Koupelnový nábytek: útulné vybavení do nejmenšího výklenku

V koupelně provádíme každodenní péči o tělo – a někdy chceme také relaxovat. Abyste se cítili pohodlně, je důležité mít funkční a příjemné prostředí či správný koupelnový nábytek. Koupelnový nábytek by měl nabízet dostatek úložného prostoru pro uložení kosmetiky, pečujících přípravků, ručníků a pomůcek, jako jsou fény a holicí strojky. Není přece nic otravnějšího než se dlouho přehrabovat ve skříňce na stěně nebo v toaletní skříňce. Stylový, útulný vzhled a krásný koupelnový nábytek vytvářejí příjemnou atmosféru třeba pro delší koupel nebo peeling a následnou pleťovou masku.
Tchibo Praha, spol. s r.o.

Objevit ještě víc

Do kolekce Do kolekce
Držák na ručníky
1 890
Záchodová stolička
1 290
Vysoká koupelnová skříňka
6 990
Lavice na sezení
1 990
Vozík na kolečkách, antracitový
1 990
Skříňka pod umyvadlo
2 990
Stojací regál se 3 úložnými přihrádkami, bílý
1 490
Stolička z kaučukovníkového dřeva
1 790
Skříňka pod umyvadlo »Eklund« se 2 zásuvkami, bílá
3 990
Prémiový držák na ručníky
699
Skříňka pod umyvadlo »Eklund«, bílá
2 690
Vysoká skříňka do koupelny, bílá
9 990
-35 %
Stojan na ručníky
1 990
1 290
-34 %
Vysoký nástěnný regál s 5 přihrádkami
3 490
2 290
Koupelnová odkládací skříňka ››Eklund‹‹
3 490
Skříňka pod umyvadlo, bílá
3 290
Úzký regál
3 990
Skříňka pod umyvadlo
2 490
Vozík na kolečkách
1 990
Malá skříňka pod umyvadlo Eklund, antracitová
2 490
Stojací regál
5 990
Rohový stojan na ručníky
1 990
Koupelnová odkládací skříňka, bílá
5 990
Koupelnová odkládací skříňka ››Eklund‹‹
4 990
Koupelnový odkládací vozík ››Eklund‹‹, vanilkový
2 990
Nástěnný držák na ručníky
1 490
Vysoká koupelnová skříňka ››Eklund‹‹, antracitová
6 490
Koupelnová odkládací skříňka »Eklund«, bílá
5 490
Koupelnová zrcadlová skříňka, bílá
6 990
Koupelnová odkládací skříňka ››Eklund‹‹, vanilková
2 990
1

Jako z jedné formy: sada koupelnového nábytku

Vzhledem k tomu, že v koupelně je obvykle jen několik kusů nábytku, je o to důležitější, aby vytvářely jednotný obraz. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je sada koupelnového nábytku. Zde jsou například umyvadlo, zrcadlová skříňka, vysoká skříňka a koupelnové police ve stejném designu. Zvláště ve velkých místnostech je takový koupelnový nábytek výhodný – vytváří harmonický celkový dojem. Protože jsou k dispozici v mnoha provedeních, od klasického bílého koupelnového nábytku až po šedý koupelnový nábytek, můžete si je vybrat tak, aby ladily se zbytkem Vašeho stylu v bytě či domě.

Moderní nebo přírodní: styly koupelnového nábytku

Pokud dáváte přednost čistému, lineárnímu a elegantnímu koupelnovému nábytku s lesklou přední stranou. Zrcadla, kovové a skleněné prvky podtrhují moderní charakter tohoto koupelnového nábytku. Koupelnový nábytek s dřevěným vzhledem naopak vyzařuje teplo a útulnost. Bambus vyzařuje čistou přírodu, zatímco dubový koupelnový nábytek vytváří rustikální akcenty. Při výběru barev platí následující pravidlo: čím menší je místnost, tím světlejší by měl být koupelnový nábytek. Díky bílému dřevěnému koupelnovému nábytku vypadá koupelna pro hosty mnohem prostorněji.

Koupelnový nábytek pro stísněné prostory

V koupelnách s malou podlahovou plochou nebo šikmými stropy je důležité co nejlépe využít dostupný prostor. Úzká vysoká koupelnová skříňka využívá prostor směrem nahoru, zatímco nízké koupelnové skříňky, komody a příborníky se dobře hodí pod šikmé stropy. Koupelnový nábytek na kolečkách také šetří místo – lze ho umístit za dveře nebo do výklenku a v případě potřeby pohodlně přisunout k umyvadlu nebo vaně. To je praktické například pro úsporu místa při ukládání věcí na koupání dítěte, které je možné mít po ruce hned vedle vany.

Co je třeba zvážit při výběru koupelnového nábytku

Při nákupu koupelnového nábytku je velmi důležité předem přesně změřit, protože je třeba vzít v úvahu také vodovodní přípojky, potrubí a montážní omezení. Například místo pro přívod a odvod vody v toaletní skříňce by měly odpovídat trubkám na místě. Pro nástěnnou skříňku s osvětlením je nutná vhodná přípojka napájení. Pokud nechcete nebo nemůžete vrtat do obkladů, mělo by být možné koupelnový nábytek flexibilně namontovat – například pomocí vyměnitelného dorazu dvířek a montážních lišt s několika otvory.
Helle Wände und ein grauer Fliesenfußboden lassen das Badezimmer besonders modern wirken.