Schließen
Vybavení pro miminka

Výbava pro miminko – bez čeho se budoucí rodiče neobejdou

Když se očekává narození děťátka, není nikdy příliš brzy na to, začít s pořizováním prvního vybavení pro miminko. Nejpozději před příchodem novopečené maminky z porodnice musí být vše připraveno! A právě u prvního dítěte si mladí rodiče často nejsou jistí, co vše je potřeba zajistit předem. S tím vám může pomoci náš malý seznam vybavení pro miminka a cenné tipy ohledně příchodu novorozeného děťátka domů. A teď honem, ať můžete svému děťátku připravit nádherné přivítání!
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce

Oblečení pro miminka – pro kluky i holčičky

Pokud jde o téma oblečení pro miminka, názory se často rozcházejí. Mezi nepostradatelné základní vybavení však každopádně patří několik body, punčocháče, ponožky, vršky a čepičky. Investujte do kvalitních kousků, které ani po mnoha vypráních neztratí tvar. U oblečení pro miminka je důležité, aby bylo vyrobené z materiálů bez škodlivých látek. To splňuje například biobavlna. Mějte však na mysli, že novorozenec velmi rychle roste – pro začátek není vůbec potřeba kupovat mnoho oblečení.

Dětské vybavení: co by vám nemělo chybět

Dále budete potřebovat také kojenecké potřeby, jako jsou lahvičky – vždy byste měli mít zvlášť lahvičku na čaj a lahvičku na mléko. Pokud bude maminka kojit, určitě ocení kojicí podprsenku, kojicí polštář a absorpční vložky do podprsenky. Do komody s přebalovacím pultem určitě patří pleny, koš na pleny, přebalovací podložka, kterou lze otírat vlhkým hadříkem, a vhodné výrobky pro péči o jemnou pleť kojence. A na cestách oceníte také přebalovací tašku. Nezapomeňte pořídit také plyšáky a první hračky.

Správné vybavení na spaní

I když miminko nejspíš jednu či více nocí stráví u vás v posteli, patří dětská postýlka nebo kolébka k nejdůležitějším kouskům nábytku ve vašem bytě. Měli byste se rozhodnout pro model, který se velikostí hodí k vašemu bytu a který bude možné snadno přemísťovat. K nezbytnému vybavení patří také matrace a hebký spací pytel, který může být – podle ročního období – lehčí nebo silnější. Polštářek ani přikrývku novorozenci nepotřebují.

Správné materiály pro první výbavu pro miminka

Zejména u textilií do dětského pokoje a u oblečení pro miminka a malé děti je nesmírně důležité, aby bylo z přírodních materiálů neobsahujících škodlivé látky a šetrných k citlivé pleti děťátka. Proto najdete v Tchibo oblečení z certifikované biobavlny, jako je bavlna s certifikací GOTS, pocházející z ekologické produkce, a to v nejrůznějších designech a velikostech. Logo naší iniciativy GUT GEMACHT navíc ukazuje, které výrobky do dětského pokoje jsou ekologicky a sociálně odpovědné.

Tchibo Share – pronájem dětského oblečení

Naše nová, jedinečná služba Tchibo Share umožňuje snadné sdílení dětského oblečení – namísto jeho nákupu. Výhoda: postaráte se o změnu v dětském šatníku, vždy budete mít dětské oblečení ve správné velikosti, a jakmile z něj dítě vyroste, můžete je jednoduše vrátit zpět. Tak můžete šetřit nejen své peníze, ale i životní prostředí!