Gril: užijte si léto s kulinářskými specialitami

Když se dny prodlužují a od sousedů se k vám začne linout svůdná vůně pečínky, přišel čas grilování. V teplém ročním období přesouvá mnoho lidí svou kuchyň ven a chystá svou večeři na grilovacím roštu. A ten může vypadat různě – od jednoduché mísy na oheň až po elegantní elektrický gril. U Tchibo najdete různé modely grilů, velký výběr příslušenství a skvělé tipy pro nejkrásnější hodiny léta.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
-30 %
Chladicí batoh
499
349
Nákupní taška na kolečkách
1 190
zbývá pár kusů
Grilovací pánvičky, 2 ks
349
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Kleště na grilování z ušlechtilé oceli
299
zbývá pár kusů
Chladicí svačinová taška
499
zbývá pár kusů
-23 %
Deka na piknik
299
229
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Chladicí minitaška
349
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-34 %
Chladicí obal na lahev
349
229
zbývá pár kusů
Chladicí taška na záda 2 v 1
999
zbývá pár kusů
Držáky na kukuřici, 8 ks
229
zbývá pár kusů
Chladicí taška na láhve
399
zbývá pár kusů
XL deka na piknik
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Plážová podložka
599
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
XL pikniková deka
499
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
Zahradní ubrus, cca 150 x 275 cm
599
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
-42 %
Deka na piknik
699
399
zbývá pár kusů
zbývá pár kusů
XL deka na piknik
499
zbývá pár kusů

Plyn, elektřina nebo dřevěné uhlí: jak najít ten správný gril

Nejčastější a původní varianta grilu je gril na dřevěné uhlí. Mnoha lidem vyhovuje typická chuť, kterou pokrmy získají kouřem. Manipulace s uhlím a ohněm je však často poněkud obtížná a na balkoně zpravidla zakázaná. Proto si v posledních letech získávají stále větší oblibu grily na elektřinu nebo plyn. Právě použití plynového grilu se díky plamenům velmi přibližuje vlastnostem dřevěného uhlí. Budete-li někdy chtít vyzkoušet tento způsob grilování, najdete svůj nový gril jednoduše u Tchibo.
Mladý muž stojí u grilu a pomocí škrabky otáčí masový špíz, zatímco mladá, dlouhovlasá žena má položenou ruku kolem jeho ramen a dívá se na gril.

Tipy a triky pro grilování masa

Obecně platí, že čím lepší je maso, tím lépe pokrm chutná. Šetřete raději na množství a dopřejte si za to skutečný chuťový zážitek. Aby lahůdka na grilu zůstala také pěkně šťavnatá, musí se rošt nejdříve důkladně rozpálit. Poté, co maso ze všech stran zprudka opečete, můžete dát rošt trochu výše. Pokud má váš model poklop, dosáhnete podobného efektu jako u trouby. V zakrytém grilu se maso peče pomalu a bude křehké a šťavnaté. Přečtěte si také naše další tipy pro dokonalý požitek z grilování.
I zelenina může na gril: Skupina mladých lidí stojí u grilu a připravuje na malém stolku ještě zeleninu.

Vegetariánské lahůdky z grilu

Kdo nejí maso, přijde při večerním grilování často zkrátka. Přitom lze vedle grilovacího sýru připravovat na roštu i mnoho druhů zeleniny. Na grilu lze například bez problémů opékat kukuřičné klasy a houby. Jednoduše je potřete trochou oleje nebo lahodnou marinádou a můžete začít. Naproti tomu cukety, rajčata nebo paprika vyžadují trochu opatrnější zacházení. Malé grilovací misky nebo balíčky z alobalu zajistí, aby se tato zelenina jemně a pomalu opekla. Jednoduše to vyzkoušejte!

Stolní gril, příruční alternativa

Klasický zahradní gril potřebuje svůj prostor a můžete s ním zajistit grilované pokrmy pro poměrně velkou skupinu lidí. Pokud však máte jen malý balkon nebo někdy chcete grilovat jen ve dvou, nabízí se stolní gril. Tento malý, příruční gril se vejde, jak název napovídá, na každý stůl nebo na malý zahradní nábytek, jako je stolička nebo truhla. Oblíbené jsou především modely kulovitého tvaru s poklopem. Ty optimálně využívají spíše nižší teplotu. Nezapomeňte, že pro elektrické modely budete potřebovat elektrickou zásuvku.

Správné čištění grilu

Dřevěné uhlí a zbytky pokrmů mohou způsobit velké znečištění roštu. Chcete-li tomu zabránit, natřete rošt předem olejem. Někdo k tomu používá i rozpůlenou cibuli. V každém případě pak zůstane na roštu méně zachycených zbytků pokrmů. Po jídle se vyplatí sejmout rošt z grilu a přes noc jej namočit, můžete jej například položit do vlhké trávy. Popel nemusíte hned vysypávat do odpadu, ale můžete s ním také vydrhnout rošt. Popel má totiž podobný účinek jako mýdlo a je tak vhodný ke snadnému vyčištění grilu.
Správné čištění grilu: Dvě ruce čistí rošt grilu v hranaté červené plastové nádobě s vodou.

Produkty s dlouhou životností s pečetí TCM

Po grilovací sezóně je před grilovací sezónou, protože s jistotou přijde další léto. Gril vám v ideálním případě bude sloužit mnoho let. To platí i pro příslušenství. Abyste se mohli spolehnout na to, že tyto věci dlouho vydrží, je tu pečeť TCM. Všechny vlastní produkty Tchibo nesou tato tři písmena, která jsou zkratkou pro „Tchibo Certified Merchandise“. Jejich prostřednictvím zaručujeme, že se v celém procesu výroby uplatňují naše přísná kritéria pro kvalitu. Spolehněte se při nákupu na pečeť TCM společnosti Tchibo!
Mladý muž se zelenou zástěrou klečí vedle černého, kulatého grilu, zatímco jeho syn kleštěmi otáčí masové špízy.