Instantní káva

» Někdy je ráno trochu ve spěchu. A právě to je případ, kdy je rozpustná káva od Tchibo perfektní volbou. Instantní káva má dlouhou trvanlivost, je hotová obratem ruky, navíc výborně chutná. «
Indre B. Kávový someliér Tchibo
 
 
 
 
 
 
 
 

Zalijte a vychutnávejte

Skvělá chuť a obzvlášť jednoduchá příprava.

Nabídka: Více kávy za lepší cenu.
Nakupte nyní balení kávy Barista Espresso Style a Barista Classic
v balení po 6 kusech.

Dóza na instantní kávu

Největším nepřítelem aromatu kávy je kyslík, světlo a teplo. Ideálním místem pro skladování instantní kávy je dóza na instantní kávu, v níž bude káva uzavřena bez přístupu vzduchu a vlhkosti.

Skladování

Je důležité uchovávat kávu na chladném, suchém místě bez zápachu – jen tak bude možné zachovat aroma co nejdéle. To platí zejména pro mletou kávu. Vhodným místem je obvykle tmavá spíž nebo skříň. V ledničce káva rychle absorbuje cizí pachy, mraznička je vhodná spíše k dlouhodobému skladování.

Trvanlivost

Ve skleněné dóze zůstane aroma instantní kávy zachováno nejdelší dobu, a proto je potřeba otevřít balení teprve těsně před spotřebou. Náš tip: skleněnou dózu po otevření opět pevně zavřete a kávu spotřebujte během čtyř týdnů.

Příprava instantní kávy je nesmírně snadná

Příprava rozpustné kávy je obzvlášť jednoduchá: do šálku nasypte – podle své chuti – jednu až dvě kávové lžičky instantní kávy. Kávu zalijte horkou, nikoli však vařící vodou. Horkou vodu ve varné konvici nechte ideálně několik minut chladnout. Ještě jednou zamíchejte – hotovo!