×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen

Společnost Tchibo má jasný cíl:
100% udržitelné podnikání

My v Tchibo před sebou máme jasný cíl. Stoprocentně udržitelné podnikání. Tento požadavek nás každý den znovu a znovu motivuje. Jsme na té nejlepší cestě a velký kus práce již máme za sebou. Přidejte se k nám na naší cestě k udržitelnějšímu světu! Je to velmi jednoduché, neboť s našimi produkty s logem GUT GEMACHT uděláte něco pozitivního a prospěšného pro ostatní, pro životní prostředí i pro Vás.

Zde se dozvíte více o tom, čemu se přesně věnujeme a čeho už jsme dosáhli.

Náš závazek vůči trvalé udržitelnosti

Působíme v mnoha oblastech světa a všude také máme mezinárodní partnery. Na této mapě světa jsou zakresleny příklady našich projektů – můžete tak vidět, jak se společně věnujeme tomu, co je dobré pro lidi a přírodu.

Péče o děti v Guatemale

Šálek kávy ve Vás každé ráno probouzí motivaci do nového dne a pomůže Vám zapomenout na starosti, byť jen na malou chvilku. Protože i farmáři pěstující kávu chtějí pracovat s menšími obavami, podporujeme je společně s organizací „Save the Children“.

„Když si teď mé děti hrají ve školce, mohu bez starostí sklízet ta nejlepší zrnka kávy.“

Maria-Elena Vasquez, sběračka kávy z Guatemaly

Využívání přírodních zdrojů

Za tím, že si můžete každé ráno vychutnat tu nejaromatičtější kávu vyrobenou z dokonalých zrn, se skrývá řada aspektů. A všechny nevoní tak dobře jako naše káva: pěstitelům kávy, kterým pomáháme v Keni, jsme ukázali, jak lze z kravského trusu vytvořit efektivní hnojivo.

„A kromě toho dávají krávy mně a mé rodině každý den čerstvé mléko.“

Mary Karioku, pěstitelka kávy z Keni

Udržitelný růst úrody

Přejeme si, abyste mohli i nadále pít exotickou kávu z těch nejodlehlejších koutů světa. Proto farmářům nabízíme kurzy, ve kterých se mohou naučit, jak pěstovat kávu v jakýchkoli podmínkách, a to způsobem, který jim zaručí dobrou úrodu.

„Díky novým metodám je moje sklizeň kávy čtyřnásobná.“

Esther Njathe, pěstitelka kávy z Keni

Vzdělání pro děti

Káva Vám umožní ten nejlepší start do nového dne. A dětem z Tanzanie skvělý start do života. Ve spolupráci s organizací „Save the Children“ jsme pro ně vytvořili rozsáhlý vzdělávací projekt.

„Jsem o krok blíže svému snu stát se učitelkou!“

Grace, studentka z Tanzanie

Vychutnat si dobré věci, dělat dobré skutky

Kdo si koupí kávu v Tchibo, má nejen dobrý vkus, ale také pomáhá o něco zlepšit život mladých lidí v Africe. Neboť v rámci našeho závazku udržitelnosti podporujeme rodiny v tom, aby svým potomkům otevíraly nové perspektivy.

„Ti, kteří nemohou navštěvovat střední školu, by měli dostat příležitost naučit se další dovednosti, aby zlepšili své životní podmínky.“

Augustino, projektový manažer Save the Children Tanzanie, oblast kolem města Mbeya

Probuďte se! Budoucnost čeká.

Každý si přeje, aby se mu splnily sny. Proto společně se Save the Children v Tanzanii usilujeme o to, aby se ze snů místních mladých lidí staly opravdové cíle.

„Později, až budu švadlena, chtěla bych šít a prodávat šaty.“

Yasinta, mladá dívka z Tanzanie, oblast kolem města Mbeya

Do budoucnosti na plný plyn.

Nejenže káva dodá každé ráno energii do nového dne, je také vzpruhou pro lidi z celého světa. Nenecháme mladé lidi s jejich sny samotné, ale společně se Save the Children je podporujeme při dosahování jejich cílů.

„Save the Children mi pomohla nalézt učitele, abych se mohl vyučit. Teď se učím, jak opravovat motorky.“

Noel, učeň z Tanzanie, oblast kolem města Mbeya

Naše životní prostředí

Naše káva Vám poskytuje chvilky čistého požitku. A to doslova, protože je pěstována v přírodních podmínkách, a má dokonce certifikaci bio. Tento způsob pěstování je zdravější nejen pro naše farmáře, ale také pro životní prostředí.

San Marcos, Honduras

Lokální podpora

Chceme, abyste si i nadále mohli plně vychutnávat své oblíbené espresso. Proto se staráme nejen o spravedlivé podmínky pro drobné pěstitele, ale také o to, aby měly farmy lepší úrodu. Jen tak totiž farmáři mohou dlouhodobě plánovat a stále znovu Vás překvapovat lepší a lepší kávou.

Poco Fundo, Brazílie

Zodpovědná přeprava

Když pijete svou kávu, můžete si být jisti, že nejen dobře chutná, ale je dobrá ve všech směrech! I při její přepravě se staráme o to, aby vznikalo co nejméně výfukových plynů, a naše klima tak bylo co nejméně zatěžováno.

„Proto transportujeme přes 90 % kávy po moři a důkladně dbáme na to, aby veškeré přepravní prostředky byly vždy plně vytížené.“

Stefan Dierks, vedoucí strategie udržitelného rozvoje Tchibo pro oblast logistiky lodní dopravy

Zodpovědně vyrobené produkty s logem GUT GEMACHT!

Pitím naší udržitelné kávy si nejen vychutnáváte něco, co je dobré, ale dáváte také najevo svůj dobrý vkus!

„Pokud se rozhodnete zakoupit si naši udržitelnou kávu, podílíte se tak na dobré věci. A povzbuzujete nás v každodenním posilování našeho závazku vůči trvalé udržitelnosti.“

Achim Lohrie, ředitel firemní odpovědnosti Tchibo, Überseering, Hamburg

Ochrana klimatu

Velmi nám záleží na ekologické dopravě.

„Náš vozový park se například již nyní skládá z velké části z vozidel šetrných k životnímu prostředí.“

Oliver Komm, vedoucí vozového parku Tchibo, Überseering, Hamburg

Zlepšování sociálních standardů

Díky značce Tchibo můžete s čistým svědomím nakupovat kvalitně vyrobené produkty. V rámci našeho programu WE neustále pracujeme na tom, aby se sociální standardy v našich partnerských továrnách nadále zlepšovaly.

„Jen za posledních pár let se našich workshopů WE zúčastnilo 342 000 lidí z jedenácti zemí.“

Nanda Bergstein, vedoucí udržitelného rozvoje Non Food, Überseering, Hamburg

Udržitelný rozvoj

Pevně věříme, že ve světě udržitelného rozvoje jsou přírodní zdroje a životní prostředí chráněny a kvalita života je lepší – pro všechny.

„Proto v rámci udržitelného rozvoje neexistuje žádná alternativa. Pojďme společně přispět k udržitelnému rozvoji celého světa.“

Achim Lohrie, ředitel firemní odpovědnosti Tchibo, Überseering, Hamburg

Úplně něco jiného

Víme, že zodpovědné zacházení s životním prostředním je pro Vás důležité. Proto jsme se postarali o to, aby se naše produkty vyráběly z recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů. Tím pádem z nich mohou vzniknout další nové výrobky.

„Například náš sortiment kartáčů jsme vyrobili ohleduplně k přírodním zdrojům, a to využitím recyklovaného plastu. V tomto případě jsme tedy udržitelný rozvoj zvládli na jedničku.“

Catherine Herbarth, produktová manažerka, Überseering, Hamburg

Dobré se znásobuje

Podporujete nás v přesvědčení, že jsme v naší snaze o udržitelný rozvoj na správné cestě. Jako velký podnik samozřejmě musíme být patřičně aktivní a mít v této oblasti výrazný vliv.

„Motivujeme naše výrobce, aby vyráběli ekologicky a začali používat udržitelné materiály.“

Dr. Tina Dettmer, Manager Closed Loop, Überseering, Hamburg

Základ pro lepší budoucnost

Neexistuje nic krásnějšího než si vychutnat šálek kávy a vědět, že tak děláte dobrý skutek. Neboť prodejem řady Privat Kaffee po stanovené období financujeme vzdělávací projekt společně se Save the Children. Mladí lidé tak získají šanci na vzdělání.

„Společně se Save the Children jsme vytvořili vzdělávací projekt, jehož cílem je nabídnout mladým lidem základ pro lepší budoucnost.“

Anna Lazar, seniorní projektová manažerka Sociální angažovanosti, Tchibo Hamburk, Německo

Pěstování udržitelné kávy

Abyste si mohli vychutnávat stále lahodnější kávu ze všech koutů světa, podporujeme farmáře v získání certifikace UTZ. A to například prostřednictvím lepších a udržitelnějších metod pěstování.

„Díky tomu mají farmáři větší šanci dlouhodobě nabízet vysoce kvalitní kávu.“

Markus Meusburger, zastupující člen dozorčí rady Ipanema Coffee, Minas Gerais, Brazílie

Šetření vodou

Nejde jen o to, že se běžné textilie nemohou rovnat biobavlně z hlediska módy – nemohou se jí rovnat ani s ohledem na úspory vody. Biobavlna je totiž 100% přírodní – každé tričko z biobavlny ušetří až 436 litrů vody. Aby se šetřila podzemní voda a místní fauna a flóra, smějí se používat jen přírodní hnojiva. Taková odpovědnost sluší opravdu každému.

Turecko

Rostoucí nabídka

Díky rostoucí nabídce produktů z biobavlny děláme dojem nejen na Vás, ale i na naše nezávislé partnery.

„Tchibo velkou měrou přispívá k pěstování surovin podle ekologických standardů. Naše společnost se mimo jiné stala v roce 2016 třetím největším prodejcem výrobků z biobavlny na světě. To je skvělé!“

Liesl Truscott, European & Farm Engagement Director, Textile Exchange, Lubbok, Texas, USA

Všechny dobré věci přicházejí po třech

A totéž platí také u nás – hlavně co se týče oděvů certifikovaných podle standardu Global Organic Textile Standard (GOTS). Protože z kontrolovaného ekologického pěstování a přísných ekologických a sociálních požadavků v rámci celého výrobního řetězce profitují všichni: životní prostředí, společnost a samozřejmě i Vy..

Indie

Udržitelná bavlna

Pokud chcete dobrou udržitelnou bavlnu, stačí si vybrat tu naši – „Cotton made in Africa“. Bavlníkové plantáže jsou například zavlažovány pouze dešťovou vodou, čímž se ušetří až 2 100 litrů vody na každý kilogram bavlněných vláken.

Metemma, Etiopie

Vzdělání pro děti

Staráme se o to, aby Vaše oblečení nebylo pouze z bavlny, ale z látky, z níž se rodí sny. Náš školní projekt v Zambii totiž pomáhá místním dětem, aby si plnily svá přání ohledně budoucího povolání.

„Jednou bych chtěla být učitelkou, abych mohla vyučovat ostatní děti. Všechny děti mají mít možnost chodit do školy.“

Mary, studentka, školní projekt, Aid by Trade, Zambie

Pomáháme ostatním, aby si dokázali pomoci sami

Aby byly Vaše oblíbené produkty vyráběny za spravedlivých podmínek, neustále pracujeme s manažery a zaměstnanci na zlepšování jejich pracovních vztahů. Náš program WE je naučí správně spolu komunikovat a vzájemně se respektovat.

„Byl jsem zvolen jako zástupce odborů a jsem pyšný na to, že mohu hájit zájmy svých kolegů.“

Tesfayeo Abdissa, Ayka Textile, Addis Abeba, Etiopie

Řešíme problémy jako tým

Díky naší módě by měl být každý Váš den pohodový a příjemný. A totéž by mělo platit i pro podmínky, za nichž se naše produkty vyrábějí. Proto se prostřednictvím našeho programu WE snažíme dělat vše, co je v našich silách, abychom postupně zpříjemňovali pracovní život i zaměstnancům v továrnách.

„Naučil jsem se řešit problémy v týmu. A svým nadřízeným jsem teď schopen sám předkládat různé návrhy.“

Jin Gui, zaměstnanec továrny, Ningbo, Čína

Naše klima

Neustále se snažíme zlepšovat i ty nejmenší detaily, abyste Vy a Vaše děti mohli žít ve zdravém prostředí. Proto jsme mimo jiné obnovili výrobní linku v našem hlavním závodě – umožnilo nám to výrazně snížit emise CO2. Díky této jediné změně jsme ušetřili tolik pohonných látek, že nám vystačí k ročnímu zásobování více než stovky německých domácností, a současně jsme také přispěli k ochraně klimatu.

Brémy, Německo

Snižování CO2

Stejně jako Vy ani my nemáme rádi dopravní zácpy, takže preferujeme přepravu lodí a vlakem. Tím pádem je na silnicích méně nákladních vozů a v ovzduší méně výfukových plynů. Od roku 2006 jsme tak dokázali snížit emise CO2 o 30 % a doufáme, že se nám je do roku 2020 podaří omezit o dalších 10 %.

Gallin, Německo

Udržitelné lesní hospodářství

Abyste u nás mohli i nadále nakupovat kvalitní produkty vyrobené ze dřeva, a měli přitom čisté svědomí, rozhodli jsme se vydat tou správnou cestou. Dřevo na naše výrobky již ze 40 % pochází z lesů, které jsou certifikovány podle FSC®.

Čína
*Firma Tchibo je certifikovaná FSC® (FSC® C022597).

Zažít biologickou rozmanitost

Chceme, abyste si Vy a Vaše děti mohli i v budoucnu užívat biologickou rozmanitost, kterou lesy nabízejí. Proto společně s naším partnerem FSC®* dbáme na to, abychom v rámci lesního hospodářství vždy ponechali dostatečné množství stromů. Jen tak zůstane les nedotknutý a zdravý. Nechceme přece uříznout větev, na které všichni sedíme.

Vietnam
*Firma Tchibo je certifikovaná FSC® (FSC® C022597).

Týmová práce

Aby byly produkty, které si kupujete, opravdu kvalitní, je nutná skutečně týmová spolupráce. Prostřednictvím programu WE se v našich partnerských továrnách snažíme o neustálé zlepšování vzájemné kooperace tak, že nabízíme školení manažerům a zaměstnancům.

„Díky workshopu WE jsem získala větší sebevědomí a dokážu lépe obhajovat své zájmy.“

Hien, zaměstnankyně továrny, Quo Nhon, Vietnam

Pracujeme s větší chutí

Abyste se mohli dlouhodobě těšit z našich produktů, musí je vyrábět zkušení zaměstnanci – s radostí a potřebnými znalostmi. A to funguje jen tehdy, pokud každý zaměstnanec pracuje s chutí a nadšením.

„Díky programu WE jsou naši zaměstnanci se svou prací spokojenější, takže se snížila fluktuace personálu ze 30 % na 10 %.“

Khoi, majitel továrny, Quy Nhon, Vietnam

Recyklace s přidanou hodnotou

Aby byl pro Vás a Vaše děti i do budoucna po celém světě k dispozici dostatek surovin, snažíme se přesvědčit naše obchodní partnery, aby s námi sdíleli náš závazek o udržitelném rozvoji. Společně toho totiž dokážeme mnohem víc.

„Udržitelný rozvoj je nedílnou součástí našich firemních hodnot a používání recyklovaných materiálů s tím úzce souvisí. První výroba recyklovaných kartáčů pro firmu Tchibo nás obohatila mnoha poznatky a máme radost, že i v budoucnu budeme součástí tohoto nového a komplexního přístupu.“

Kennis Yeung, obchodní manažer, Shenzhen, Čína

Do práce nabiti energií

Naše sportovní oblečení nepomáhá načerpat na začátku dne novou energii jen Vám, ale i našim zaměstnancům ve výrobě. Programem WE se mnohé zlepšilo, např. i možnosti bydlení. Místo čtyřlůžkových pokojů byly zavedeny dvojlůžkové. A nejen to.

„Program WE zredukoval přesčasy a jídlo v kantýně je teď mnohem lepší.“

Fang, zaměstnankyně továrny, Jinhua, Čína

Spoluutváření pracovních míst

Vzhledem k našemu širokému sortimentu příborů si můžete sami vytvořit svůj originálně prostřený stůl. Také zaměstnanci továren mohou díky programu WE přicházet za svými nadřízenými s přáními a idejemi, jež se týkají zlepšení pracovního prostředí.

„Kromě toho vzrostly díky programu WE naše mzdy a benefity.“

Thai, analytik výroby, Ho Či Minovo Město, Vietnam

Dialog je důležitý

Naše podložky na jógu a koupelnové předložky Vám pomáhají zajistit v životě harmonickou rovnováhu. A nejen to: programu WE je navržen tak, aby vnesl do pracovní atmosféry větší harmonii.

„Povzbuzujeme naše zaměstnance, aby za námi chodili se svými problémy – také proto, že chceme získat podněty, co a jak vylepšovat.“

Fang, personální vedoucí, Wenzhou, Čína

Každý názor nás posouvá dál

Abychom Vám mohli nabídnout jedinečné výrobky, potřebujeme mít oporu v našich zaměstnancích. Proto náš program WE podporuje všechny pracovníky, aby byli sebevědomí a nebáli se říci svůj názor.

„Už nejsem takový introvert a nebojím se vyslovit svůj názor. Kéž bych se to naučila už dříve!“

Anita, zaměstnankyně továrny, Gurgaon, Indie

Dobré nápady se mají realizovat

Chceme Vám nabízet inovativní a ekologické produkty. Proto také pečlivě nasloucháme našim zaměstnancům, kteří je vyrábějí – a zajímají nás tipy na jakákoli vylepšení v rámci celého výrobního cyklu.

„Některé z těchto návrhů vedly k tomu, že naše továrna v současné době spotřebovává o 30 % méně vody.“

Kieu, zaměstnankyně továrny, Binh Duong Province, Vietnam

Naslouchání místo vyčleňování

Chceme Vám přinášet ty nejlepší výrobky v ten pravý čas. Proto nebereme vážně pouze Vaši zpětnou vazbu, ale je pro nás rovněž důležité, aby mohly odbory zastupovat potřeby zaměstnanců továren.

„Díky programu WE se konají rovnocenné diskuse mezi zaměstnanci a manažery. Teď můžeme zastupovat zájmy zaměstnanců mnohem účinněji.“

Thanh, zástupce odborů, Hung Yen, Vietnam

Hrdost na dotek

Módu z naší kolekce s bavlnou ECO-LOGIC můžete nosit s hrdostí. Hrdí na to, co dělají, jsou totiž i ti, kteří udržitelným pěstováním bavlny kladou základní kámen výroby.

„Chráníme úrodnost naší půdy, a našim dětem tak můžeme předat zdravou zemi. Na to jsme velmi hrdí.“

Kumar Nayaka, pěstitel bavlny zapojený do projektu Appachi ECO-LOGIC, Pollachi, Tamilnádu, Indie

Silné partnerství

Díky naší módě z bavlněné kolekce ECO-LOGIC oslníte své okolí. Nejen proto, že má jedinečný design, ale i proto, že je vyrobena z ekologicky pěstované bavlny a na základě oboustranně důvěryhodné spolupráce s indickými farmami.

„Drobným indickým pěstitelům garantujeme odběr jejich sklizně, čímž budujeme dlouhodobá a silná partnerství. Tak mohou sami farmáři díky udržitelně pěstované bavlně utvářet svou vlastní budoucnost.“

Mani Chinnaswamy, Appachi ECO-LOGIC Projekt, Pollachi, Tamil Nadu, Indie

Protože nám záleží na čistotě

Při prvním kroku dalšího zpracování – tzv. vyzrňování – se dbá na to, aby bavlna byla zbavena nečistot a aby její hodnota zůstala zachována i pro další výrobní kroky.

„Dříve se k nám bavlna dostávala silně znečištěná chemickými látkami. Teď máme dobrou, čistou bavlnu a zdravější pracovní prostředí.“

M. Sarasvathy, pracovnice ve vyzrňovacím závodu Appachi ECO-LOGIC, Pollachi, Tamilnádu, Indie

Káva

Věděli jste, že zhruba 40 % kávy z portfolia firmy Tchibo pochází z udržitelné produkce? Na následujících řádcích se dozvíte více informací o tom, co pro nás znamená udržitelnost ve vztahu ke kávě.

Udržitelná káva

Co je to vlastně udržitelná káva? A proč se v této oblasti tak angažujeme? Odpovědi na tyto otázky naleznete zde.

Vše o udržitelné kávě

Cafissimo a jeho udržitelnost

Do našich aromakapslí Cafissimo používáme jen udržitelnou kávu a podporujeme ekologické metody pěstování.

Férový požitek z jedné kapsle

Textil

My ze společnosti Tchibo přebíráme odpovědnost v zemích výroby, podporujeme tamější obyvatelstvo a spolupracujeme v tomto směru s mnoha certifikačními partnery.

Udržitelné textilie

Naším cílem je nabízet do budoucna jen a pouze udržitelné produkty. Zde se dozvíte, jak jsme s naplňováním tohoto cíle daleko.

Podívejte se

Naši partneři v oblasti certifikací

Spolupracujeme s mnoha mezinárodně uznávanými organizacemi. Zde se dozvíte, kdo jsou naši hlavní partneři.

Zjistit více

Dřevo

Stromy a lesy jsou pro lidstvo velmi důležité – obstarávají čerstvý vzduch, který dýcháme. Osobně se angažujeme, abychom udrželi přírodu v dobrém stavu pro sebe i pro budoucí generace.
Dřevo je nepostradatelnou surovinou, z níž se vyrábí mnoho produktů, jako např. zahradní nábytek s dlouhou životností. Proto usilujeme o zodpovědné lesní hospodářství – spolu s nezávislou organizací Forest Stewardship Council®.
Více zde

Další materiály

Spektrum našich odpovědně vyrobených produktů s logem GUT GEMACHT je velké. A všechny mají jedno společné – hrají důležitou roli v oblasti ekologie a sociální spravedlnosti. Je to snadné – ať už jsou tyto produkty vyrobeny z jakéhokoli materiálu, musí splňovat ty nejvyšší standardy.
Přesvědčte se sami

WE. Jednejme společně!

Každý týden objevíte v Tchibo něco nového. Výrobky našeho sortimentu pocházejí z celého světa – z Asie, Evropy i Afriky. V roce 2007 jsme spustili program WE, který v současné době běží v jedenácti zemích. Jeho cílem je permanentní vylepšování pracovních podmínek v jednotlivých lokalitách.

Tchibo Joint Forces!®

Tchibo Joint Forces!® je kvalifikační program, který formou individuálních nabídek školení podporuje naše partnery a farmáře v různých zemích, aby rozvíjeli své podnikatelské schopnosti a naučili se čelit sociálním a ekologickým výzvám. Dosud se realizovalo nebo stále probíhá více než deset projektů v pěti různých zemích.
50 000 farmářů
Tréninková školení

Udržitelné výrobky Tchibo

Rádi bychom Vám představili několik našich produktů – od oblečení z biobavlny, přes nábytek vyrobený ze dřeva z odpovědně obhospodařovaných lesů až po kávu vypěstovanou udržitelným způsobem.
    
Privat Kaffee Brazil Mild – zrnková káva
Jemná a smetanová
249 Kč Quickshop Kč/kg:  498
Privat Kaffee Guatemala Grande – zrnková káva
Elegantně vyvážená
249 Kč Quickshop Kč/kg:  498
Privat Kaffee African Blue – zrnková káva
Plná a aromatická
249 Kč Quickshop Kč/kg:  498
Tchibo Espresso Barista – zrnková káva
100% certifikovaná káva Fairtrade; 100% Arabica
Intenzita:56
279 Kč Quickshop Kč/kg:  558
    
Kardigan
Měkká, čistá bavlna
399 Kč Quickshop
Pyžamo
Příjemně měkká směs bavlny a vlákna Lenzing Viscose®
499 Kč 349 Kč Quickshop
Froté šaty
549 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
    
Pletený svetr
S motivem kočky
279 Kč Quickshop
Župan
599 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
Proužkované tričko s oboustrannými pajetkami
od 229 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
    
Trička, 2 ks
299 Kč Quickshop
 
K dostání v těchto variantách:
 
Pohodlné kalhoty
Pas s tunýlkovým stahováním a šňůrkou na zavazování k úpravě šířky
349 Kč Quickshop