Neseme odpovědnost

Jak se starý plast promění v něco nového?

Každý rok skončí 4,8 až 12 milionů tun plastového odpadu ve světových mořích.

Tento odpad získaný ze země i z vody proměňujeme v něco nového - produkujeme vlastní kolekci oblečení obsahující recyklovaný materiál. A tenhle materiál je opravdu kvalitní - používáme třeba regenerovaný nylon ECONYL®, který kompletně pochází z nylonového odpadu.
Nově promyšlené fitness oblečení

Může se z PET lahví stát sportovní móda?

Plastová lahev potřebuje zhruba 450 let, aby se poté, co skončí v moři, úplně rozložila. V roce 2018 jsme na výrobu textilních produktů v našich kolekcích použili 3,5 milionu recyklovaných PET lahví. 
Oblečeni do naší nové sportovní kolekce se stanete součástí našeho úsilí:

18 PET lahví

se proměnilo třeba na tuhle lehoučkou běžeckou bundu obsahujcící recyklovaný polyester.

14 PET lahví

se může změnit v tyhle sportovní legíny s příměsí recyklovaného polyesteru.

22 PET lahví

bylo použito například na toto dlouhé triko s obsahem recyklovaného polyesteru.

15 PET lahví

je potřeba na tyhle pánské šortky s recyklovaným polyesterem.
Inovativní vlákna

Mohou se rybářské sítě proměnit v plaveckou módu?

Nylonový odpad, shromážděný ze skládek a světových moří, se přeměnil na regenerovaný nylon ECONYL®. Ten je stejně kvalitní jako nově vyrobený nylon, dá se ale opět recyklovat, nově tvarovat a dále využívat.

Jak vzniká vlákno ECONYL®?

Prvním krokem v regeneračním systému ECONYL® je shromáždění odpadů z rybářských sítí a zbytků látek ze skládek a oceánů. Tento odpad se třídí a čistí, aby se z něj získal veškerý nylon. 

Tímto důkladným procesem se nylonové odpady zbaví veškerých nečistot. Výsledkem je regenerovaný nylon ECONYL®, který je stejně kvalitní jako čistý nylon.

Je odpad něco víc než jen starost?

Všude po světě odpadu stále přibývá. Naším cílem je, aby z něj vznikaly nové suroviny. Čím dál více produktů proto vyrábíme z recyklovaných materiálů.

31x kolem světa

by mohl jet jeden automobil, aby se to vyrovnalo emisím skleníkových plynů,* které jsme během roku 2018 ušetřili s našimi vlákny z recyklovaných materiálů (použitých na výrobu spotřebního zboží).
*Údaje pro výpočet: produkce CO₂ je 6 817 kg při jedné cestě kolem světa

90 % krabic,

ve kterých Tchibo doručuje své zboží, je vyrobeno z recyklovaného materiálu. To je důležitý příspěvek k větší trvalé udržitelnosti v internetovém prodeji.

O 183 tun skleníkových plynů méně

jsme vyprodukovali v roce 2018 díky našemu oblečení s obsahem vláken pocházejících z recyklovaných PET lahví a textilního odpadu.
Zdroj: textilexchange.org