Schließen
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Stropní a nástěnné svítidlo s proutěným stínítkem
1 990
Dekorační mušle s LED
299
Multifunkční svítidla s LED, 2 ks
349
Multifunkční svítidlo s LED
349
-30 %
Světelná lišta s LED
499
349
Stojací lampa s textilním stínítkem
2 990
-30 %
Noční světlo a lampička na usínání s LED, 2 v 1
399
279
Svítidlo s LED a přechodem barev
299
Stojací lampa s textilním stínítkem
Stojací lampa s textilním stínítkem
2 290
2 290
Multifunkční svítidlo s LED a přísavkou
399
-25 %
Zahradní svítidlo s LED
1 990
1 490
Svícen s LED svíčkou
599
Světelný mikrořetěz s LED, srdíčka
199
Multifunkční světlo s LED a dvěma háčky
249
Venkovní sněžítko s LED
2 490
Skleněná koule s LED
399
Stolní lampa s textilním stínítkem
1 490
Svítidlo s LED Skleněné stínítko
599
Závěsné svítidlo s flexibilními rameny
2 490
Čajové svíčky s LED, 4 ks
149
-13 %
Zahradní stojací lampa s LED
2 290
1 990
Stojací lampa Trojnožka s dřevěným stínítkem
2 490
 
K dostání v těchto variantách:
 
-23 %
Světelný řetěz s LED a disko koulemi
299
229
-37 %
Světelný řetěz s písmeny s LED
399
249
Závěsné svítidlo z dřevěného pletiva
1 790
Světelná lišta s LED
499
Dekorace s LED Hvězda
699
1

Osvětlení obývacího pokoje: rozmanité zdroje světla pro útulný domov

Pro příjemné okamžiky s nejbližšími a uvolněné chvíle po náročném dni: harmonická kombinace náladového osvětlení sestávající ze stropních svítidel, stojacích lamp a akcentových svítidel zajistí v obývacím pokoji krásnou atmosféru. V Tchibo najdete kvalitní výběr dekorativních a funkčních svítidel do obývacího pokoje. V rámci našich tipů se dozvíte, jak dosáhnout v obývacím pokoji harmonického osvětlení.

Jak můžete s využitím svítidel do obývacího pokoje ovlivnit atmosféru v pokoji

Koncepce osvětlení obývacího pokoje

Obývací pokoj má většinou víceúčelové využití, takže je obvykle potřeba i různorodé osvětlení. O příjemné základní osvětlení obývacího pokoje se postará stropní svítidlo, které lze instalovat buď uprostřed pokoje, nebo jinam. Toto centrální svítidlo lze harmonicky doplnit o nástěnné, stolní a stojací lampy, které se postarají o doplňkové osvětlení. Mají schopnost opticky zdůraznit určitá místa. Díky tomu vzniknou v obývacím pokoji útulné ostrůvky světla a rovněž oblasti pro koncentrované aktivity, které vyžadují více světla. Obzvláštní akcent dodají obývacímu pokoji dekorační svítidla nebo cílené osvětlení skříněk.

Světlo v obývacím pokoji

V útulném obývacím pokoji potřebujete obecně méně světla než v koupelně či kuchyni. Podle velikosti místnosti je vždy potřeba méně nebo více osvětlení. Kromě toho platí, že v tmavě zařízených pokojích je potřeba světla vyšší než například v pokoji se světlým nábytkem. Obecně se pro základní osvětlení obývacího pokoje doporučuje intenzita světla cca 100 lumenů na metr čtvereční. Obývací pokoj s plochou 20 m2 tedy vyžaduje základní osvětlení s minimální svítivostí 2 000 lumenů.

Na čem záleží při výběru svítidel do obývacího pokoje

Funkčnost

Spousta moderních svítidel do obývacího pokoje nabízí současně více praktických funkcí. U stmívatelných svítidel můžete intenzitu svícení kdykoli přizpůsobit aktuální situaci a potřebě. To je obzvlášť praktické v případě malého obývacího pokoje. Tak si můžete s jedinou lampou vychutnat jak tlumené náladové světlo, tak jasné světlo na čtení. Kromě toho je pohodlné, když má stojací nebo stolní lampa dobře dosažitelný vypínač nebo pokud můžete svítidlo ovládat příjemně usazeni v křesle.

Velikost svítidla

Obývací pokoj je zpravidla největším pokojem v domě či bytě. Velká, nápadná stropní svítidla, jako je korunový nebo víceramenný lustr, mohou být vzrušujícím, moderním prvkem ve Vašem obývacím pokoji. Pro harmonický celkový dojem se doporučuje, abyste velká svítidla umísťovali izolovaně – aby se opticky vzájemně nerušila. Ve spíše malém obývacím pokoji budou harmonicky působit spíše méně nápadné zdroje světla.

Náš příslib pro osvětlení obývacího pokoje

Tchibo používá vybrané materiály a klade důraz na pečlivé zpracování, abyste se mohli z nových svítidel v obývacím pokoji dlouho těšit. To dokazuje také naše logo TCM (Tchibo Certified Merchandise). Při online nákupu osvětlení do obývacího pokoje dbejte rovněž na to, aby svítidlo neslo označení GS prokazující ověřenou bezpečnost.