Raritní káva č. 2
»Ngapani«

Prémiová káva z Malawi
„V každém doušku si vychutnáváte magii a exotiku paprsků afrického slunce. V kávě cítíme tóny kakaa, lískových oříšků a borůvek – co cítíte Vy?“
Markus Meusburger Nákupčí kávových specialit z týmu Tchibo
 
 

Raritní káva č. 2 je tu!

Objevte novou limitovanou edici prémiové kávy »Ngapani« z Malawi s tóny kakaa, lískového oříšku a borůvek. V prodeji s exkluzivní dózou nebo také jako Cafissimo Grand Classé.

Pouze do vyprodání zásob!
Vážené milovnice a milovníci kávy,

když se David Livingstone v roce 1859 jako první Evropan pokochal výhledem na jezero Malawi, nazval toto kouzelné místo „Jezerem hvězd“. Na skotského badatele hluboce zapůsobily tisíce světel, která dodnes večerní slunce rozsvěcuje na vodě.

Největší jezero ve východoafrickém údolí Rift zas a znova okouzluje i nás, vždyť už jsme se sem vydali podruhé.

V horách leží farma, kde se pěstuje naše káva "Ngapani Estate", která byla už před sedmi lety jednou z našich oblíbených raritních káv, mezitím zde na ní dále pracovali a zdokonalovali ji.

Zdejší oblast nabízí nenapodobitelnou přírodní podívanou, zvlášť to platí v září a říjnu, kdy stáda slonů migrují Sloním koridorem Namizimu.

Také plameňáky odtud spatříte na nedaleké přehradě, která je pro farmu dalším zdrojem vody. Zde nad Jezerem hvězd se káva třídí ručně a zpracovává se s velkou láskou.

V každém doušku si vychutnáváte magii a exotiku paprsků afrického slunce. V kávě cítíme tóny kakaa, lískových oříšků a borůvek.

A netrpělivě se ptáme – co cítíte Vy?

» Voňavé pozdravy z Malawi a spoustu radosti při užívání si našich kávových specialit! «
Markus Meusburger Nákupčí kávových specialit z týmu Tchibo

Raritní káva č. 2
»Ngapani«

  • PŮVOD: Ngapani Estate, Malawi
  • NADMOŘSKÁ VÝŠKA PLANTÁŽE: 1 200 m
  • KLIMA: subtropické
  • ODRŮDA: Catimor, SL28
  • PŘÍPRAVA: praná káva, sušená na slunci
  • DRUH: 100% Tchibo Arabica
  • CHUŤ: aromatická s čokoládovými tóny kakaa, lískového oříšku a borůvek
  • CERTIFIKACE: Rainforest Alliance
Vyzkoušejte právě teď

Exkluzivní vůně – díky našim limitovaným edicím prémiových káv

Vydejte se na zcela výjimečnou cestu potěšení za požitky z celého světa a v naší stále se měnící nabídce objevte raritní kávy nejexkluzivnějšího původu. Ať už preferujete kávu pro ruční přípravu, nebo jako Grand Classé pro svůj kávovar Cafissimo: Vychutnejte si kávu rozmanitých chutí vypěstovanou na vybraných plantážích v kávovém pásu, ručně sbíranou a zpracovanou s láskou – pro nenapodobitelný zážitek.

Každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z udržitelného zemědělství podporuje ekologické a sociální projekty v místě pěstování kávy v souladu s příslušným certifikátem.

Jedinečná káva jedinečné chuti

Od ovocné a kořenité přes oříškovou a čokoládovou až po sladkou a květinovou: Každá edice kávy Vám nabízí zcela výjimečnou kombinaci vůní. Díky provedení v barvě příslušného chuťového tónu a barevné škále chutí v kolečku na obalu zjistíte hned na první pohled, jak jednotlivé edice limitovaných prémiových káv chutnají.

Vzájemná souhra jednotlivých vlivů prostředí, jako je složení půdy, nadmořská výška, kde se kávová plantáž nachází, charakter podnebí, ale také mechanické kroky, jako je sklizeň, zpracování a pražení, to vše přispívá k mimořádné vůni našich prémiových káv.

Špičkové požitky, které zanechají dojem –
a rovnou několikrát v roce

V závislosti na plánu sklizní se můžete každý rok těšit až na šest raritních káv – některé z nich Vám nabízíme i jako Cafissimo Grand Classé. Během velikonočního a vánočního období na Vás navíc čeká něco velmi speciálního: Prémiové kávy nejkvalitnějšího původu na světě v exkluzivních dózách, jejichž výjimečný design zrcadlí původ kávy.

Dózy na kávu jsou nejen skutečným sběratelským kouskem a nepřehlédnutelnou ozdobou každé kuchyně, ale také slouží jako ideální místo pro Vaši kávu, aby zůstala stále čerstvá a voňavá.

Naše předchozí raritní kávy

Pouze do vyprodání zásob!
 
 

Raritní káva č. 5
»Kirinyaga«

Vyzkoušejte naši limitovanou prémiovou kávu z Keni s tóny rebarbory, černého rybízu a červeného jablka. K dostání také jako Cafissimo Grand Classé.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na přípravu kávy se bude hodit
Ruční filtr a mlýnek na kávu
Pro optimální přípravu našich raritních káv doporučujeme konvičku se stlačovacím sítkem nebo keramický ruční filtr včetně odpovídajícího papírového filtru. Dokonalý doplněk: elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s úzkou výlevkou s individuálním nastavením teploty.

Dokonalý požitek z kávy si můžete připravit také z kapslí Cafissimo Grand Classé v kapslovém kávovaru Cafissimo.