Hračky musí být, ať již pro velké nebo malé děti!

Hraní je zábava a jednoduše patří k bezstarostnému dětství. Hraní je však důležité i pro duševní a tělesný vývoj dítěte. Prostřednictvím hraček odpovídajících věku podporujete své dítě rozvíjet schopnosti v oblasti motoriky, vnímání, kreativity a reakce. A abyste pro své malé objevitele vybrali jen to nejlepší, prozradíme vám, čemu máte při nákupu hraček věnovat pozornost.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-37 %
Hrací stan Zahradní domek
1 590
999
Hra Házení kroužků na cíl
399
Kubb – vikingský šach
599
Vyklápěcí nákladní auto a bagr
349
Žonglovací míčky hakisak, 3 ks
299
Plážový stan ve tvaru mušle s lehací plochou
999
-40 %
Hrací stan „Zmrzlinářské auto“
1 690
999
-44 %
Dřevěný úklidový vozík na hraní
1 790
999
Akvarelové pastelky
199
-24 %
Házecí hry, 2 ks
1 190
899
-13 %
XL hrací karty
229
199
Dřevěná sada na krájení Ovoce
349
Dětské sluneční hodiny s kompasem
249
Hřeben na pískoviště
199
-22 %
Zahradní XL šipky s nafukovacím terčem
1 790
1 390
Házení kroužků na cíl
449
Sada vábniček na ptáky
399
  • Cestovní hry Husa a Hadi a žebříky
2 v 1: klasické stolní společenské hry pro celou rodinu
229
Náhled
Cestovní hry Husa a Hadi a žebříky
2 v 1: klasické stolní společenské hry pro celou rodinu
229
Dřevěná sada na krájení Ovoce a zelenina
349
-33 %
Hrající hračka Obláček
299
199
Kelímky do vody a na pískoviště, 6 ks
179
Kelímky do vody a na pískoviště, 6 ks
199
1

Zábava pro nejmenší: vhodné hračky pro miminka

Miminka mají radost z podnětů, například ze zvuků. Hračka pro miminko, která chrastí, zvoní nebo šustí rychle přitahuje pozornost a zároveň trénuje sluch. Pestré pohyblivé hračky jsou vhodné pro vývoj zraku. Brzy byste měli dětem nabízet i úchopové hračky. Již v prvních týdnech života si vaše miminko díky nim zlepšuje své reflexy a podporuje rozvoj hmatu. Od věku jednoho roku dokáže vědomě sáhnout po hračce.

Pro společně strávený čas: hračky pro celou rodinu

Nejhezčí je společné hraní s rostoucím dítětem. Hraní posiluje vazbu mezi rodiči a dítětem a je dobrou příležitostí hravě navykat dítě na pravidla a vštěpovat mu užitečné hodnoty. U společenské hry se dítě učí, že je někdy také potřeba trpělivě čekat, až bude na řadě – a vyrovnávat se s výhrou a prohrou. Čím mladší dítě je, tím méně hráčů a pravidel by však mělo být součástí hry. Dbejte také na věk hráčů doporučovaný výrobcem.

Hračky na cesty

Ať jste na cestách nebo jen jedete na nákup: Známé a oblíbené hračky nejsou jen výbornou zábavou, ale slouží také jako skvělé rozptýlení v nových situacích. Známá vůně nebo možnost přitulení přinášejí pocit bezpečí. Ke klasice patří plyšová zvířata a panenky, které lze snadno vzít s sebou. Ale i obrázkové knížky nebo venkovní hračky jsou vhodné na cesty, protože se s nimi děti mohou zabavit samy.

Čemu byste měli věnovat pozornost při nákupu hraček

Jakmile vaše dítě dokáže věci uchopit, bude si i rádo dávat hračky do pusy. Proto vybírejte dřevěné hračky, které buď nejsou lakované nebo jsou – pro snadnější čištění – natřené lakem na vodní bázi, který je odolný proti slinám. Plastové hračky jsou bezpečné s označením „bez PVC“ nebo se značkou TÜV, jako je CE nebo GS. Ty vám potvrzují, že byl produkt přezkoušen v souladu s právními předpisy. Tip: I pro ukládání hraček vybírejte materiály bez škodlivých látek.

Hračky pro děti – Tchibo je dobrá volba

Hračky mají být především zábavné. Abyste mohli bez obav potěšit své dítě, spolehněte se jednoduše na naši pečeť TCM: Tchibo vám zaručuje tvary vhodné pro děti a kvalitní zpracování ze zdravotně nezávadných materiálů. Kromě toho podporujeme naší iniciativou GUT GEMACHT trvale udržitelnou výrobu a projekty pro trvale udržitelné lesní hospodářství a pěstování bavlny.