Koupelnové textilie: praktické i dekorativní

Koupelnové textilie musí plnit svou funkci, ale je příjemné, když i hezky vypadají. Barvy, vzory a materiály jsou velmi rozmanité. Ručníky, koupelnové předložky a župany mohou být skutečnými dekorativními prvky. V bíle kachličkované koupelně poutají zářivé barvy pozornost. Nábytek ze dřeva nebo skříňka s umyvadlem z přírodního kamene ladí se zemitými, teplými barevnými tóny. Bílé textilie vypadají obzvláště „čistě“. U Tchibo naleznete kvalitní koupelnové textilie v různých provedeních.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-25 %
Komfortní předložka do koupelny
399
299
Komfortní předložka do koupelny Stone, cca 45 x 75 cm
399
Polštářek do vany
249
Předložka do koupelny, cca 50 x 80 cm
499
Komfortní předložka do koupelny, cca 45 x 75 cm
399
Pohodlná koupelnová předložka, cca 75 x 45 cm
299
Předložka do koupelny, cca 50 x 80 cm, šedá
349
Předložka do koupelny, cca 70 x 120 cm
799
Předložka do koupelny, cca 70 x 120 cm, tyrkysová
499
Komfortní předložka do koupelny, cca 60 x 100 cm
599
Předložka do koupelny, cca 70 x 120 cm, tyrkysová
599
Žakárová předložka do sprchy
249
Žakárová předložka do sprchy
249
Předložka do sprchy
249
Předložka do koupelny, cca 70 x 120 cm, šedá
599
Předložka do koupelny, cca 50 x 80 cm
499
Předložka do koupelny, cca 50 x 80 cm
499
Žakárová předložka do sprchy
249
Předložka do koupelny, cca 70 x 120 cm
799
-25 %
Předložka do koupelny, cca 50 x 80 cm
399
299
Předložka do koupelny, cca 70 x 120 cm
799
Předložka do sprchy
249
Předložka do sprchy, šedá
249
Předložka do sprchy, tyrkysová
249

Koupelnové textilie z flaušově měkkého froté

Klasikou mezi domácími textiliemi jsou textilie z froté. Patří mezi ně ručníky všech velikostí, žínky a župany. Jejich kvalita spočívá v savosti, hustotě tkaní a tloušťce, resp. hmotnosti tkaniny. Jednoduché ručníky váží asi 400 g/m2, zatímco tlustý flaušově měkký luxusní froté ručník okolo 800 g/m2. K dosažení jednotného vzhledu v koupelně najdete na Tchibo také koupelnové textilie jako sadu – pak vám bude perfektně ladit osuška s ručníkem na ruce a se žínkou!
Nepostradatelné koupelnové textilie: poskládané, čisté a barevné ručníky z bavlněného froté.

Nezbytnosti v koupelně: ručníky & spol.

Ideálním materiálem na měkké ručníky všech velikostí je bavlna – od malých ručníčků přes velké koupací osušky až po hamam ručníky. Hledáte-li ručníky šetrné k pokožce a dobře pratelné, rozhodněte se pro froté ručníky z organické bavlny. Tím zároveň uděláte i něco dobrého pro životní prostředí. Ručníky z froté žakáru s barevným nebo barevně decentním vzorem jsou pestré a s tkaným dekorativním proužkem působí elegantně. Praktická rada pro rodiny: zmatku v koupelně se vyvarujete, pokud má každý svou barvu ručníku.
Mladá žena v bílém froté županu sedí na okraji vany.

Koupelnové textilie na oblečení: župany

A co flaušový župan? Župan z jemného froté vás zahřeje a navodí vám pocit bezstarostné chvíle, ať už si v něm ráno jdete uvařit první šálek kávy nebo večer po koupeli lenošíte na pohovce. Při nákupu se jen ujistěte, že je župan dostatečně velký, abyste se do něj dobře zabalili. Pro vysoké ženy se někdy doporučuje zvolit pánský župan – pokud sedí barva i design. Klasický župan má velký široký límec, je otevřený, ale dá se přepásat páskem. Po koupeli je zvláště příjemný župan s kapucí, který dobře udržuje teplo, i když máte mokré vlasy.

Dobro pro vaše nohy – správná koupelnová předložka

Předložka před sprchu, koupelnový koberec nebo předložka; měkoučko a teplo pod nohami při čištění zubů nebo když vylézáte ze sprchy – to je pocit pohody! Na dlaždicích a jiných hladkých podlahách jsou vhodné modely s protiskluzovou spodní stranou. Velmi uceleně působí 3dílná sada skládající se z koberce do koupelny a předložek do sprchy a před toaletu. Koupelnová předložka ve fialové nebo jiné výrazné barvě je stejně poutavá jako oválný koberec do koupelny. U Tchibo najdete decentní klasiky i neobvyklé koupelnové textilie. Upozornění: Pokud máte podlahové vytápění, zjistěte si, jaký materiál je vhodný na spodní stranu podložky, a držte se tohoto doporučení!

Péče o koupelnové textilie

Jednoduše se udržují froté textilie. Pokud jsou vyrobeny z bavlny, je možné je prát a odstřeďovat na 60 °C v pračce. Z bezpečnostních důvodů si však vždy přečtěte pokyny, které jsou uvedeny na štítku. Totéž platí i pro předložky do sprchy a koupelnové koberce. Ty se každý den namočí a zůstávají vlhké na podlaze, takže je důležité je pravidelně prát. Mezitím se doporučuje je tu a tam nechat přehozené přes židli nebo sušit na čerstvém vzduchu.
Pračka s koupelnovými textiliemi uvnitř, vedle ní jsou dřevěné police s pracími prostředky a ručníky.

Kvalitní koupelnové textilie s certifikátem

Při výrobě našich ručníků, koberců a dalších koupelnových textilií vsázíme na vysokou kvalitu, co se týká výběru materiálů a jejich zpracování. Všechny naše produkty jsou označeny pečetí TCM, „Tchibo Certified Merchandise“. Velmi důležitá je pro nás ochrana životního prostředí a výroba z obnovitelných zdrojů. Díky pečeti „GUT GEMACHT“ tak například rozpoznáte, že daný výrobek byl vyroben udržitelným způsobem. Údaj „organická bavlna“, OCS nebo GOTS pak zaručují, že produkt je zcela nebo částečně vyroben z ekologicky pěstované organické bavlny.
Základní surovina pro mnoho koupelnových textilií: Dámská ruka drží krásný bílý květ bavlny na bílém pozadí.