Knihy pro děti a obrázkové knížky: víc než jen hračka

Vedle plyšáků jsou knihy pro děti asi nejoblíbenější hračkou. Knihy pro miminka i starší děti jsou ale mnohem víc! Jsou důležité pro vývoj dětí. Společné prohlížení knihy a její čtení podporuje nejen individuální rozvoj vašeho dítěte, ale také sociální cítění a chování dětí. U Tchibo najdete dětské knihy pro kojence a batolata, knihy pro předškolní věk i audio hry pro děti.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce

Jejda, bohužel jsme pro Vás nenašli nic vhodného.
Ale tady pro Vás možná něco bude:

Mají smysl odlišné knihy pro dívky a chlapce?

Dobrá dětská kniha je zdrojem inspirace i prostředkem vzdělávání. U Tchibo najdete dětské knihy pro chlapce a dětské knihy pro dívky, které se liší příběhy i obrázky. Samozřejmě se i chlapec může nadchnout dobrodružstvím princezny nebo může dívku zajímat bagr na staveništi. Nejdůležitější na knize je: vaše dítě by mělo mít z příběhu i obrázků radost.
Uveďte děti do kontaktu s knihami brzy, abyste u nich vzbudili zájem o ně.

Využijte knihy pro děti pro jejich emoční rozvoj

Už od malička jsou obrázkové knížky a později knihy pro děti dokonalým prostředkem k vytváření rituálů. Před spaním, po probuzení nebo když chcete kdykoliv mezi tím najít klid – kdo si prohlíží s dítětem knihu, vytváří důvěru, blízkost a příjemnou atmosféru, v níž se dítě může většinou uvolnit. Pouze děti, které přijdou do styku s knihami v raném věku a pravidelně, budou knihy později s radostí vyhledávat a číst.
Pro malé děti jsou vhodné příběhy z každodenního života. Starší děti mají rády abstraktní postavy.

Jak najít správnou četbu pro každý věk

Batolata a malé děti milují knihy s obrázky a příběhy, které znají ze svého každodenního života. Proto jsou skvělé obrázkové knížky se zvířaty a knihy o farmě. Později přijdou na řadu abstraktní postavy jako dinosauři. Knihy pro děti, které teprve začínají číst, jsou často o sociálních vztazích, jako je přátelství. Pomocí dětské knihy můžete také řešit a připravovat dítě na důležité události, jako je nástup do školy nebo narození sourozence.

Nechejte si knihy pro děti a audioknihy doručit domů

V Tchibo najdete jak obrázkové knížky pro nejmenší, tak i knihy pro děti od 1 roku, od 2 let, od 3 let a od 4 let. Kromě knížek na objevování a předčítání můžete objednávat i napínavé audiohry pro děti , omalovánky a knihy hádanek. Nechejte si knihy pro děti doručit pohodlně domů nebo do nejbližší pobočky.

S naším průvodcem najdete tu správnou hračku

Vedle knih pro děti máme v Tchibo i další dětské hračky. Někdy není vůbec jednoduché rozhodnout, který produkt je pro dítě vhodný. Obzvláště když sami děti nemáte a hledáte vhodný dárek jako dobrá kamarádka, tetička, strýček apod. V našem průvodci hračkami jsme sestavili obsáhlé informace, které vám pomohou najít správnou hračku a hezký dárek pro vaše dítě, vnoučku, synovce nebo neteř.
Náš průvodce hračkami vám pomůže obstarat vhodný dárek.

Dětské hračky – bezpečnost především

Ať už jde o knihy pro děti, plyšové hračky nebo jiné hračky pro děti – důležité je, aby byl každý z těchto produktů vhodný pro určenou věkovou skupinu a aby byl bezpečný. U knih pro děti je důležité dbát na to, aby byl vhodný nejen obsah, ale také samotný produkt. Pro miminka např. nejsou vhodné tvrdé a špičaté hrany knih. Kromě toho by měla být obálka i stránky bez škodlivých látek. V Tchibo najdete knihy pro děti v bezpečné a nejlepší kvalitě.
Kniha by měla odpovídat věku dítěte, co se týče obsahu i na dotek.