Schließen

Dřevo z udržitelných zdrojů

Pro odpovědné lesní hospodářství

Lesy zásadním způsobem ovlivňují klima naší planety a tvoří ochranný prostor pro zvířata i lidi. Abychom je v co největší míře zachovali, používáme jako surovinu pro naše výrobky dřevo certifikované podle FSC®. (Forest Stewardship Council®). Přísné standardy FSC® zajišťují odpovědné hospodaření s lesy – stromem počínaje a hotovým produktem konče. Díky tomu si můžete být jisti, že biologická rozmanitost lesů je ochráněna. Zároveň se můžete spolehnout na to, že práva lesních dělníků nejsou porušována a že pracují za bezpečných podmínek.

"Už nyní pochází 57 % našeho dřeva a papíru z lesů certifikovaných podle FSC®, přičemž 63 % našich výrobků vzniká díky odpovědnému lesnímu hospodářství. Ze dřeva označeného FSC® je dokonce vyrobeno 100 % všech zahradních stolů a židlí značky Tchbio."

Může zahradní lehátko přispět k ochraně lesů?

U dřevěného nábytku je důležité, aby se dal vysledovat původ dřeva, z něhož je vyroben. Náš zahradní nábytek pochází 100% ze dřeva certifikovaného podle FSC®, což znamená, že se jedná o kontrolované lesní hospodářství.
Stačí to?
Změny klimatu můžeme omezit jen tím, že budeme na celém světě chránit co nejvíce lesů. Jednu z největších celosvětových hrozeb znamená pro lesy jejich ilegální kácení. Rovněž následné zpracování dřeva musí probíhat v souladu s životním prostředím.
A právě o to se zasazujeme.

Co má móda společného s lesem?

K výrobě vláken TENCEL™ se používá celulóza, jež pochází z certifikovaných, trvale udržitelných lesů. Výroba vláken navíc probíhá v uzavřeném cyklu zajišťujícím úspory a regeneraci nezbytných pomocných látek, jako jsou chemikálie, voda a energie. Dnes již 78 % celulózových vláken nakoupených pro Tchibo pochází z udržitelných zdrojů. Díky tomu se společnost Tchibo celosvětově řadí mezi pět největších prodejců výrobků, jež vznikly z udržitelných celulózových vláken.
Spousta našich textilií má svůj původ v lese. Viskóza, modal nebo lyocelová vlákna se získávají z obnovitelné suroviny – ze dřeva. Abychom zajistili, že k výrobě našich celulózových vláknem bude použito dřevo získané díky odpovědnému zacházení s lesy, spolupracujeme s firmou LENZING™, jejíž viskóza pochází výlučně z certifikovaného, trvale udržitelného lesního hospodářství.
Kdo své oblečení dlouho nosí, šetří přírodní zdroje. Proto je kvalita Tchibo tak důležitá.
Udržitelnost v Tchibo

4 fakta o dřevě z odpovědného lesního hospodářství

63%

našeho dřeva a papíru pochází z odpovědné produkce.

100%

našich magazínů je vyrobeno z papíru s certifikací FSC®.
FSC® C022597

100%

obalů použitých při expedici zboží k zákazníkům je z materiálu s certifikací FSC®.
FSC® C022597

100%

všech zahradních stolů a židlí Tchibo bylo vyrobeno ze dřeva s certifikací FSC®.
FSC® C022597
Z lásky k přírodě

Výrobky ze dřeva s certifikací FSC®

FSC
    
Bohužel vyprodáno
  • Rozkládací jídelní stůl, cca 160–210 x 90 cm
Stolová deska s kvalitní dubovou dýhou – konstrukce a nohy z masivního dubu
13 990
9 990
    
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
  • Lenoška
11 990
9 990
    
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno
Bohužel vyprodáno