Zůstaňte na koberci

Koberce výrazně přispívají k vašemu pohodlí mezi čtyřmi stěnami. Nejen, že vizuálně vylepšují místnost, ale slouží i jako tepelná izolace, a tak vám už nebude zima od nohou. Velikost koberce závisí na velikosti ploch, typ zase na místě určení a design můžete zvolit podle vašeho vkusu. U Tchibo najdete širokou škálu koberců – od malých po velké, vyrobené z různých materiálů, vzorované nebo jednobarevné.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce

Jejda, bohužel jsme pro Vás nenašli nic vhodného.
Ale tady pro Vás možná něco bude:

Jak zvolit správnou velikost koberce

Příliš velký koberec bude v malé místnosti působit obrovským dojmem. A naopak malý koberec se ve velké místnosti rychle ztratí. Proto je dobré při výběru postupovat podle následujícího pravidla: koberec by měl být o 60 centimetrů kratší než nejkratší stěna místnosti. Pokud je pod jídelním stolem koberec, dejte si pozor na to, aby se židle ani po jejich přemístění nezachytily o okraj koberce – i proto je důležité vybrat model odpovídající velikosti. V rohu u pohovky působí koberec jako spojovací prvek mezi jednotlivými kusy nábytku. V ložnici nebo dětském pokoji často stačí malý koberec nebo takzvaný běhoun před postelí.
Stylový, světlý koberec s diamantovým vzorem leží v moderním obývacím pokoji.

Přírodní nebo syntetické vlákno – vyberte si podle vašich představ

Při výběru koberce dbejte na vhodný materiál. Obecně si můžete vybrat mezi přírodním a syntetickým vláknem, obojí má své výhody i nevýhody. Syntetické vlákno je obvykle odolnější a vhodnější na funkční plochy. Pokud dáváte přednost přírodním vláknům, a přesto chcete koberec robustnějšího charakteru, zvolte koberec z kokosu nebo sisalu. Před pohovkou nebo postelí je příjemné mít trochu načechranější koberec. Takový je například model z veluru nebo koberce s dlouhými vlákny. Aby koberce neklouzaly, mají pogumovanou nebo napěněnou spodní stranu. U koberců z přírodních vláken je nejlepší je podložit protiskluzovými podložkami.
Černobílý koberec ve světlém obývacím pokoji s bílým nábytkem.

Jednobarevný, moderní design nebo klasický orientální vzor

Při koupi koberce je určitě rozhodující barva a jeho design. Na tmavé podlaze vypadá obzvláště dobře světlý koberec –⁠ a naopak. Pokud máte rádi minimalistický až puristický styl a nábytek v bílé či světlých barvách, můžete zvolit dominantnější barvu koberce. Místnost pak nebude působit sterilním dojmem. V ideálním případě slaďte barvu koberce se závěsy, polštáři a dalšími dekoracemi. Moderní koberce se hodí k městskému stylu a průmyslovému designu, zatímco klasický koberec v orientálním stylu vypadá krásně se starožitným nábytkem. I extravagantní koberec může vypadat dobře –⁠ jen to vyzkoušet! U Tchibo najdete koberce v mnoha barvách a vzorech.

Od hladkých a robustních po měkké a nadýchané

Jaký koberec do jakého pokoje si vyberete, záleží skutečně jen na vás a vašem osobním vkusu. Na velmi zatěžované plochy –⁠ do dětského pokoje nebo na chodbu –⁠ volte robustnější zátěžový koberec. Koberec pod jídelním stolem by měl být co nejkratší a hladký, aby se snadno čistil. Do obývacího pokoje nebo ložnice volte koberec, který místnost zútulní. Chlupaté koberce jsou nejen měkké, ale díky svým „chlupatým“ vláknům v délce až do pěti centimetrů přitahují pozornost.

Jak nejlépe vyčistit koberec

Koberec se používá každý den. Drží se na něm prach, částice nečistot, drobky a chlupy. O to důležitější je ho pravidelně čistit. Koberce s krátkými vlákny stačí vysát vysavačem. Vysoké koberce se ale nejlépe čistí tradičním způsobem –⁠ pomocí klepače na koberce. Přehoďte ho přes šňůru na prádlo nebo přes zábradlí a kousek po kousku ho vyklepejte. Případné fleky můžete jednoduše otřít teplou vodou s trochou čisticího prostředku. Při nákupu koberce u Tchibo dodržujte uvedené pokyny k údržbě.
Žena klečí na bílém koberci s dlouhým vláknem a čistí ho hadříkem a čisticím prostředkem.

Pečeť a štítky, které zaručují kvalitu

Pokud si objednáte koberec online, naše praktické pečeti a štítky vám pomohou s rozhodováním. Naše pečeť TCM – „Tchibo Certified Merchandise“ – je společná pro všechny naše produkty. Pokud je pro vás důležitá udržitelnost, hledejte u přírodních koberců štítek „OCS 100“ – toto číslo znamená, že je koberec vyroben z 95 až 100 procent ekologicky pěstovaných materiálů. Pokud se rozhodnete pro koberec ze syntetických vláken, poznámka „testováno na škodlivé látky“ znamená, že produkt byl vyroben šetrným způsobem.
Dítě sedí na bílém koberci a hladí zrzavo-hnědou kočku.