Raritní káva »El Tempixque«

Speciální káva z Guatemaly
„Po ručním spaření cítíme čokoládovou chuť s jemnými tóny nugátu
a karamelu, doplněnými o decentní akcent hrušky. A co cítíte Vy?“
Markus Meusburger Nákupčí speciálních káv Tchibo
 
 

Raritní káva »El Tempixque« je tu!

Objevte novou limitovanou speciální kávu »El Tempixque« z Guatemaly, která okouzluje čokoládovou chutí s jemnými tóny nugátu, karamelu a hrušky. K dostání i jako Cafissimo Grand Classé.

Jen do vyprodání zásob!
Vážení milovníci kávy,

nacházíme se v Guatemale – přesněji řečeno v oblasti Antigua, na kávové farmě „El Tempixque“, kterou v roce 1962 založil Arturo Falla. Právě on pojmenoval svou farmu podle velkého stromu Tempisque, který roste hned vedle vstupní brány a poskytuje blahodárný stín. .

Před šesti lety převzali farmu bratranci Adrian a Sebastian. „Naše rodina pěstuje kávu již 133 let. Jsme hrdí, že můžeme naše rodinné dědictví vést směrem k inovativní budoucnosti a podporovat jeho růst. Koncepce udržitelného pěstování nám umožňuje sklízet dnes plody celoživotní práce našich pradědečků.“ Adrian dodává: „To, že můžeme vnímat lásku, kterou mistři pražení z celého světa chovají k naší kávě, je prostě k nezaplacení.“

Z každého jejich slova lze cítit strhující podnikatelské nadšení jejich pradědečka a také rodinné hodnoty, kterými se řídí dodnes: Všichni lidé jsou zde vítáni – a stejně tak jsou vítány všechny nové nápady na kávové speciality. Pravděpodobně je to právě tato otevřenost a vášeň, co této kávě dodává její výjimečnost.

Po ručním spaření můžeme cítit čokoládovou chuť s jemnými tóny nugátu a karamelu, doplněnými o decentní tóny hrušky

Jsme zvědaví, jaké chutě a vůně budete vnímat Vy!

»Aromatické pozdravy z Guatemaly a spoustu radosti při vychutnávání této kávové speciality! «
Markus Meusburger Nákupčí speciálních káv Tchibo

Raritní káva »El Tempixque«

  • PŮVOD: Antigua, Guatemala
  • NADMOŘSKÁ VÝŠKA PĚSTOVÁNÍ: 1500–1600 m
  • PŮDA: Úrodná sopečná půda
  • KLIMA: Horké dny, chladné noci
  • ODRŮDY: Bourbon, Canturra, Cantuaí
  • PŘÍPRAVA: Promytí a sušení na slunci
  • DRUH: 100 % Tchibo arabica
  • CERTIFIKACE: Rainforest Alliance
  • CHUŤ: Čokoládová s jemnými tóny nugátu a karamelu, doplněnými o decentní akcent hrušky
Vyzkoušet nyní

Exkluzivní vůně – díky našim limitovaným edicím prémiových káv

Vydejte se na zcela výjimečnou cestu potěšení za požitky z celého světa a v naší stále se měnící nabídce objevte raritní kávy nejexkluzivnějšího původu. Ať už preferujete kávu pro ruční přípravu, nebo jako Grand Classé pro svůj kávovar Cafissimo: Vychutnejte si kávu rozmanitých chutí vypěstovanou na vybraných plantážích v kávovém pásu, ručně sbíranou a zpracovanou s láskou – pro nenapodobitelný zážitek.

Každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z udržitelného zemědělství podporuje ekologické a sociální projekty v místě pěstování kávy v souladu s příslušným certifikátem.

Jedinečná káva jedinečné chuti

Od ovocné a kořenité přes oříškovou a čokoládovou až po sladkou a květinovou: Každá edice kávy Vám nabízí zcela výjimečnou kombinaci vůní. Díky provedení v barvě příslušného chuťového tónu a barevné škále chutí v kolečku na obalu zjistíte hned na první pohled, jak jednotlivé edice limitovaných prémiových káv chutnají.

Vzájemná souhra jednotlivých vlivů prostředí, jako je složení půdy, nadmořská výška, kde se kávová plantáž nachází, charakter podnebí, ale také mechanické kroky, jako je sklizeň, zpracování a pražení, to vše přispívá k mimořádné vůni našich prémiových káv.

Chuťový zážitek, který okouzlí –
a to rovnou několikrát v roce

V závislosti na plánu sklizní se můžete každý rok těšit až na šest raritních káv – některé z nich Vám nabízíme i jako Cafissimo Grand Classé. Během velikonočního a vánočního období na Vás navíc čeká něco velmi speciálního: Prémiové kávy nejkvalitnějšího původu na světě v exkluzivních dózách, jejichž výjimečný design zrcadlí původ kávy.

Dózy na kávu jsou nejen skutečným sběratelským kouskem a nepřehlédnutelnou ozdobou každé kuchyně, ale také slouží jako ideální místo pro Vaši kávu, aby zůstala stále čerstvá a voňavá.

Naše předchozí raritní kávy

Pouze do vyprodání zásob!
 
Raritní káva č. 3 »Kilimanjaro Machweo«

Objevte limitovanou prémiovou kávu »Kilimanjaro Machweo« z Tanzanie, která okouzluje oříškovými tóny evokujícími ořechy kešu a makadamové ořechy, doplněnými o jemný akcent datlí.

Již brzy opět skladem
  • Raritní káva č. 3 »Kilimanjaro Machweo« – zrnková káva 250 g
Raritní káva č. 3
Kešu, makadamové ořechy a datle
Intenzita:36 Pražení:46
Zrnková káva 250 g
199
Kč/kg 796
 

Raritní káva č. 2 »Ngapani«

Objevte limitovanou prémiovou kávu »Ngapani« z Malawi, která nabízí čokoládovou chuť kakaa, oříšků a borůvek. K dostání s exkluzivní dózou na kávu nebo také jako Cafissimo Grand Classé.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na přípravu kávy se bude hodit
Ruční filtry, kávové mlýnky a další
Pro optimální přípravu našich raritních káv doporučujeme konvičku se stlačovacím sítkem nebo keramický ruční filtr včetně odpovídajícího papírového filtru. Dokonalý doplněk: elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s úzkou výlevkou s individuálním nastavením teploty.

Příslibem perfektního chuťového zážitku je i příprava kapslí Grand Classé v kapslovém kávovaru Cafissimo.