Schließen

Raritní káva č. 1
Ipanema Arara Brazil

Prémiová káva z Brazílie
Čeká na Vás raritní káva s jemným lískooříškovým tónem a osobitou sladkostí – káva, která vnesla zcela nové světlo do světa brazilské kávy.
Markus Meusburger Odborník na kávu společnosti Tchibo
 

Raritní káva č. 1 je tady!

Objevte novou brazilskou limitovanou prémiovou kávu Ipanema Arara Brazil, která je charakteristická lískooříškovým tónem a osobitou sladkostí. Pouze do vyprodání zásob.

Bohužel vyprodáno
  • Raritní káva Ipanema Arara Brazil: zrnková káva 500 g
Jemný nádech lískových oříšků s rozvinutou sladkostí
Intenzita:36
279
Kč/kg 558

Vážení milovníci dobré kávy, olá, tudo bem?

Jak naznačuje můj pozdrav, dnes se vydáme na výlet do Brazílie, přesněji řečeno na jih Brazílie do státu Minas Gerais. V blízkosti oblasti Alfenas, v nadmořské výšce 1 000 m, leží farma Ipanema Coffees, která nabízí fascinující pohled na rozlehlé jezero Furnas. Na této farmě jsem po dobu čtyř let žil a pracoval – až do roku 2018, kdy jsem se vrátil zpět. Vzhledem k subtropickému klimatu byla farma pojmenována po světově proslulé pláži Ipanema v Riu de Janeiro. Úrodná půda bohatá na minerály nabízí ideální podmínky k pěstování kávy nejvyšší kvality.

V roce 2020 byl na této úžasné farmě vypěstován nový druh kávy – tato nová odrůda dostala jméno Arara. Antonio Carlos Michelotto, který tuto úžasnou odrůdu objevil, byl od první chvíle přesvědčen, že káva nejen zvládne místní klimatické podmínky, ale že také vnese do šálku s kávou dosud neznámý chuťový profil.

Zralé, zářivě žluté kávové plody jsou pojmenovány po žlutém papouškovi rodu ara, který je doma v regionu Amazonie a na severovýchodu země. Tento papoušek svými zářivými barvami připomíná národní barvy Brazílie a je jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších ptáků v Brazílii vůbec.

Díky obrovskému nadšení a obětavosti pěstitelů se můžete těšit na prémiovou kávu s jemným lískooříškovým tónem a osobitou sladkostí, která vnáší nové světlo do světa brazilské kávy.

Raritní káva č.1
Ipanema Arara Brazil

  • PŮVOD: region Alfenas, Brazílie
  • NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 820 až 1 100 m
  • KLIMA: mírné, subtropické klima
  • BODEN: úrodná jílovito-hlinitá půda
  • ODRŮDA: Arara
  • PŘÍPRAVA: promytí a sušení na slunci
  • CHUŤ: jemný lískooříškový tón a osobitá sladkost
Přeji Vám spoustu radosti při ochutnávání lahodné kávy!
Markus Meusburger Odborník na kávu Tchibo

Exkluzivní aroma – díky naší limitované prémiové kávě

Vydejte se na velmi speciální cestu kolem světa za chuťovými zážitky a objevujte díky našim průběžně se měnícím raritním kávám naprosto exkluzivní kávy. Ať už preferujete ruční spařování, nebo kávu Grand Classé ze svého kávovaru Cafissimo, vychutnejte si kávu různého původu, která se pěstuje na pečlivě vybraných plantážích, sklízí se ručně, zpracovává se s láskou a nabízí naprosto jedinečnou chuť.

Každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z udržitelné produkce a podporuje ekologické sociální projekty v regionu pěstování, jak dokládají certifikační loga.

Jedinečná káva pro jedinečný chuťový zážitek

Od ovocné chuti přes kořenitou, oříškovou a čokoládovou až po sladkou a květinovou chuť: každá edice nabízí naprosto speciální svět kávového aromatu. Design balení v barvě dané chuti a barevný graf chuťového profilu na obalu umožňuje hned na první pohled zjistit aroma dané limitované prémiové kávy.

Výsledkem souhry vlivů okolního prostředí, jedinečných charakteristik, jako je úrodnost půdy, nadmořská výška a klima, a rovněž mechanických komponent, jako je sklizeň, zpracování a pražení, je naprosto mimořádné aroma našich prémiových káv.

Špičkové požitky, které udělají dojem –
a rovnou několikrát do roka

Každý rok se můžete, vždy podle kalendáře sklizně, těšit na až šest raritních káv, z nichž některé nabízíme i jako Cafissimo Grand Classé. V době Velikonoc a Vánoc můžete navíc očekávat velmi speciální nabídku: nejkvalitnější prémiové kávy na světě v exkluzivních kávových dózách, jejichž mimořádný design vždy připomíná zemi původu kávy.

Kávové dózy jsou skutečnými sběratelskými předměty, které upoutají pohled v každé kuchyni, a navíc umožňují skladování oblíbené kávy a zachování jejího jedinečného aromatu.
 
 
 
 
 
 
Doporučené příslušenství
Ruční filtry, mlýnky na kávu atd.
Abychom Vám umožnili optimální přípravu našich raritních káv, doporučujeme Vám naše keramické ruční filtry značky HARIO včetně vhodných papírových filtrů. A k tomu perfektní doplňky, jako je elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s tenkou hubicí ve tvaru labutího krku pro individuální nastavení teploty. Příslibem perfektního chuťového zážitku je i příprava kapslí Grand Classé v kapslovém kávovaru Cafissimo.