Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Softshellové rukavice
249
 
K dostání v těchto variantách:
 
Fleecové rukavice z recyklovaného materiálu, 2 páry
299
 
K dostání v těchto variantách:
 
Reflexní zimní rukavice
399
 
K dostání v těchto variantách:
 
Zimní rukavice
399
 
K dostání v těchto variantách:
 
-16 %
Fleecové rukavice
179
149
 
K dostání v těchto variantách:
 
zbývá pár kusů
Fleecové palčáky
179
 
K dostání v těchto variantách:
 
zbývá pár kusů

Tvar, materiály a oblast použití: přehled dětských rukavic

Dětské rukavice jsou buď palčáky nebo prstové modely, u kterých je každý prst zvlášť. Pro jaký druh rukavic se rozhodnete, záleží v prvé řadě na preferencích vašeho dítěte. Stejně jako dospělí, dávají některé děti přednost teplejším palčákům, zatímco jiné upřednostňují větší svobodu prstů. Rozhodnutí závisí také na věku. Oblékání palčáků je jednodušší, proto jsou často lepší volbou pro batolata.
Malý chlapec s batohem, v pláštěnce a čepici natahuje vesele ruce v bavlněných rukavicích duhových barev směrem k fotoaparátu.

Fleece, softshell apod.: z těchto materiálů jsou doplňky vyrobeny

Pro dětské rukavice existuje široká škála materiálů. Pokud mají děti rády měkké a přirozené materiály, doporučujeme modely z vlněného nebo bavlněného úpletu. Tyto materiály však nejsou vodoodpudivé a jsou vhodnější pro suché povětrnostní podmínky. Fleece je také měkký a příjemný, ale schne mnohem rychleji, a proto se také doporučuje pro dětské rukavice i v deštivém počasí. Syntetická vlákna, jako je nylon a polyester, jsou obzvláště odolná proti povětrnostním vlivům a proti opotřebení. Hodí se dobře ke kalhotám do bláta a k oblečení do deště. Větruvzdorné softshellové rukavice jsou příjemné, když vaše dítě jezdí hodně na kole.
Šťastní sourozenci v čepicích, šálech a rukavicích stojí v zimní chumelenici.

Správné rukavice pro každodenní použití, sport nebo slavnostní příležitosti

Pro každodenní školní a volnočasové aktivity jsou prstové rukavice z vlny, bavlny nebo fleecu dobrým kompromisem mezi hmotností, komfortem a snadnou péčí. Pro dovádění venku se nabízejí nepromokavé dětské rukavice – odpuzují lépe nejen déšť, ale i nečistoty. Pokud váš potomek nosí při sportu ohřívače rukou, měly by být rukavice prodyšné, aby se nadměrně nepotil. Dětské zimní rukavice mohou být více zatepleny. K 80. narozeninám dědečka nebo k jiným slavnostním příležitostem mohou i děti nosit kožené rukavice jako elegantní doplněk.

Tyto detaily zvyšují komfort

U ohřívačů rukou mohou hrát velkou roli malé detaily. Vzdušné síťované vložky na hřbetu ruky jsou praktické, když jsou ruce v pohybu – například při jízdě na koni. Aby otěže neklouzaly z rukou, jsou vhodné protiskluzové povrchy – to platí i pro ostatní dětské sportovní a cyklistické rukavice. Pokud jsou děti zaneprázdněny chatováním, modely vybavené dotykovými body usnadňují používání smartphonu. Rukavice pak není třeba sundávat, aby bylo možné přejíždět po obrazovce nebo něco napsat. Malé háčky pro spojení rukavic během přepravy je drží lépe pohromadě, reflexní povrchy zvyšují viditelnost.
Mladá dívka v jezdecké helmě a jezdeckých rukavicích s úsměvem drží svého osedlaného koně s ohlávkou za otěže.

Jakou barvu mají mít dětské rukavice?

I ty nejkrásnější rukavice jsou k ničemu, pokud se dítěti nelíbí. Chcete-li mít jistotu, že dítě nebude při jejich oblékání protestovat, zvolte jeho oblíbenou barvu. Pokud nemá žádné zvláštní preference nebo averze, slaďte barvu rukavic nejlépe s čepicí a šálou - výsledkem bude harmonický outfit s každým typem dětské bundy. Ale jinak jsou tmavé barvy méně náchylné k viditelnému zašpinění něž světlé, proto je nemusíte tak často prát. Ať už si vyberete jakékoli dětské rukavice, u Tchibo si je objednáte snadno a za výhodných podmínek.
Na mostě v zimním parku drží mladá matka v náručí svého šťastného syna v zimním overalu, čepici, šále a rukavicích.