Schließen

Vážení milovníci kávových specialit,

odtud, z regionu Unión Cantinil v severozápadní části Guatemaly – nedaleko hranice s Mexikem – z plantáží ve výšce 1 500 až 1 800 metrů pochází káva pro naši limitovanou edici.

Co je na zdejší metodě pěstování kávy zcela výjimečné, je to, že plody kávovníků se ručně sklízejí až v nejzazším okamžiku zralosti – až tehdy, když mají zářivou barvu červeného vína. Blahodárné teplo ze slunce následně zajistí, aby se plody přirozeně usušily. Přitom se využívá každý centimetr slunečního světla, sluneční paprsky jsou v této hornaté, stinné oblasti totiž nanejvýš vzácné. Plody kávovníku se tak suší na střechách, malých teráskách a plochých kopcích a obracejí se ručně, aby se sušily rovnoměrně.
Místní flóra a fauna s nádhernými lesy a úrodnou půdou dělají z tohoto krásného kousku země zcela výjimečné místo pro pěstování této jedinečné kávy. V této tropické oblasti se opravdu skvěle cítí i okouzlující Jabiru, jihoamerický pták z čeledi čápovitých. Právě on dal jméno naší raritní kávě: při jejím pěstování lze tyto opeřence v družných skupinách pozorovat v blízkosti vodních ploch.
Díky tomuto extrémnímu nasazení se v plodech zdejších kávovníků rozvíjejí jejich čokoládové tóny, které dokážou nadchnout každého milovníka kávy.

S pozdravem ze Střední Ameriky zalitým sluncem,
Váš Markus Meusburger

kávový expert Tchibo
 
Bohužel vyprodáno
  • Raritní  káva Jabiru Guatemala: 500 g, zrnková káva
Plná, aromatická chuť s jemným tónem rozinek a čokolády
Intenzita:46
279
Kč/kg 558
 
Výrazná, intenzivní chuť s aromatickým tónem tmavé čokolády
Intenzita:56
od109
Kč/100g 136,25
Náhled

Exkluzivní vůně –
díky naší prémiové kávě v limitované edici

Vydejte se na zcela nevšední gurmánskou cestu kolem světa a objevujte kávu exkluzivního původu – s naší rozmanitou nabídkou raritní kávy. Ať už zvolíte ruční přípravu, nebo kapsle Grand Classé pro svůj kávovar Cafissimo, poznávejte nejrůznější odrůdy kávy z vybraných plantáží v tzv. kávovém prstenci, kávu sklízenou ručně, zpracovávanou s láskou, s nenapodobitelnou chutí. A ani to ještě není všechno: každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z trvale udržitelného zemědělství, a podporuje tak – podle konkrétní certifikace – ekologické a sociální projekty v místě pěstování kávy.

Jedinečná káva pro jedinečnou chuť

Od ovocných akcentů a kořenité vůně přes dotek oříšku a čokolády až po sladké a květinové odstíny: každá edice vám přináší zcela výjimečný svět vůní pro nejkrásnější chuťové zážitky. Díky designu v barvách jednotlivých chuťových profilů a barevnému kotouči na obalech můžete vůni limitované prémiové kávy rozeznat už na první pohled. Souznění charakteristik prostředí, jako je složení půdy, nadmořské výšky, kde se plantáže nacházejí, klimatické podmínky a mechanické kroky v průběhu sklizně, zpracování a pražení, dává vznik neopakovatelné vůni naší prémiové kávy.

Špičkové požitky, které udělají dojem –
a rovnou několikrát do roka

Každý rok se můžete – vždy podle rozvrhu sklizní – těšit až na šest raritních káv, některé z nich vám nabízíme také jako kapsle Cafissimo Grand Classé. V době Velikonoc a Vánoc vás navíc čeká něco naprosto výjimečného: prémiová káva nejexkluzivnějšího původu v luxusních dárkových dózách, jejichž nevšední design vždy vypovídá o místě původu dané kávy. Tyto kávové dózy se mohou stát nejen předmětem sběratelské vášně a ozdobou každé kuchyně, ale slouží také jako ideální místo pro skladování vaší oblíbené kávy, aby si vždy uchovala svou čerstvou vůni – to vše pro maximální požitek z kávy.

Ke kávě vám doporučujeme

Pro optimální přípravu našich raritních káv vám doporučujeme náš ruční keramický filtr značky HARIO včetně papírového filtru odpovídající velikosti. A co se ještě také určitě hodí: elektrický mlýnek a elektrická varná konvice s úzkou hubicí pro individuální nastavení teploty. Perfektní požitky si připravíte také s kapslemi Grand Classé a kávovarem Cafissimo: co třeba Cafissimo easy?
 
  • Elektrický mlýnek na kávu
S tímto univerzálním mlýnkem na kávu s integrovanou váhou docílíte vždy profesionálního výsledku mletí
1 799
Náhled
 
  • Elektrická konvice na vodu s tenkou hubicí ve tvaru labutího krku
Ideální teplota se dá vybrat jak individuálně, tak i pomocí šesti přednastavení a během celého procesu přípravy ji lze udržovat konstantní.
1 549
Náhled
 
  • Skleněná konvice na kávu
Skleněná konvice představuje skvělý doplněk k ručnímu filtru.
519
Náhled
 
„Pour Over“: Jednoduchá pomůcka pro spařování čerstvé, aromatické kávy
199
Náhled