Hračky musí být, ať již pro velké nebo malé děti!

Hraní je zábava a jednoduše patří k bezstarostnému dětství. Hraní je však důležité i pro duševní a tělesný vývoj dítěte. Prostřednictvím hraček odpovídajících věku podporujete své dítě rozvíjet schopnosti v oblasti motoriky, vnímání, kreativity a reakce. A abyste pro své malé objevitele vybrali jen to nejlepší, prozradíme vám, čemu máte při nákupu hraček věnovat pozornost.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-46 %
Hrací stan Prodavač limonád
1 690
899
Dřevěné puzzle pro nejmenší
299
Voskové pastelky, 5 ks
199
Muchláček pro miminka
299
Hrající hračka Obláček
299
-25 %
Hra Piškvorky
399
299
Prstové barvy na malování
279
Číslicové stavební kostky
599
-16 %
Sada káč »Santa«
299
249
zbývá pár kusů
-12 %
Minibowling »Vánoce«
399
349
zbývá pár kusů
-14 %
Hra Backgammon s rolovací deskou
699
599
zbývá pár kusů
IQ kostka
229
zbývá pár kusů
-16 %
Hakisaky, 2 ks
299
249
Voskové pastelky, 6 ks
199
Dřevěný záhon na květiny
349
zbývá pár kusů
Dřevěná hra Čtyři v řadě
349
zbývá pár kusů
IQ skládací kostka
399
Létající talíř s LED
249
Dětský pásek pro dobrodruhy
349
-15 %
Sada hracích karet »Skat«
199
169
zbývá pár kusů
Kompaktní dětský dalekohled
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-43 %
XL hrací karty
229
129
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Švihadlo
229
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Hra ke cvičení trpělivosti »Labyrint«
349
zbývá pár kusů
-16 %
Létající talíř
179
149

Zábava pro nejmenší: vhodné hračky pro miminka

Miminka mají radost z podnětů, například ze zvuků. Hračka pro miminko, která chrastí, zvoní nebo šustí rychle přitahuje pozornost a zároveň trénuje sluch. Pestré pohyblivé hračky jsou vhodné pro vývoj zraku. Brzy byste měli dětem nabízet i úchopové hračky. Již v prvních týdnech života si vaše miminko díky nim zlepšuje své reflexy a podporuje rozvoj hmatu. Od věku jednoho roku dokáže vědomě sáhnout po hračce.
Hračky pro děti: Nejkrásnější je, když si společně hraje celá rodina.

Pro společně strávený čas: hračky pro celou rodinu

Nejhezčí je společné hraní s rostoucím dítětem. Hraní posiluje vazbu mezi rodiči a dítětem a je dobrou příležitostí hravě navykat dítě na pravidla a vštěpovat mu užitečné hodnoty. U společenské hry se dítě učí, že je někdy také potřeba trpělivě čekat, až bude na řadě – a vyrovnávat se s výhrou a prohrou. Čím mladší dítě je, tím méně hráčů a pravidel by však mělo být součástí hry. Dbejte také na věk hráčů doporučovaný výrobcem.
Se správnými hračkami nebudou ani delší cesty autem nudné.

Hračky na cesty

Ať jste na cestách nebo jen jedete na nákup: Známé a oblíbené hračky nejsou jen výbornou zábavou, ale slouží také jako skvělé rozptýlení v nových situacích. Známá vůně nebo možnost přitulení přinášejí pocit bezpečí. Ke klasice patří plyšová zvířata a panenky, které lze snadno vzít s sebou. Ale i obrázkové knížky nebo venkovní hračky jsou vhodné na cesty, protože se s nimi děti mohou zabavit samy.

Čemu byste měli věnovat pozornost při nákupu hraček

Jakmile vaše dítě dokáže věci uchopit, bude si i rádo dávat hračky do pusy. Proto vybírejte dřevěné hračky, které buď nejsou lakované nebo jsou – pro snadnější čištění – natřené lakem na vodní bázi, který je odolný proti slinám. Plastové hračky jsou bezpečné s označením „bez PVC“ nebo se značkou TÜV, jako je CE nebo GS. Ty vám potvrzují, že byl produkt přezkoušen v souladu s právními předpisy. Tip: I pro ukládání hraček vybírejte materiály bez škodlivých látek.

Hračky pro děti – Tchibo je dobrá volba

Hračky mají být především zábavné. Abyste mohli bez obav potěšit své dítě, spolehněte se jednoduše na naši pečeť TCM: Tchibo vám zaručuje tvary vhodné pro děti a kvalitní zpracování ze zdravotně nezávadných materiálů. Kromě toho podporujeme naší iniciativou GUT GEMACHT trvale udržitelnou výrobu a projekty pro trvale udržitelné lesní hospodářství a pěstování bavlny.
Tchibo vám zaručuje hračky vhodné pro děti a kvalitní zpracování ze zdravotně nezávadných materiálů.