Křesla – klasická, praktická a pohodlná

Křesla jsou nezbytná pro maximální pohodlí ve vašich čtyřech stěnách. Od klasického „ušáku“ po pohodlné relaxační křeslo lze tyto praktické kusy nábytku použít k mnoha různým účelům. Aby bylo vaše nové křeslo skutečným přínosem, mělo by se hodit k zamýšlenému místu. Ukážeme vám, které varianty jsou k dispozici a čemu byste měli věnovat pozornost. Své nové křeslo si můžete objednat ihned online u Tchibo.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
  • Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
8 990
Náhled
Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
8 990
  • Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
9 490
7 990
Náhled
-15 %
Křeslo s podnožkou
Prvek z naší série nábytku v severském stylu
9 490
7 990
Trojnožka
1 290
-25 %
Designové křeslo s podnožkou
9 990
7 490
Lavice s funkcí truhly
5 990
Sametové taburety s úložným prostorem, 2 ks
3 490
Křeslo z masivního jasanového dřeva s certifikací FSC®
6 490
-42 %
Sklápěcí lounge židle
3 490
1 990
-13 %
Relaxační lehátko
14 990
12 990

Která křesla jsou ta správná?

Při nákupu křesla je třeba vzít v úvahu účel nového kusu nábytku. Doplněk ke stávající pohovce by měl rozhodně bodovat velkým komfortem sezení a pohodlným opěradlem. Dbejte na to, aby se nové křeslo hodilo k vašim starým kusům nábytku nebo aby dokonce dodalo prostoru nové akcenty. Chcete dekorativní nebo praktický kus? V prvním případě přicházejí v úvahu například klasické „ušáky“ nebo klubová křesla, zatímco relaxační a masážní křesla bodují speciálními funkcemi. Nechte se vést svým vkusem – v Tchibo najdete všechny potřebné informace o různých modelech křesel.
Klasika mezi křesly: Tmavé klubové křeslo s malým odkládacím stolkem a černou stojací lampou v obývacím pokoji.

Opravdová klasika: „ušák“ a klubová křesla

Vysoká opěradla, vybrání po stranách a široké opěrky hlavy ve tvaru uší - „ušák“ je klasický kus nábytku, který přišel do módy v 17. století na ochranu před průvanem. Dobře izolované byty dnes již nemají netěsná okna, ale s „ušáky“ mohou vyzařovat určité královské kouzlo, neboť sedací nábytek se kdysi nacházel hlavně v dobře situovaných domácnostech. Moderní, ale přesto klasická, jsou klubová křesla ve stylu Art-Déco třicátých let. Používají se hlavně v salónech a pánských klubech, ale ve vašem obývacím pokoji vytvoří stylovou atmosféru.
Relax v křesle: Žena oblečená v bílém sedí před oknem v relaxačním křesle z černé kůže a v ruce drží šálek čaje.

Perfektní přídavek: relaxační a masážní křesla

Relaxační křesla mají jeden cíl: nejvyšší možný komfort sezení při stylové eleganci. Tato křesla se skvěle hodí jako doplněk pohovky, protože jsou přinejmenším stejně pohodlná. Můžete se přitom svobodně rozhodnout, zda chcete křeslo se stoličkou nebo bez ní, s dodatečnými elektrickými funkcemi nebo v klasické výbavě. Ať už moderní design nebo tradiční: relaxační křesla přidají vašemu domovu na pohodlnosti. Můžete jít ještě o krok dále se speciálními masážními křesly, která vás budou kdykoliv hýčkat osobní masáží. To je nejen komfortní, ale při bolestech zad jsou masážní křesla skutečným přínosem pro vaše zdraví.

Správně provedené čištění křesla – na co byste si měli dát pozor

Pokud je váš čalouněný nábytek na povrchu znečištěný, může vám pomoci jedlá soda. Jednoduše nasypte tento domácí prostředek na příslušné oblasti a nechte na sucho působit přes noc, poté ho odstraňte pomocí vysavače. Nebo můžete použít houbičku namočenou v teplé vodě, na kterou dáte také jedlou sodu a znečištěné křeslo vyčistíte. I zde musíte další den odstranit zaschlé zbytky. Nehledě na praktické domácí prostředky je ale pro čištění bez rizika vždy třeba používat ty správné prostředky. Pokud je potah křesla velmi znečištěný, měli byste na čalounění využít profesionální čisticí službu.

Křeslo pro malý pokoj

Pokud chcete zřídit posezení v pracovně, v arkýři nebo postavit křeslo do zimní zahrady, kde není tolik místa, musíte hledat prostorově úsporné řešení. Místo hlubokého klubového křesla nebo houpacího křesla, které zabírá hodně místa, se sem hodí užší a spíše vysoké modely, ve kterých sedíte vzpřímeněji. Zde je ideální například křeslo s područkami a čalouněným sedákem a opěradlem. Elegantně působí potah z kůže nebo umělé kůže. Hezky lehké je klasické proutěné křeslo, které můžete také snadno odsunout z cesty.
Správné sezení na pracovišti: Vysoké černé křeslo stojí před černým psacím stolem s monitorem a klávesnicí.

Zaručená kvalita při koupi křesla s pečetí TCM

Protože víme, že pro nové kusy nábytku je rozhodující vlastností dobrá kvalita, vybíráme naše výrobky podle přísných kritérií. "Tchibo Certified Merchandise" znamená, že produkty určitého druhu jsou vyráběny výhradně pro Tchibo a pocházejí výhradně od partnerů, kteří splňují naše požadavky. To nám umožňuje nabízet vám nejlepší kvalitu za dostupnou cenu. Prohlédněte si naše kvalitní produkty v online obchodě už nyní.
Relaxujte díky dobré kvalitě: Mladá žena sedí uvolněně ve svém dřevěném křesle s prohnutými područkami.