Raritní káva č. 3
»Amabala Yasuma«

Prémiová káva z Afriky
» Dostali jste chuť na kávové safari? Pak se s námi můžete vydat do Afriky, kde se v severní části Zambie nachází farma Kateshi. «
Markus Meusburger Nákupní specialista z týmu Tchibo
 
Raritní káva č. 3 je
tady!

Objevte novou limitovanou prémiovou kávu »Amabala Yasuma« z africké Zambie, která se vyznačuje chutí karamelu, nugátu, kokosového ořechu a granátového jablka. Pouze do vyprodání zásob!

  • Raritní káva Amabala Yasuma – 500 g zrnkové kávy
Raritní káva č. 3
Karamel, nugát, kokosový ořech a granátové jablko
500 g zrnkové kávy
279
Náhled

Vážení milovníci raritních káv,

dostali jste chuť na kávové safari?

Pak se s námi můžete vydat do Afriky, kde se v severní části Zambie, nedaleko města Kasama, nachází farma Kateshi. Byla založena v roce 1972 jako jedna z prvních kávových plantáží v Zambii.

Dnes je proslulá zejména podporou ženského hnutí, protože zde stále více žen přebírá odpovědnost – od řízení traktoru až po management.

Jednou z žen zaměstnaných na farmě je Memory Mwansa, která nám s obrovským nadšením vyprávěla o své práci:

„Díky mé každodenní práci s kávovníky, které provázím od fáze růstu až do doby sklizně, znám nejdůležitější požadavky nejlepších káv a přesně vím, co potřebují. Mottem naší farmy je „Amabala Yasuma“, což v překladu znamená "naše krásná pole". Pole a farma jsou jako moje druhá rodina. Cítím se zde jako matka, která se stará o své malé kávovníky – dokud nerozkvetou a nezačnou mi za mou péči něco vracet. Každé ráno se těším na svou práci, protože jsem součástí této speciální kávy a tato káva je zase mou součástí.“

Den za dnem tak tato káva přispívá k podpoře žen a šíří pocit nezávislosti, svobody a hrdosti, kterou vnímají i obyvatelé sousedících obcí. Kávové plody jsou zde s láskou ručně sklízeny, promyty a poté sušeny na slunci.

Díky tomu může tato jedinečná raritní káva plně rozvinout svou výjimečnou chuť. My v ní cítíme: karamel, nugát, kokosový ořech a granátové jablko.

Jsme zvědaví, co v ní objevíte Vy!

» Přeji Vám spoustu radosti při ochutnávání! «
Markus Meusburger Nákupní specialista z týmu Tchibo

Raritní káva č. 3
»Amabala Yasuma«

  • PŮVOD: farma Kateshi, Zambie
  • NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 1 350 – 1 500 m
  • KLIMA: mírné, tropické klima
  • ODRŮDA: Catimor
  • ZPRACOVÁNÍ: promytí a sušení na slunci
  • CHUŤ: karamel, nugát, kokosový ořech a granátové jablko
Vyzkoušejte nyní

Exkluzívní aroma – díky naší limitované prémiové kávě

Vydejte se na speciální zážitkovou cestu kolem světa a objevte exkluzivní místa, kde se pěstují naše raritní kávy. Ať už se rozhodnete pro ruční přípravu, nebo pro kávu Grand Classé připravenou v kávovaru Cafissimo, máte jedinečnou šanci zažít neskutečnou pestrost díky kávám z vybraných plantáží – kávám, které se sklízejí ručně, zpracovávají s láskou a mají naprosto mimořádnou chuť.

Každá edice našich limitovaných prémiových káv pochází z udržitelné zemědělské produkce a podporuje – jak dosvědčují příslušná loga – ekologické a sociální projekty v regionech, kde se káva pěstuje.

Jedinečná káva s jedinečnou chutí

Od ovocné a kořenité přes oříškovou a čokoládovou až po sladkou a květinovou: každá edice nabízí naprosto výjimečný svět vůní a chutí. Díky designu v barvě daného chuťového profilu a ilustraci chuťového profilu na balení můžete na první pohled rozpoznat aroma limitované prémiové kávy.

Dokonalá souhra vlivů životního prostředí, jako je úrodnost půdy, nadmořská výška pěstování a klima, a mechanických komponent, jako je sklizeň, příprava a pražení, je tím, co umožňuje vznik naprosto jedinečného aroma naší prémiové kávy.

Dokonalý zážitek z chuti –
a to několikrát ročně

Každý rok se můžete – vždy podle kalendáře sklizně – těšit až na šest raritních káv. Některé z nich nabízíme i jako Cafissimo Grand Classé. V době Velikonoc a Vánoc navíc můžete očekávat něco zcela speciálního: prémiové kávy z těch nejkvalitnějších oblastí pro pěstování kávy na světě, a to v exkluzivních dózách na kávu, jejichž mimořádný design vždy symbolizuje původ dané kávy.

Dózy na kávu nejsou jen sběratelským kouskem a doplňkem, který v každé kuchyni přitáhne pozornost. Především umožňují zachovat čerstvé, lahodné aroma Vaší oblíbené kávy.
 
 
 
 
 
 
 
Doporučujeme související produkty
Ruční filtry, mlýnky na kávu a další
K optimální přípravě našich raritních káv můžete využít naše keramické ruční filtry od HARIO, včetně vhodných papírových filtrů. Perfektní doplňky: elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s hubicí ve tvaru labutího krku pro individuální nastavení teploty.