×
Používáme soubory cookie, abychom mohli naše webové stránky lépe přizpůsobit Vašim potřebám. Používáním našich webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na Vašem počítači, tabletu nebo smartphonu. Více informací zde.
Schließen
Pojmy

A

Akátové dřevo 
Krásný na zahradě, dobrý pro životní prostředí: nábytek z akátového dřeva! Je jisté, pro jaký kus nábytku jste se rozhodli: je odolný proti povětrnostním vlivům, kvalitní a prostě nádherný! Úžasná tvárnost a pružnost je důvodem, proč je akátové dřevo perfektní volbou pro truhláře. Díky elegantní barvě a individuálním letokruhům je každý kousek nábytku skutečným unikátem.

Ametyst 
Ametyst je jedním z nejcennějších drahých kamenů ze skupiny křemenů. Na rozdíl od jiných kamenů z této skupiny 
má ametyst výjimečnou přirozenou krystalickou strukturu, díky které je naprosto nezaměnitelný. Ametysty Vám učarují také svým zabarvením v intenzivních tónech fialové. V objetí stříbra je tento drahý kámen originálně krásný a luxusní. 

Angorská vlna 
Angorská vlna je nejjemnější a nejlehčí přírodní vlna, která navíc neuvěřitelně krásně hřeje. Její měkká vlněná vlákna totiž vykazují vysokou schopnost tepelné izolace. Měkkost vlny zajišťuje vysoký komfort nošení a zaručuje, že je vlna nesmírně příjemná k pokožce.

Avanturín 
Avanturín patří do skupiny křemenů. Má lehce metalický lesk a jeho barevná škála sahá od středně zelené až po tmavě zelenou, ale také od oranžové až po červenou.

Ažurový lem  
Ažurový lem je klasický ozdobný steh, který se používá zejména u ubrusů a povlečení. Za účelem docílení typického děrovaného vzhledu jsou jednotlivá vlákna vytažena v určitém směru z tkaniny. Následným přešitím volně ležících vláken pak vznikají různorodé vzory – vždy podle toho, jak jsou vlákna navrstvena, přetočena nebo přeštěpována. 

B
Biber  
Biber je čistá, hustě tkaná a zdrsněná bavlna. Tato měkoučká tkanina se za chladných nocí postará o příjemné klima během spánku, neboť je krásně hřejivá a současně prodyšná a savá. 


Bílé zlato  
Jako bílé zlato se označují slitiny ryzího zlata s příměsemi, např. s palladiem. Ty zlatu propůjčují zářivou bílou barvu. Vzniká tak ušlechtilý kov se zcela jedinečným charakterem – je jasný, světlý a neodolatelně se leskne.

C
Classics  
Naše nejoblíbenější výrobky – pro Vás opět v prodeji. Těšte se na opravdovou klasiku Tchibo v osvědčené kvalitě 
této značky. 

Clima Protection
  
Když jste na cestách, počasí se může rychle zhoršit. To však neznamená, že musíte zase vytáhnout těžké zimní oblečení. Svrchní oděv z termofleecu nebo mikrofleecu je lehoučký a nabízí optimální ochranu před nízkými teplotami. Mezi jemnými vlákny vznikají hřejivé vzduchové polštářky, a navíc je tento materiál prodyšný, rychle schne a zajišťuje vyrovnané tělesné klima. Microfleece je obecně nejlehčí fleece. Zajišťuje - také v kombinaci s dalšími vrstvami oblečení - maximální volnost pohybu a vysoký komfort nošení. Také softshell je ideální pro aktivity ve volné přírodě, kdy musíte čelit větru a chladu. Tento materiál je velmi lehoučký - jak na těle, tak v batohu. Je měkký, elastický a skutečně odolný. Je to výborný doplněk k osvědčenému vrstvenému oblékání ve stylu „cibule“, kdy se nosí několik vrstev na sobě. Obzvláště efektivní je kombinace se systémem Clima Protection, 
neboť tak zůstává zachováno hřejivé mikroklima mezi tělem a oděvem a tělo neprochladne.

Clima Sensation
  
Clima Sensation je vysoce výkonné vlákno se speciálním povrchem. Absorbuje pot a vlhkost a odvádí je rychle na vnější stranu, kde se vlhkost může odpařit. Kůže tak zůstává příjemně suchá a je zajištěna konstantní tělesná teplota a příjemné klima během spánku.

CoolMax®  
Další speciální vlákno, které používáme, odvádí
vlhkost směrem od pokožky: na vnější straně textilie se pak může vlhkost jednoduše odpařit. Tato jedinečně utvářená vlákna zajišťují zejména ve vlhkém stavu dobrou prodyšnost, neboť povrch tohoto speciálního vlákna je až o 30 % větší než u jiných vláken. Vlhkost je tedy rychleji odváděna ven. Díky tomu se při sportovních aktivitách budete cítit déle svěží a budete mít větší výdrž. Tělesná teplota díky tomu zůstává i při zvýšené tělesné námaze konstantní nemůže dojít k prochladnutí.

Cotton made in Africa   
Pěstování bavlny je pro více než 20 miliónů Afričanů hlavním zdrojem příjmů. Iniciativa Cotton made in Africa 
si proto jako svůj cíl stanovila dlouhodobé zvyšování výnosnosti a odbytu africké bavlny pocházející ze zemí, jako jsou Benin, Burkina Faso, Azurové pobřeží, Malawi a Sambia. Koupí výrobků „Cotton made in Africa“ aktivně přispíváte k ochraně životního prostředí a lidského zdraví a ke zlepšení životních podmínek velkého množství afrických malopěstitelů a jejich rodin. Tyto výrobky poznáte podle loga „Cotton made in Africa“. 

D
Delecten  
Pletivo Delecten sestává z odolných polyetylenových vláken, která jsou obzvláště vhodná pro výrobu outdoorových předmětů. Proč? Jsou odolná nejen proti mrazu a UV záření, ale rovněž výborně odvádějí nečistoty a vodu, a díky tomu vykazují dlouhou životnost i ve venkovním prostředí. 

Diamantování
  
Diamantování je způsob strojového zušlechťování povrchu šperku s využitím speciálních řezacích nástrojů; tento postup propůjčuje šperku jemnou strukturu. Vzniká tak povrch s efektním, jedinečným leskem.

Digitální televize
DVB-T  
DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) je nový digitální standard televizního vysílání. To znamená více programů v lepší kvalitě a optimální příjem televizního vysílání na libovolném místě. S tunerem DVB-T můžete přijímat digitální signály přes pokojovou nebo domovní anténu. 

DryActive Plus
  
Abyste mohli dosahovat špičkových výkonů, potřebujete konstantní tělesnou teplotu a v žádném případě nesmíte prochladnout. Proto jsme řadu našich sportovních outfitů vybavili speciálním vláknem DryActivePlus. Toto vlákno tělesnou vlhkost neabsorbuje, nýbrž ji odvádí na vnější stranu textilie, kde se vlhkost může rychle odpařit. Vaše tělo tak zůstává i při fyzické námaze příjemně v suchu a nehrozí mu prochladnutí.

Duracord®
  
Duracord® je vlákno, které se na dotyk podobá bavlně, přitom však vykazuje skvělé vlastnosti pro venkovní 
použití. Duracord® je odolný proti UV záření a proti plísni a houbám. Je odolný a vykazuje dlouhou životnost. Kromě toho je tento materiál opatřen úpravou proti skvrnám, a proto se lépe udržuje v čistotě.

E
Elipsovité perly (bouton)  
Tyto perly jsou pojmenovány podle svého tvaru
jsou půlkulaté a na jedné straně ploché. Proto jsou vhodné zejména pro náušnice a prsteny. Jejich název pochází z francouzského slova bouton = knoflík.

Enzymatické seprání
  
Enzymatickým sepráním získá tkanina příjemně měkký povrch a sametový, mírně opraný vzhled.

Eukalyptové dřevo  
Eukalyptové dřevo je velmi oblíbené nejen díky pěkné teplé barvě. Jedná se o neobyčejně robustní dřevo, které ani po letech neztrácí nic ze své krásy.

Evolon®  
Revoluční potahy s mikrofilamentovou strukturou Evolon® chrání proti roztočům, a představují tak bariéru proti roztočovým alergenům. Jejich velmi hustá struktura z obzvlášť jemných mikrofilamentů spolehlivě a dlouhodobě chrání i před těmi nejmenšími částečkami. Díky tomu splňují nejvyšší lékařské požadavky, optimálně odvádějí vlhkost, a přitom jsou obzvlášť měkké a prodyšné.

F
Fasetový brus  
Fasetový brus je způsob, jak propůjčit drahokamům dokonalý lesk. Kombinace otevřeného vzhledu a náročných, ručně 
broušených faset zvýrazňuje přirozený rozptyl světla. Rozptyl světla je nasměrován do středu kamene, 
odkud se přes strany odráží ven: drahokam tak získává svou působivou brilanci.

Flanel  
Flanel je velmi lehká, zdrsněná a hustá tkanina z čisté bavlny velmi příjemné na dotyk. Je 
vysoce poddajný, nádherně měkoučký a příjemně hřejivý. Navíc je obzvlášť 
odolný a snadno se udržuje. 

Flanel s přízovým efektem  
Lehce zdrsněný materiál, jako je flanel, je ideální pro chladné roční období. Tento materiál je díky hustě tkané, vysoké 
tkanině z čisté bavlny sametově měkký a příjemně hřejivý. Díky dodatečně vetkané 
přízi, která se vyznačuje podélným zesílením, vzniká zajímavý 
a dekorativní efekt. 

Fleece  
Fleece je měkoučký, prodyšný materiál, který poskytuje výbornou tepelnou izolaci. Kromě toho, že je lehoučký, 
také rychle schne a dobře se udržuje. Fleece je velmi kvalitní materiál: značkové zboží prakticky 
nežmolkuje, zaručuje dlouhou životnost a trvale vysokou 
kvalitu.

Function Pro Comfort  
Díky laminování Function-Pro-Comfort 
není oblečení jen nepromokavé, ale rovněž větruvzdorné a přitom prodyšné. Tělo zůstává v teple a suchu
tělesná vlhkost může odcházet ven. Tak je zajištěna perfektní 
ochrana proti povětrnostním vlivům a současně nejvyšší komfort nošení.

Funkční spodní prádlo  
Techno°Cool je extrémně výkonné vlákno, které zajišťuje optimální termoregulaci, skvěle odvádí
vlhkost, a je tedy ideální volbou pro funkční spodní prádlo. Kombinace vlákna Techno°Cool a přírodní střižní vlny 
merino činí z tohoto prádla vysoce funkční produkt s nejlepšími vlastnostmi: prádlo je měkké, 
lehké a poskytuje výbornou tepelnou izolaci.

Funkční vlákno SUPPLEX®

Materiály SUPPLEX® pocitově připomínají bavlnu a současně nabízejí výhody nejmodernějších vláknových technologií. Přirozený 

pocit a přirozený bavlněný vzhled činí z materiálů SUPPLEX® ideální volbu u řady oděvních

kategorií. Materiály SUPPLEX® jsou prodyšné, tvarově stabilní, schnou rychleji než bavlna a přitom si drží svou 

barvu. SUPPLEX® je ochranná známka společnosti INVISTA.


G

H
HD ready  
Televizory HDTV (High Definition Television) se vyznačují vysokým počtem pixelů, a tedy 
vyšším rozlišením. Mimořádně jasný a brilantní obraz je zárukou perfektní televizní zábavy.

Hedvábí  
Hedvábí je jedno z nejluxusnějších přírodních vláken na světě. Je měkké a lehké, ušlechtile se leskne a je 
neobyčejně tvarově stabilní. 

I
In-mold  
U tohoto speciálního postupu 
není vnější skořepina přilby – na rozdíl od běžných cyklistických přileb – jen nalepena: je ostřikována tvrdou pěnou, díky čemuž se vnější skořepina spojí s vnitřní skořepinou z tvrdé pěny. Vzniká tak nerozdělitelné spojení, 
díky kterému je přilba pevnější a má delší životnost. 

Iontová technologie  
Iontová technologie zabraňuje vzniku statického náboje. Záporné ionty působí proti náboji vlasů, 
který je vytvářen kladnými ionty. Vlasy se navíc krásně lesknou a působí měkčím dojmem.

Irisette   
Irisette poskytuje „kompetence ohledně Vašeho klidného spánku“, a tím i spolehlivé a vysoce kvalitní ložní produkty, jako jsou deky, 
polštáře a matrace, které jsou vzájemně perfektně dimenzovány, aby neustále 
zaručovaly Váš klidný a pohodlný spánek. Používání vysoce kvalitních materiálů, neustálá kontrola kvality používaných materiálů 
a hotových produktů, šetrné zacházení se surovinami a přísné dodržování bezpečnostních, hygienických 
a ekologických aspektů – to je motto firmy irisette.

J
Jadeit  
V Číně je jadeit považován za jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších kamenů: symbolizuje čistotu a pět 
ctností: spravedlnost, skromnost, milosrdenství, moudrost a odvahu. Egypťané uctívali jadeit jako 
kámen lásky, harmonie a vnitřního míru. Kromě zelené barvy se jadeit vyskytuje také ve žlutých, hnědých či načervenalých tónech 
(od růžové přes lila až po fialovou). 

Jehněčí kůže napa  
Pro jehněčí kůži napa je charakteristický jemně strukturovaný přírodní povrch a výjimečná měkkost. Kromě toho je tento materiál 
maximálně odolný a prodyšný, avšak současně větruvzdorný.

Jehněčí vlna  
Za jehněčí vlnu smí být označena pouze vlna z jehňat mladších než 1 rok. Na rozdíl 
od vlny ze starších ovcí je jehněčí vlna o mnoho jemnější, měkčí a lehčí. To znamená, že pulovry z jehněčí vlny jsou obzvlášť 
hřejivé, a navíc krásně lehké a příjemně se nosí.

K
Kabošon  
Tento typ brusu se používá u kruhových nebo oválných kamenů
je to vypouklý (zaoblený) brus s rovnou dolní plochou. Skvěle provedený ruční brus 
dokáže zdůraznit přednosti a přirozenou strukturu drahokamu. 
Odborníci si kabošonu cení pro krásný lom světla a vysoký jas 
barev drahokamu.

Kepr  
Kepr je tkanina se speciální, tzv. keprovou vazbou, která je z líce i z rubu stejná. Nejznámější keprovou tkaninou je denim, který se díky pozitivním vlastnostem 
této vazby stal velmi oblíbeným. Keprová vazba je extrémně 
odolná, přitom je ale neobyčejně měkká.

Konstrukce se svislými sloupky  
U této konstrukce jsou plochy zapuštěny do čtyř svislých sloupků, a tvoří tak 
maximálně stabilní a odolnou konstrukci.

Kozí velurová kůže  
Kozí velurová kůže je vysoce kvalitní kůže se sametovým povrchem. Je nádherně jemná, elastická a optimálně se 
přizpůsobí tělu. Jakožto pravá kůže má dlouhou životnost, je prodyšná a zároveň nepropouští vítr, díky tomu zajišťuje vyvážené 
tělesné klima.

Krakeláž  
Krakeláž je umělecký efekt - vyznačuje se systémem jemných trhlinek na povrchových plochách. To propůjčuje 
skleněným plochám, drahým kamenům a předmětům z glazované keramiky zvláštní antický vzhled.

Kvalita super 100  
Označení super 100 vyjadřuje kvalitu spředeného vlněného vlákna: 100 metrů vlákna použitého k výrobě exkluzivních sak nebo kalhot 
váží pouhý 1 gram. Sako nebo kalhoty 
jsou díky tomu lehoučké a velmi pohodlné na nošení: prostě ideální oblečení i do letních teplot.

L
LED podsvícení  
Tento nový typ podsvícení s využitím LED zaručuje – na rozdíl od běžných 
zářivek – srovnatelné osvětlení, vysoce kontrastní a přirozený obraz. LED 
navíc šetří energii a mají delší životnost než zářivky, u nichž často dochází k blikání nebo ke kompletnímu výpadku 
světelného zdroje.

Litý hliník 
Litý hliník se vyznačuje odolností a robustností. Šetří energii díky vysoké schopnosti rovnoměrně 
vést teplo.

Luminiscenční potisk  
Potisk zvaný „Glow in the Dark“ obsahuje luminiscenční barvivo, které absorbuje 
a ukládá světelnou energii a následně ji opět vydává – díky tomu natištěný nápis ve tmě svítí. Nápis se přitom „nabíjí“ jak 
umělým, tak přirozeným světlem. Čím déle je světlu vystaven, 
tím déle pak svítí. Tento efekt zůstává zachován i po vyprání prádla, 
a „nabíjení“ a svícení tak lze opakovat zcela podle libosti. 

M
Medisana  
Značka Medisana reprezentuje vysoce kvalitní produkty v oblasti zdraví, u nichž byl při vývoji kladen zvláštní 
důraz na nejvyšší kvalitu a na uživatelsky přívětivou obsluhu. Kromě toho jsou tyto produkty certifikovány v souladu se zákony týkajícími se přístrojů
využívaných v lékařské vědě. Tchibo nabízí – ve spolupráci s touto zavedenou značkou – zdravotní pomůcky, které odrážejí poslední výsledky 
lékařského výzkumu a splňují ty nejvyšší nároky na 
kvalitu. 

Melamin  
Melamin je speciální syntetický materiál vyznačující se dlouhou životností, odolností vůči teplu i chladu a obzvlášť tvrdým 
a lesklým povrchem. Díky těmto hygienickým vlastnostem, jež se podobají vlastnostem porcelánu, 
je melamin vhodným materiálem pro použití s potravinami. Melaminové výrobky jsou vhodné do myčky nádobí.

Meryl® Skinlife   
Inovativní vlákno Meryl® Skinlife je obzvláště měkké a příjemné na tělo. Dobře absorbuje vlhkost, 
čímž zajišťuje příjemné, suché tělesné klima a omezuje vznik tělesného pachu. 

Mikrobavlna  
Inovativní postup výroby umožňuje, aby bavlněná příze při stejné váze 
nabyla – v porovnání s běžným froté – dvojitého objemu. Vzniklé dutinky naplněné vzduchem jsou schopny absorbovat mimořádné množství 
vlhkosti. Mikrobavlna není jen mimořádně měkká, je také výrazně 
lehčí.

Mikrovlákno  
Tento prodyšný materiál skvěle udržuje tělesné klima a získal si velkou oblibu zejména v oblasti výroby ložního povlečení. Tato lehoučká 
tkanina nepouští chloupky, je příjemná k pokožce a prakticky se nemusí žehlit. Mikrovlákno se vyznačuje především optimální schopností 
odvádět vlhkost, díky čemuž zajišťuje po celý rok příjemné klima během spánku.

Microfleece  
Microfleece se skládá ze spousty jemných vláken, mezi kterými vznikají hřejivé vzduchové polštářky. Díky tomu je tento materiál 
neobyčejně lehoučký a zajišťuje vyrovnané tělesné klima. Stejně jako termofleece 
i microfleece zajišťuje, že tělo zůstane v teple a v suchu. Je však ještě lehčí, a díky tomu je ideální volbou 
pro funkční vrstvu u sportovního oblečení. 

Microtouch  
Materiál microtouch je ideální volbou pro oblečení, které se nosí přímo na těle, jako jsou dámské 
kalhotky. Díky velmi jemné přízi je materiál úžasně hladký a hedvábně jemný. Kromě toho má ještě řadu dalších 
předností, mezi něž patří např. vysoká kvalita, tvarová stabilita, vysoký komfort nošení, padnoucí střih, mírně lesklý 
vzhled a snadná údržba.

Modal  
Modal je vysoce kvalitní přírodní vlákno na bázi celulózy – je příjemně měkké, lehké, tvarově stabilní a 
drží si jasnost barev.

N
Nůž s dutou rukojetí  
Výroba nožů s dutou rukojetí je obzvlášť náročná. Rukojeť a čepel se vyrábějí samostatně a 
teprve následně jsou spojeny. Kvalitní ušlechtilá ocel 18/10 a tvrzená čepelová ocel propůjčují nožům 
neobyčejnou tvrdost a dlouhou životnost.

O
Oboustranná košilka  
Naše oboustranné košilky mají kulatý výstřih na jedné straně a výstřih do V na druhé straně. Vždy podle toho, 
kterou stranu si obléknete dopředu, můžete každý den měnit svůj vzhled – přesně podle své chuti a nálady. 

Ochrana proti roztočům NOMITE®   
Logo NOMITE® zaručuje, že daný produkt je vhodný i pro alergiky. Speciální hustá tkanina nepropouštějící peří ani prachové peří 
odpuzuje roztoče – pro zdravé spaní. 

Organic Cotton  
Tento výrobek je vyroben ze 100% bavlny pocházející z ekologické zemědělské produkce. Pěstování 
v souladu s přírodou, při kterém jsou používána čistě biologická hnojiva a proti škůdcům se bojuje přírodními postupy, významnou měrou přispívá k ochraně lidského zdraví i 
životního prostředí.

P
Paměťový efekt  
Speciální pěnová látka, která se používá například do košíčků podprsenek, reaguje na 
tělesnou teplotu: je to příjemně měkký, tvarovatelný materiál, který se dobře přizpůsobuje individuálnímu tvaru, aniž by ztrácel 
svou podpůrnou funkci. 

Pavé  
Při osazení typu „pavé“ jsou malé kamínky, například brilianty, osázeny do drahého kovu těsně vedle sebe. Kameny jsou zasazeny pouze v drobounkých kovových zrnkách. 
Díky tomu vzniká třpyt neobyčejné intenzity, který na sebe strhne veškerou pozornost.

Perly z lasturového jádra  
Perly z lasturového jádra jsou vyráběny
z jemně namleté perleti z vnitřku lastury. Jsou vždy dokonale kulaté, 
mají hladký povrch a oslnivě se lesknou.

Pletený fleece  
Pletený fleece sestává z hladce pletené vnější strany a nádherně měkoučké vnitřní strany z fleecu. Mezi 
jemnými fleecovými vlákny vzniká hřejivý vzduchový polštář. Kombinace pleteniny a fleecu poskytuje  
neobyčejně dobrou tepelnou izolaci a zajišťuje vyvážené tělesné klima.

Plná hovězí kůže 
Plná hovězí kůže je lícová vrchní část kůže. Tato část kůže je velmi kvalitní. 
Vyznačuje se hustým vláknem a v důsledku toho vysokou pevností, odolností a 
jemností. Aby se z přírodního materiálu stal materiál na výrobu malých skvostů, je zapotřebí provést více 
než tucet výrobních kroků.

Ponožky/punčochy COOLMAX®

Ponožky COOLMAX® odvádějí vlhkost od těla na vnější stranu, a pomáhají tak udržet nohy v teple 

a suchu. Ponožky COOLMAX® se vyrábějí z polyesterových vláken s unikátním průřezem od společnosti INVISTA. Tento materiál odvádí 

tělesnou vlhkost směrem od pokožky ven a nechává ji účinně odpařit na vnější straně textilie.

 

Ponožky/punčochy THERMOLITE®

Ponožky THERMOLITE®, určené pro vysoký výkon, jsou vyráběny s využitím speciálního dutého vlákna zaručujícího

úžasnou hřejivost materiálu při zachování jeho lehkosti.


Postele boxspring  
Postele boxspring jsou komplexní lůžkové systémy, které nepotřebují ani lamelový rošt, ani klasickou postelovou konstrukci. Za vysoký 
komfort při spaní budete děkovat specifické konstrukci, u níž tvoří základnu systému spodní matrace boxspring: 
vysoce kvalitní dřevěná konstrukce s integrovaným pružinovým jádrem, díky němuž není lamelový rošt vůbec potřeba. Horní 
matrace zajišťuje maximálně komfortní ležení díky tomu, že se přizpůsobí anatomicky a individuálně správné 
poloze těla při spaní. 

Potisk flockem  
Pro potisk flockem je charakteristický sametový, plastický vzor. Oproti technice, kterou jsou textilie potiskovány běžně, 
si potisk flockem uchovává zářivé barvy a jemňoučkou strukturu po velmi dlouhou dobu. Barevné charakteristiky se nemění 
ani po mnoha vypráních a potisk neztrácí sametový 3D efekt. Skvěle vypadá třeba na hedvábně lesklém 
taftu.


Protect Light  
Všechny naše produkty, které nesou toto logo, jsou vybaveny reflexními prvky, jež zajišťují zvýšenou viditelnost 
za tmy, při špatné viditelnosti a v rámci silničního provozu. Díky tomu se do svého cíle 
dostanete nejen rychleji, ale také bezpečněji.

Q

R
Reflektor Recco®  
Lokalizační systém Reflektor Recco® slouží k rychlé lokalizaci obětí laviny. Recco je reflektorový lokalizační systém 
integrovaný přímo do oblečení lyžaře nebo snowboardisty. Při zavalení lavinou záchranáři vysílají 
ze speciálních přístrojů radarové signály a tyto signály reflektor Recco odráží, a lokalizuje tím záchranářům přesnou pozici zavaleného. Doba hledání obětí laviny se tak významně zkracuje. Reflektor Recco® 
funguje permanentně a není třeba jej nabíjet bateriemi. Díky tomu trvale zajišťuje potřebnou bezpečnost.

Renforcé  
Renforcé je hladký a jemný materiál z čisté bavlny. Rychle saje vlhkost a přitom je 
velmi šetrný a jemný k pokožce. Jeho schopnost vyrovnávat teplotu z něj činí 
jemný materiál ideální pro spaní za teplých i chladných nocí.

Růženín  
Růženín vděčí za své jméno svému jemně růžovému zabarvení. Díky jedinečnosti prostředí, ve kterém tyto kameny vznikají, je každý kámen 
svým způsobem jedinečný. Růženíny tak mohou být temně zastřené, ale také 
něžně průsvitné.

S
Satén  
Satén je velmi jemná, hladká bavlněná tkanina, která je neobyčejně měkká. Satén je mírně chladivý, příjemně přiléhá k pokožce 
a ideálně se tak hodí především na teplejší noci. Satén je vysoce kvalitní, dobře pojímá vlhkost 
a okouzluje svým decentním leskem. 

Seprání garment washed  
Seprání garment wahed je speciální proces praní konfekčního oblečení po jeho zhotovení. 
Díky tomu je výrobek chráněn proti srážení, je příjemně měkký na dotyk a získá 
lehce opraný vzhled. 

Silikon   
Silikon je úžasně pružný, a proto je ideálním materiálem na pečicí formy. Silikon Vám umožní dosáhnout skvělého výsledku pečení, 
neboť díky nepřilnavému povrchu lze upečený výrobek z formy bez problémů vyklopit. Vymazávání pečicí formy již vůbec není nutné. Navíc 
se silikonové formy dají skládat do sebe, takže zabírají velmi málo místa.

Softshell  
Softshellové oblečení je ideálním doplňkem k oblékání ve vrstveném stylu (tzv. „cibule“). Zajišťuje konstantní tělesní klima 
a vysoký komfort nošení a přitom je velmi lehký. Tento měkký, elastický materiál nabízí optimální volnost pohybu a 
je ideální pro venkovní aktivity, neboť chrání před větrem a chladem a je vysoce odolný. 

Solární lampa  
Pomocí solárních lamp můžete rychle a snadno zajistit působivé osvětlení zahrady. Solární svítidla, která lze instalovat bez velkých výdajů, 
ponoří Vaši zahradu již po několika málo hodinách do překrásného světla. 
Navíc jsou solární lampy nezávislé na elektrickém proudu. Prostřednictvím fotovoltaického procesu se sluneční světlo během dne 
převádí na elektrickou energii a ukládá se do akumulátoru. V noci je uložená energie uvolňována do 
žárovky solární lampy a Vaše zahrada může i v noci zářit v celé své kráse.

Stahovací prádlo (Body Forming)  
Stahovací prádlo s efektem tvarování postavy tvaruje a podporuje ženskou postavu a dokáže vyčarovat štíhlou siluetu. 
Košilky, kalhotky do pasu i běžné kalhotky mají vysoký obsah elastanu, speciální střih a zesílené 
zóny, které podporují a modelují postavu. Materiál je přitom nesmírně pohodlný, neboť se 
přizpůsobuje postavě působením tělesného tepla. Maximální komfort tohoto prádla je zaručen také díky absenci zjevných švů a 
díky obzvlášť plochému zakončení: i pod přiléhavým oblečením zůstává toto prádlo prakticky neviditelné.

Sterlingové stříbro   
Stříbro 925/1000 je naprosto zvláštní drahý kov. Jedinečným způsobem odráží světlo. Tchibo 
každý stříbrný šperk zušlechťuje rhodiem, což je jeden z platinových kovů. Díky této úpravě 
je stříbro chráněno proti černání a šperk si dlouho uchovává svůj fascinující lesk.

Střižní vlna  
Jemná vlněná vlákna se vyznačují mimořádnou elasticitou a jemností. 
Střižní vlna je prodyšná, lehká, měkká a obzvlášť hřejivá.

Stříbřené sklo  
Stříbřené sklo známé také pod názvem sedlácké sklo je sklo se stříbřitým třpytem. Za své jméno vděčí skutečnosti, že bylo v 
19. století používáno hlavně na venkově. Stříbřené sklo se vyrábí z dvoustěnného skla, 
přičemž dutina mezi oběma vrstvami skla je postříbřena roztokem dusitanu stříbrného. 
Stříbřené sklo je prakticky k nerozeznání od pravého stříbra a dnes se používá hlavně k výrobě dekoračních předmětů. 

Symbol FSC  
Značkou FSC jsou oceňovány produkty, na jejichž výrobu je používáno dřevo z 
lesů obhospodařovaných ekologickým způsobem
toto dřevo je nezávisle certifikováno podle přísných směrnic FSC®. 

Systém Safety Key  
Bezpečnostní systém, který vytváří spojení mezi běžcem a tréninkovým počítačem. Pokud se magnet, který je připevněný k počítači, 
tahem spojovacího lana uvolní, např. v důsledku klopýtnutí, běžecký pás se vypne. 

Systém Wind Protection  
Systém ochrany proti větru – absolutně větruvzdorný, nepromokavý a obzvláště prodyšný. 
Funkční oděvy se systémem Wind Protection jsou ideální pro outdoorové aktivity – jsou totiž absolutně větruvzdorné, a přitom 
prodyšné.

Š

Šamot  
Šamot se vyrábí vypalováním hlinitého materiálu s příměsemi. Šamotová deska se vyznačuje tím, že dokáže 
optimálně a na dlouhou dobu absorbovat teplo. Deska teplo následně pomalu opět vydává, 
takže pizza nebo chleba pečené na této desce jsou neobyčejně křupavé – jako z kamenné pece.

T
Teflon®   
Teflon® je speciální prodyšná ochrana vlákna, díky níž bude Vaše sportovní oblečení 
chráněno proti vnějším vlivům. Funguje jako ochranný štít a přitom je prodyšný. Vlhkost ani nečistota 
nemohou proniknout do tkaniny a uškodit Vašemu oblečení.

Technologie mikrokapslí Outlast®  
Při sportovních aktivitách produkujete nadměrné množství tělesného tepla. Miliony mikrokapslí ve speciálních zónách našeho funkčního prádla, 
přizpůsobených tělu, toto teplo odebírají a ukládají. Jakmile přestanete být aktivní, 
Vaše tělo začne potřebovat teplo a kapsle vydají uložené teplo. Díky tomu nemůžete prochladnout ani 
se nemůžete přehřát: tato technologie udržuje během sportování i po něm optimální tělesné klima.

TENCEL®  
Toto nově vyvinuté vlákno se získává ze surového dřeva. Vyznačuje se výbornou pevností 
– jak v mokrém, tak v suchém stavu. Textilie obsahující TENCEL® jsou mimořádně lehké, skvěle absorbují vlhkost 
a při praní se srážejí zcela zanedbatelně.

Termofleece  
Termofleece sestává ze spousty jemných vláken, mezi nimiž se tvoří hřejivé vzduchové polštářky. Díky tomu je tento materiál 
neobyčejně lehoučký a zajišťuje vyrovnané tělesné klima.

tesa® MOLL®    
Osvědčená a inovativní technologie tesa® je základem i u produktového portfolia tesa® MOLL®. 
Vysoce kvalitní těsnicí a izolační sortiment nabízí spolehlivou ochranu před chladem, průvanem a hlukem a 
manipulace s ním je obzvlášť jednoduchá. Takto lze s malými náklady ušetřit spoustu energie.

Textilie COOLMAX®

Textilie COOLMAX® byly vyvinuty za účelem odvádění tělesné vlhkosti od pokožky ven a lepšího schnutí

oblečení. To Vám umožňuje zůstat v teple a suchu. Textilie COOLMAX® nabízejí špičkový výkon 

a komfort díky použití patentovaných polyesterových vláken s unikátním průřezem s mikrokanálky a/

nebo speciálně vyvinutých látek se speciálními polyesterovými vlákny různé síly. 

Díky tomu je vlhkost rychleji odváděna na vnější plochu tkaniny. COOLMAX® je ochranná známka společnosti INVISTA.

 

Tlak páry 
Tlak páry odmašťuje a čistí: je to účinný způsob likvidace bakterií, mikrobů a roztočů 
ekologickým způsobem.

TRAUMPASS  
Produkty opatřené logem Traumpass obsahují výhradně nové prachové peří a peří první 
třídy. Výrobci používající toto logo jsou certifikováni a pravidelně kontrolováni akreditovanými 
zkušebními ústavy. 

U
Uměle pěstované sladkovodní perly  
Uměle pěstované sladkovodní perly jsou přírodní produkt vysoké kvality. Jejich jedinečný třpyt je výsledkem 
nesčetných tenounkých vrstviček perleti, které vznikly uvnitř perlorodky. 
Sladkovodní perly Vás očarují svým jemným třpytem, který je výrazem jejich vysoké kvality. Skládají se z mnoha a mnoha tenounkých vrstviček perleti, 
jež vznikly uvnitř perlorodky.

Uměle pěstované tahitské perly  
Uměle pěstované tahitské perly jsou produkovány perlorodkami žijícími v jižní části Tichého oceánu. Jedná se o jediné přírodně černé 
uměle pěstované perly. Zaručeně Vás zaujmou svým tajemným černým až černozeleným barevným odstínem 
a intenzivním třpytem.

Úprava proti skvrnám  
Úprava Advanced Teflon® proti skvrnám zabraňuje absorbování tekutiny na vodní a olejové bázi do tkaniny – tekutina zůstává na povrchu. 
Ostatní skvrny se dají snadno vyčistit a suchou nečistotu můžete snadno okartáčovat.

Úprava Tubiguard®  
Úprava Tubiguard® neabsorbuje vlhkost, a brání tak proniknutí vlhkosti a nečistoty 
do tkaniny. Materiál zůstává prodyšný a rychle schne.

V
Velurová kůže  
Velurová kůže je vysoce kvalitní kůže se sametovým povrchem. Je přilnavá, pružná a optimálně se přizpůsobí 
tělu. Jakožto pravá kůže má dlouhou životnost, je prodyšná a zároveň nepropouští vítr, takže zajišťuje vyvážené 
tělesné klima. 

Viscoelastická pěna  
Jakmile začne tělesné teplo a váha těla působit na pěnu, pěna se pomalu optimálně přizpůsobí 
obrysům těla a tlak rozloží přes celou plochu. Tímto způsobem je zajištěna 
dokonalá relaxace svalstva. 

Vlákno Black LYCRA®   

Tento černý elastan používáme při výrobě tmavého a černého oblečení. Velká

výhoda tohoto typu vysoce elastického vlákna: U tmavých látek se snižuje viditelnost elastanu,

což výrazně omezuje efekt „průhlednosti“ materiálu. Vaše outfity tak budou nejen držet tvar,

ale zachovají si také intenzivní, stejnoměrnou barvu. Černé vlákno Black LYCRA® zůstává černé – i po 

mnoha vypráních.

 

Vlákno Black Xtra Life LYCRA®

Elastanové vlákno Black Xtra Life LYCRA® je vůči potu, UV záření, chlóru a olejům, které mohou být obsaženy v ochranných

prostředcích proti slunečnímu záření, odolnější než běžné elastany. Použití vlákna Black Xtra Life LYCRA® pomáhá 

prodloužit životnost Vašich plavek a minimalizovat nepříjemné vytažení materiálu. Vlákno se barví v rámci procesu předení, 

a proto černá barva neztrácí svou intenzitu ani po mnoha vypráních. Vaše plavky si tak podrží nejen svou intenzivní, stejnoměrnou barvu, 

ale i původní tvar.


Vlákno LYCRA®  

LYCRA® je ochranná známka pro elastan; jejím vlastníkem je společnost INVISTA. Vlákna LYCRA® se mohou protáhnout na čtyřnásobek až sedminásobek 

původní délky a pak – jakmile napětí povolí – se vrátí zpět do své původní délky. 

Značkové vlákno LYCRA® tak díky své jedinečné elasticitě a schopnosti vrátit se do původního tvaru zdokonaluje všechny tkaniny 

a oděvy, v nichž je použito, neboť jim propůjčuje vysoký komfort nošení, tvarovou stabilitu a rychlé 

zotavení látky po zmačkání. Tímto vysoce elastickým a nesmírně jemným vláknem jsou vybaveny zejména textilie, 

u nichž je důležitý perfektní tvar a tvarová stabilita.

 

Vlákno TACTEL®

Speciální vlákno TACTEL® umožňuje, aby oděvní kousky byly měkké, jemné, prodyšné a krásně lehoučké. Podle testů 

je vlákno TACTEL® minimálně dvakrát měkčí a o 20 procent lehčí než většina ostatních vláken. Schne 

osmkrát rychleji než bavlna, a navíc je krásně měkké a lehké. Díky své měkkosti a lehkosti je 

vlákno TACTEL® hojně využíváno a je volbou číslo jedna pro naše sportovní podprsenky nebo spodní prádlo. TACTEL® 

je značka společnosti INVISTA.


Vlákno Xtra Life LYCRA®  

Elastanové vlákno Xtra Life LYCRA® bylo vyvinuto speciálně pro plavecké oblečení. Toto vlákno je 

ve srovnání s jinými elastany odolnější vůči chloru, UV záření, teplu a olejům, které mohou být součástí přípravků proti slunci. Použití

vlákna Xtra Life LYCRA® pomůže prodloužit životnost Vašich plavek a minimalizovat nepříjemné vytažení materiálu. 

Nabízí vysokou, trvalou elasticitu, je odolné proti chlóru a rovněž proti UV záření, a proto se skvěle hodí na výrobu 

plaveckého oblečení.


Vlna  
Abychom dosáhli optimálních charakteristik, rozhodli jsme se zkombinovat u našich funkčních triček vlákna, jež jsou skvěle prodyšná a
dobře odvádějí vlhkost, s vlnou. Vlna totiž není jen příjemně měkká, 
ale dokáže také výborně vyrovnávat teploty. Výsledkem je vysoce funkční, vlněně hřejivá 
materiálová směs pro úžasně dobrý pocit.

Vodní sloupec  
Hodnota vodního sloupce je výška vody, které materiál odolá, aniž by vodu 
propustil. Čím vyšší tato hodnota je, tím déle materiál odolává proniknutí vlhkosti. Od 1.300 mm se oděv považuje za nepromokavý.

Vrstvené sklo   
Vrstvené sklo sestává minimálně ze dvou vrstev skla v různých barvách. Umělecky tvarované 
sklo je obzvlášť kvalitní a náročné na výrobu.

Vysoce účinná membrána ve spolupráci se SympaTex®   
Bez ochrany proti dešti se prostě neobejdete! Perfektní outdoorová bunda nejenže odpuzuje vodu, ale je také nepromokavá. Ve spolupráci 
se SympaTex® jsme vyvinuli vysoce funkční trekingové bundy. Svrchní materiál 
této bundy odolá vodnímu sloupci 10 000 mm: tím splňuje ty nejvyšší nároky. Bundy jsou vybaveny 
vysoce účinnou membránou: Prodyšná membrána brání pronikání vodních kapek 
a současně odvádí tělesnou vlhkost na vnější stranu. Díky tomu jste chráněni před deštěm a můžete být tělesně aktivní, 
aniž byste se pod bundou nepříjemně potili. 

W

X

Y

Z
Záhněda  
Záhněda se vyznačuje jemným kouřovým zabarvením v hnědavých odstínech, které jsou ve světě 
drahokamů jinak spíše vzácné. Ve spojení s lesklým stříbrem je tento průhledný až jemně průsvitný drahokam
ztělesněním ryzí elegance. 

Zirkon  
Zirkon je nejkrásnější ze všech umělých kamenů. V lesku ho překoná pouze jeho přírodní vzor, diamant.

Zlato  
Zlato patří mezi nejcennější ušlechtilé kovy. Aby bylo ještě pevnější, vytvářejí se slitiny zlata 
s různými kovy. Spojením se stříbrem, mědí nebo
palladiem vzniká žluté, červené nebo bílé zlato. Čím vyšší 
je podíl ryzího zlata, tím je zlato kvalitnější a cennější. Např. v případě zlata 585/1000 činí podíl zlata 585 
z 1000 dílů.

Ž

Žakár  
Prostřednictvím náročné techniky tkaní vznikají velkoplošné obrazové vzory, díky nimž je vysoce kvalitní žakárová tkanina 
tak jedinečná. Tato technika byla pojmenována po svém tvůrci Josephu Mariu Jacquardovi (1752–1834), 
tkalci hedvábí z Lyonu. 

Žerzej  
Pletenina z čisté bavlny je krásně poddajná a příjemně měkká. Je charakteristická 
vysokou savostí, která zajišťuje rychlou absorpci vlhkosti. Žerzejové povlečení se navíc 
snadno udržuje, protože se nemusí žehlit.