Lampy do obýváku – funkční a stylové

Správné osvětlení místnosti zajišťuje příjemné vidění a vytváří zároveň náladovou atmosféru pohody. Správné lampy na správných místech přinášejí skutečné plus v kvalitě života a dodávají vašemu domovu pocit útulnosti. Který světelný zdroj kam namířit a na co si dávat pozor při zařizování obývacího pokoje lampami, závisí zcela na účelech, které má vaše osvětlení splňovat. Sestavili jsme pro vás nejdůležitější tipy.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Multifunkční svítidla s LED, 2 ks
449
LED lampička na čtení
199
Svíčky z pravého vosku s LED, 4 ks, krémově bílé
599
LED svíce z pravého vosku –⁠⁠⁠ XL
449
LED svíčky z pravého vosku, 2 ks
299
Svíčky z pravého vosku s LED, 2 ks, tmavě červené
299
-27 %
Nástěnné/stropní svítidlo s LED
2 190
1 590
Akumulátorová lampička na čtení s LED
349
-22 %
Solární sloupky, 3 ks
899
699
-50 %
Stolní lampa Skleněná koule
999
499
LED svíčky z pravého vosku, 2 ks
399
Multifunkční lampičky s LED, 2 ks
299
Akumulátorové multifunkční svítidlo s LED
399
zbývá pár kusů
Svíčky z pravého vosku s LED, 4 ks, krémově bílé
799
zbývá pár kusů
Stolní lampa se skleněnou koulí, černá
1 990
-9 %
-9 %
Stojací oblouková lampa s textilním stínítkem, černá
Stojací oblouková lampa s textilním stínítkem, bílá
3 290
2 990
3 290
2 990
Stolní lampa s LED, akumulátorová
999
Nástěnné světlo LED na baterie
799
LED stropní svítidlo se stínítkem origami
1 490
-14 %
Světelná větvička s LED
349
299
zbývá pár kusů
-25 %
Svíčky na vánoční stromeček s LED, 12 ks, krémově bílé
999
749
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Solární lampión, malý
399
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Svíčka s adventním kalendářem s LED, z pravého vosku
499
zbývá pár kusů
Čajové svíčky LED z pravého vosku, červené, 4 ks
199
Svíčky z pravého vosku s LED, 4 ks, šedo-zlaté
799
Světelný mikrořetěz s LED, XL
1 490
zbývá pár kusů
-20 %
Hvězda s LED, zlatá
499
399
zbývá pár kusů
Lomená stojací lampa s textilním stínítkem
3 490
Svícen s LED
1 490
1

Různé zdroje světla pro obývací pokoj

Většinu času doma trávíme v obývacím pokoji. Je proto důležité zajistit dostatečné a příjemné osvětlení. Perfektní osvětlení obývacího pokoje vytvoříte pomocí dobře naplánované struktury, která zohlední jednotlivé oblasti činností v místnosti. Lampy ve vašem obývacím pokoji mají svítit tam, kde to dává smysl – protože různé úkoly vyžadují různé zdroje světla. Níže se dozvíte, na co si musíte dávat pozor a co znamenají důležité pojmy jako: základní osvětlení, funkční osvětlení a akcentové osvětlení.
Vytvoření správného osvětlení obývacího pokoje: Světlý obývací pokoj se dvěma šedými křesly, šedým gaučem a dřevěným stolem – osvětlen stropním svítidlem a stojací lampou.

Vytvořte základní osvětlení pomocí velkých lamp do obýváku

Obývací pokoj je často jednou z největších a nejpoužívanějších místností. Správné celkové osvětlení je proto zásadní pro celý světelný design. Velké lampy ve formě stropních nebo závěsných svítidel vytvoří dostatečné základní světlo. Jako světelné zdroje do lamp do obýváku jsou zvláště vhodné LED zdroje, protože je s nimi možné svítit dlouhou dobu, okamžitě poskytují jasné světlo a jsou výrazně úspornější než klasické nebo halogenové žárovky. Kromě toho, že jsou zdrojem světla, slouží lampy do obýváku také jako vkusná součást zařízení pokoje. Se správnou stropní lampou může váš obývací pokoj vypadat moderně a stylově. V Tchibo najdete ty správné produkty!
Útulné prostředí díky osvětlení obývacího pokoje: Šedý gauč v obývacím pokoji, před ním kulatý kovový konferenční stolek na pruhovaném koberci, za ním malá stojací lampa.

Funkční osvětlení pro všechny denní a noční činnosti

Kromě celkového osvětlení obývacího pokoje by měly být ještě zvláště osvětleny určité oblasti v obývacím pokoji. Patří sem například čtecí koutek na pohovce, pracoviště s psacím stolem nebo možná přilehlá jídelna s příslušnou lampou do jídelny. Oddělené oblasti místnosti lze dobře osvětlit závěsnými lampami, protože mají menší světelný rádius a poskytují bodové osvětlení. Praktická je zde ale také stojací lampa do obývacího pokoje s LED žárovkou, kterou jednoduše umístíte přesně nad místo, které má být osvětleno. Užitečná jsou také zapuštěná nábytková světla, kterými lze samostatně zdůraznit vitríny a skříňky.

Udělejte si pohodlí – se správným akcentovým osvětlením

Jako hodně používaná místnost by měl obývací pokoj působit také obzvláště útulně. S náladovým akcentovým osvětlením můžete vytvořit útulnou atmosféru a zároveň ukázat dobrý vkus. Designové lampy a dekorační svítidla nabízejí širokou škálu designových možností, přičemž žárovky a halogenové lampy poskytují útulné, teplé světlo. V zásadě lze všechny lampy do obýváku instalovat ve stmívací verzi, abyste mohli světelnou atmosféru přizpůsobit vaší náladě a zálibám. Buďte kreativní, protože stylová kombinace nábytku do obývacího pokoje a lamp od Tchibo dodává vašemu domovu něco speciálního.

Lampy do obýváku jako optické poutače

Zejména v obývacím pokoji, kde často dlouho sedíme a kam zveme hosty, je lampa také dekorativním a designovým předmětem. Hodně přitom dělají materiály. Stínidlo ze skla vypadá ušlechtile, lampa potažená látkou vytváří v pokoji domáckou a útulnou atmosféru. I u stojacích lamp máte velký výběr: Noha z přírodního dřeva nebo rafinovaná řešení se třemi nohami nebo s ohnutým stojanem vytvářejí nápadné akcenty. Dekorativní lampa v kouli, srdci nebo jiném vtipném tvaru vykouzlí v obývacím pokoji hravé světlo a je také skutečným optickým poutačem.
Lampa do obýváku, která upoutá pozornost: Černobíle zařízený obývací pokoj s bílou pohovkou, bílými, kulatými sedáky a stojací lampou s černým stínítkem.

Nakupujte kvalitu s pečetí TCM

Protože je důvěra zákazníka důležitá, klade Tchibo velký důraz na vysoké standardy kvality v sortimentu produktů. Pečeť TCM znamená „Tchibo Certified Merchandise“ a zaručuje pečlivý výběr výrobců podle přísných kritérií, abyste se mohli spolehnout na své nové výrobky. Produkty s označení TCM jsou vyráběny výhradně pro Tchibo, takže je zaručeno dobré zpracování, kvalitní materiál a spolehlivá funkčnost.
Dobrá kvalita pro osvětlení vašeho obývacího pokoje: Mladá blonďatá žena leží na gauči a dívá se na svůj laptop, zatímco obývací pokoj je tlumeně osvětlen třemi lampami.