také Mega Sofa - mají nadprůměrně velkou sedací plochu a jsou obzvláště hluboké. Jsou vybaveny spoustou polštářů, vytvářejí útulnou atmosféru a zajišťují uvolněné večery s dětmi nebo vašimi přáteli.

Rozkládací pohovky: multifunkční, pro malé místnosti nebo pokoje pro hosty

Pro nezadané, kteří chtějí bydlet v jednopokojovém bytě, jsou rozkládací pohovky nebo pohovky ke spaní multifunkční alternativou, která ušetří spoustu místa. Přes den se pohovka používá k sezení, večer se promění na postel. Při zařizování místnosti dbejte na to, aby bylo možné pohovku bezproblémově rozložit, aniž by jí něco stálo v cestě. I do pokoje pro hosty nebo do pokoje pro dospívající se pohovka na spaní perfektně hodí. Deky a polštáře můžete přes den schovat do úložného prostoru postele nebo do šatní skříně. Tchibo vám nabízí velký výběr pohovek ke spaní nejrůznějšího stylu: určitě mezi nimi najdete i svého favorita.

Tak správně vyčistíte pohovku

Nábytek, který používáte každý den, vyžaduje pravidelné čištění. Čím ho budete čistit, závisí na materiálu pohovky. Pro odstranění vlasů, chlupů a drobků je nezbytný vysavač. Pokud je vaše pohovka potažena látkou, odstraňte malé fleky nejlépe ihned. Přitom platí: dotýkat se, netřít. Často stačí vlhký hadřík s čisticím prostředkem, s odolnými nečistotami pomůže jedlá soda. Dobrou volbou jsou také parní čističe. Koženou pohovku lze perfektně vyčistit dětskými vlhčenými ubrousky. Poté ji dobře vytřete do sucha!

Pečeť TCM je synonymem stálé kvality

Kdo se rozhodne pro pohovku Tchibo, získá vysoce kvalitní kus nábytku. To zaručuje pečeť TCM, což je zkratka pro „Tchibo Certified Merchandise“. Všechny naše produkty podléhají přísné kontrole kvality během celého výrobního procesu. Používáme pouze vybrané materiály a dbáme na to, aby naši dodavatelé dodržovali naše vysoké standardy kvality.