Raritní káva č. 5
»Kirinyaga«

Prémiová káva z Keni
» Vydejte se s námi na fascinující cestu do regionu Kirinyaga v Keni – do místa, odkud pochází naše prémiová káva. «
Markus Meusburger Nákupčí speciálních káv z týmu Tchibo
 
 

Raritní káva č. 5 je tady!

Objevte novou limitovanou prémiovou kávu »Kirinyaga« z Keni, která se vyznačuje chutí rebarbory, černého rybízu a červeného jablka. K dostání i jako Cafissimo Grand Classé s ovocnými tóny černého rybízu. Pouze do vyprodání zásob!

Vážení milovníci kávových specialit,

vydejte se s námi na fascinující cestu do regionu Kirinyaga County v Keni.

Název regionu „Kirinyaga“ pochází z místního jazyka kikujština a znamená „zářivá hora“. Je inspirován horou Mount Kenya, druhou nejvyšší horou v Africe. Pohled na její špici, který se naskýtá z okolních kávových farem, doslova bere dech.

Na tomto nádherném místě se setkáváme s Margret Wambui. Se zářícíma očima nám vypráví o svém životě a každodenní práci na kávové farmě: „Kávu spojuji se svou prosperitou. Díky svému zaměstnání jsem byla schopna postavit dům, dát svým dětem vzdělání a koupit 3 krávy. Doufám, že každý znalec kávy bude v kávě cítit mé úsilí a nadšení.“

Díky řadě aktivních vulkánů je zde nejúrodnější půda v zemi. Křišťálově čistá voda, která se při pěstování kávy používá, pochází přímo z lesa na úpatí hory Mount Kenya a přispívá k vynikající kvalitě kávy. Kávové plody se sbírají v ranních hodinách a zpracovávají se ještě v týž den.

Tato keňská raritní káva je speciální tím, že kávová zrna jsou před exportem ručně tříděna podle velikosti, ale i tím, že káva získala klasifikaci AA za největší a nejkvalitnější zrna z regionu. Takto veliká kávová zrna jsou extrémně vzácná. Používají se výhradně k výrobě této kávy a činí z ní z velmi výjimečnou raritu.

Po ručním spaření a rovněž po přípravě v kapslovém kávovaru Cafissimo můžeme vnímat ovocný tón evokující černý rybíz. Kromě toho cítíme akcent rebarbory a červeného jablka.

Jsme zvědaví, po čem chutná Vám!

» Posílám fascinující pozdravy z Keni a přeji spoustu radosti při ochutnávání! «
Markus Meusburger Nákupčí speciálních káv z týmu Tchibo

Raritní káva č. 5 »Kirinyaga«

  • PŮVOD: Kirinyaga, Keňa
  • NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 1 600–2 000 m
  • KLIMA: tropické klima
  • ODRŮDA: SL-28
  • ZPRACOVÁNÍ: promytí a sušení na slunci
  • DRUH: 100 % Tchibo Arabica
  • CERTIFIKACE: Rainforest Alliance
  • CHUŤ RARITNÍ KÁVY: rebarbora, černý rybíz, červené jablko
  • CHUŤ CAFISSIMO GRAND CLASSÉ: ovocná chuť s tónem černého rybízu
Vyzkoušejte nyní

Exkluzivní aroma – díky naší limitované prémiové kávě

Vydejte se na velmi speciální cestu kolem světa za chuťovými zážitky a objevujte exkluzivní místa původu kávy s našimi průběžně obměňovanými raritními kávami. Ať už preferujete ruční spařování nebo kávu Grand Classé ze svého kávovaru Cafissimo, vychutnejte si kávu různého původu, která se pěstuje na pečlivě vybraných plantážích, je sklízena ručně, zpracovávána s láskou a má jedinečnou chuť.

Každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z udržitelné produkce a podporuje v souladu s danou certifikační pečetí ekologické a sociální projekty v oblasti, v níž se pěstuje.

Jedinečná káva pro jedinečný chuťový zážitek

Od ovocné chuti přes kořenitou, oříškovou a čokoládovou až po sladkou a květinovou chuť: každá edice nabízí naprosto speciální svět kávového aroma. Design balení v barvě dané chuti a barevný graf chuťového profilu na obalu umožňuje na první pohled zjistit aroma dané limitované prémiové kávy.

Výsledkem souhry vlivů okolního prostředí, jedinečných charakteristik, jako je úrodnost půdy, nadmořská výška a klima, a rovněž mechanických komponent, jako je sklizeň, zpracování a pražení, je naprosto mimořádné aroma našich prémiových káv.

Chuťový zážitek, který okouzlí –
a to hned několikrát během roku

Každý rok se můžete, vždy podle kalendáře sklizně, těšit až na šest raritních káv, z nichž některé nabízíme i jako Cafissimo Grand Classé. V době Velikonoc a Vánoc můžete navíc očekávat velmi speciální nabídku: nejkvalitnější prémiové kávy na světě v exkluzivních kávových dózách, jejichž mimořádný design vždy připomíná zemi původu dané kávy.

Kávové dózy jsou skutečnými sběratelskými kousky, které upoutají pohled v každé kuchyni, a navíc umožňují skladování oblíbené kávy a zachování jejího jedinečného aroma.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doporučujeme vhodné příslušenství
Ruční filtry, kávové mlýnky atd.
Abychom Vám umožnili optimální přípravu našich raritních káv, doporučujeme Vám naše keramické ruční filtry včetně vhodných papírových filtrů. A k tomu perfektní doplňky, jako je elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s tenkou hubicí ve tvaru labutího krku pro individuální nastavení teploty. Příslibem perfektního chuťového zážitku je i příprava kapslí Grand Classé v kapslovém kávovaru Cafissimo.