Hračky musí být, ať již pro velké nebo malé děti!

Hraní je zábava a jednoduše patří k bezstarostnému dětství. Hraní je však důležité i pro duševní a tělesný vývoj dítěte. Prostřednictvím hraček odpovídajících věku podporujete své dítě rozvíjet schopnosti v oblasti motoriky, vnímání, kreativity a reakce. A abyste pro své malé objevitele vybrali jen to nejlepší, prozradíme vám, čemu máte při nákupu hraček věnovat pozornost.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-37 %
IQ skládací kostka
399
249
Házení kroužků na cíl
349
Hračka jojo s LED efektem
199
Dřevěná hra Čtyři v řadě
349
-44 %
Zahradní XL šipky s nafukovacím terčem
1 790
999
-46 %
Kelímky do vody a na pískoviště, 6 ks
279
149
-15 %
Hřeben na pískoviště
199
169
zbývá pár kusů
Akvarelové pastelky
199
zbývá pár kusů
-16 %
Prasátko pro štěstí, vydávající zvuky
179
149
-27 %
Žába pro štěstí, vydávající zvuky
179
129
-16 %
Zpívající vánoční stromeček
179
149
Sada hracích kuliček, se sáčkem
399
-16 %
Zpívající plyšák, Sob
179
149
Velká dřevěná káča
399
zbývá pár kusů
Projektor hvězdné oblohy s LED
1 190
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-16 %
Zpívající plyšák, Vánoční stromeček
179
149
zbývá pár kusů
-27 %
Voskovky, 6 ks
179
129
zbývá pár kusů
Velikonoční kreativní sada
149
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Konfetové voskovky
199
zbývá pár kusů
-20 %
Šíjový polštářek Slon 2 v 1
499
399
Sada káč »Santa«
299
1

Zábava pro nejmenší: vhodné hračky pro miminka

Miminka mají radost z podnětů, například ze zvuků. Hračka pro miminko, která chrastí, zvoní nebo šustí rychle přitahuje pozornost a zároveň trénuje sluch. Pestré pohyblivé hračky jsou vhodné pro vývoj zraku. Brzy byste měli dětem nabízet i úchopové hračky. Již v prvních týdnech života si vaše miminko díky nim zlepšuje své reflexy a podporuje rozvoj hmatu. Od věku jednoho roku dokáže vědomě sáhnout po hračce.
Hračky pro děti: Nejkrásnější je, když si společně hraje celá rodina.

Pro společně strávený čas: hračky pro celou rodinu

Nejhezčí je společné hraní s rostoucím dítětem. Hraní posiluje vazbu mezi rodiči a dítětem a je dobrou příležitostí hravě navykat dítě na pravidla a vštěpovat mu užitečné hodnoty. U společenské hry se dítě učí, že je někdy také potřeba trpělivě čekat, až bude na řadě – a vyrovnávat se s výhrou a prohrou. Čím mladší dítě je, tím méně hráčů a pravidel by však mělo být součástí hry. Dbejte také na věk hráčů doporučovaný výrobcem.
Se správnými hračkami nebudou ani delší cesty autem nudné.

Hračky na cesty

Ať jste na cestách nebo jen jedete na nákup: Známé a oblíbené hračky nejsou jen výbornou zábavou, ale slouží také jako skvělé rozptýlení v nových situacích. Známá vůně nebo možnost přitulení přinášejí pocit bezpečí. Ke klasice patří plyšová zvířata a panenky, které lze snadno vzít s sebou. Ale i obrázkové knížky nebo venkovní hračky jsou vhodné na cesty, protože se s nimi děti mohou zabavit samy.

Čemu byste měli věnovat pozornost při nákupu hraček

Jakmile vaše dítě dokáže věci uchopit, bude si i rádo dávat hračky do pusy. Proto vybírejte dřevěné hračky, které buď nejsou lakované nebo jsou – pro snadnější čištění – natřené lakem na vodní bázi, který je odolný proti slinám. Plastové hračky jsou bezpečné s označením „bez PVC“ nebo se značkou TÜV, jako je CE nebo GS. Ty vám potvrzují, že byl produkt přezkoušen v souladu s právními předpisy. Tip: I pro ukládání hraček vybírejte materiály bez škodlivých látek.

Hračky pro děti – Tchibo je dobrá volba

Hračky mají být především zábavné. Abyste mohli bez obav potěšit své dítě, spolehněte se jednoduše na naši pečeť TCM: Tchibo vám zaručuje tvary vhodné pro děti a kvalitní zpracování ze zdravotně nezávadných materiálů. Kromě toho podporujeme naší iniciativou GUT GEMACHT trvale udržitelnou výrobu a projekty pro trvale udržitelné lesní hospodářství a pěstování bavlny.
Tchibo vám zaručuje hračky vhodné pro děti a kvalitní zpracování ze zdravotně nezávadných materiálů.