Schließen

Vážení příznivci raritní kávy,

Kostarika, v originále Costa Rica – výstižnější jméno tento fascinující kus země snad ani mít nemůže.

Toto – v doslovném překladu – „bohaté pobřeží“ mezi Pacifikem a Karibikem okouzluje nepřebernou rozmanitostí exotických zvířat a rostlin a je také domovinou jedné z nejlepších káv na světě. Malý kanton Tarrazú v provincii San José si už ve světě získal věhlas jako místo, kde se pěstují kávové speciality. Odtud, ze srdce Tarrazús, pochází také naše nová raritní káva. Byla vypěstována na rodinné farmě „Mata de Caña“, což v překladu znamená „cukrová třtina“ – a perfektně se hodí ke sladké chuti této jedinečné kávy.
Na úrodné půdě sousedního vulkanického pohoří Cordillera de Talamanca zrají ušlechtilé plody arabských kávovníků a jsou tak od počátku v nejlepších rukou. Farmářka Ana a její rodina kladou zvláštní důraz na ekologické metody pěstování a férové pracovní podmínky. Vždy s cílem dosáhnout co nejvyšší kvality produkované kávy.

„Se slunečnými pozdravy ze Střední Ameriky!"
Váš Markus Meusburger

odborník na kávu Tchibo
 
k dispozici malé množství kusů
  • Raritní káva Mata de Caña Costa Rica – 500 g, zrnková káva
Prémiová káva se sladce elegantní chutí s decentním tónem agávového sirupu a papáji
Intenzita:36
279
Kč/kg 558
Náhled

Naše limitované edice

Pocházejí z plantáží, kde nejlepší pěstitelé kávy ručně sklízejí kávové plody, mají nádherně různorodé chutě a jsou k dostání pouze do vyprodání zásob: to jsou naše raritní kávy pro ruční přípravu kávy a Grand Classé pro váš kávovar Cafissimo! Každá edice našich prémiových káv pochází z udržitelné produkce a podporuje – jak dokazují aktuální loga – ekologické a sociální projekty v regionu, kde se daná káva pěstuje.
Weltkarte, die den Kaffeegürtel abbildetNení káva jako káva

Každá edice nabízí jedinečný zážitek z kávy a zrcadlí nádhernou různorodost aromat a chutí kávy: od ovocné chuti přes chuť kořenitou, oříškovou, čokoládovou až po sladkou a květinovou. Informaci o chuti dané raritní kávy a Grand Classé zjistíte jednoduše: každé balení je náročně zpracováno a nese barvu konkrétního chuťového profilu. Červené balení například symbolizuje obzvlášť ovocnou chuť.

Přehled našich dosavadních raritních káv

Každým rokem můžete očekávat – podle kalendáře sklizně – až sedm edic raritních káv a Grand Classé. Na Velikonoce a Vánoce se přitom můžete těšit na dvě edice s limitovanou dárkovou dózou zdobenou motivem zvířete typického pro místo původu kávy – skutečně sběratelský předmět! Díky tomu si můžete nejen vychutnat skvělou raritní kávu, ale můžete ji navíc i stylově uchovávat.