Raritní káva »El Tempixque«

Speciální káva z Guatemaly
» Po ručním spaření cítíme jemné tóny kakaa a karamelu. A co cítíte Vy? «
Lea Essing Nákupčí speciálních káv Tchibo
 
Nová raritní káva je tady!
Nová raritní káva je tady!

Objevte novou limitovanou speciální kávu »El Tempixque« z Guatemaly, která okouzluje jemnými tóny kakaa a karamelu.

K dostání jen po krátkou dobu!

Raritní káva
Kakao a karamel
Intenzita:46 Pražení:36
500 g zrnkové kávy
od599
Kč/kg 1 198
Náhled
Vážení milovníci kávy,

také v letošním roce cestujeme za chutí do Guatemaly, přesněji do Antiguy, na kávovou farmu „El Tempixque“, kterou Arturo Falla založil v roce 1962. Právě on pojmenoval svou farmu podle velkého stromu Tempixque, který dodnes stojí vedle vstupní brány.

Před sedmi lety převzali farmu bratranci Adrian a Sebastian. „Naše rodina pěstuje kávu již 134 let a my vedeme naše rodinné dědictví prostřednictvím koncepce udržitelného pěstování směrem k inovativní budoucnosti,“ vyprávěl nám Adrian se zářícíma očima. Sebastian pokračuje: „To, že můžeme vnímat lásku, kterou lidé z celého světa chovají k naší kávě, je prostě k nezaplacení.“

V loňském roce nás oba bratranci, společně s Adrianovým otcem, navštívili v hamburské čtvrti Speicherstadt. Zatímco jsme společně ochutnávali jejich čerstvě upraženou kávu, Adrian nám vyprávěl o rodinných hodnotách a jejich vášni pro pěstování kávy a zavedl nás až k jejich počátkům. Protože nás jejich prvotřídní káva i jejich vášeň nadchly, zrodil se nápad nabídnout další vzácnou kávu z Adrianovy farmy.

Jsme všichni zajedno: I jejich čerstvě sklizená káva je vynikající!

» Doporučujeme připravovat kávu v konvičce french press. Přejeme vám krásné chvíle s lahodnou kávou. «
Lea Essing Nákupčí speciálních káv Tchibo

Raritní káva »El Tempixque«

  • PŮVOD: Antigua, Guatemala
  • NADMOŘSKÁ VÝŠKA PĚSTOVÁNÍ: 1 500–1 600 m
  • KLIMA: Horké dny, chladné noci
  • ODRŮDY: Bourbon, Canturra, Cantuaí
  • PŘÍPRAVA: Promytí
  • DRUH: 100 % Tchibo arabica
  • CERTIFIKACE: Rainforest Alliance
  • CHUŤ: Kakao a karamel
Vyzkoušet nyní

Exkluzivní vůně – díky našim limitovaným edicím prémiových káv

Vydejte se na zcela výjimečnou cestu potěšení za požitky z celého světa a v naší stále se měnící nabídce objevte raritní kávy nejexkluzivnějšího původu. Ať už preferujete kávu pro ruční přípravu, nebo jako Grand Classé pro svůj kávovar Cafissimo: Vychutnejte si kávu rozmanitých chutí vypěstovanou na vybraných plantážích v kávovém pásu, ručně sbíranou a zpracovanou s láskou – pro nenapodobitelný zážitek.

Každá edice naší limitované prémiové kávy pochází z udržitelného zemědělství podporuje ekologické a sociální projekty v místě pěstování kávy v souladu s příslušným certifikátem.

Jedinečná káva jedinečné chuti

Od ovocné a kořenité přes oříškovou a čokoládovou až po sladkou a květinovou: Každá edice kávy Vám nabízí zcela výjimečnou kombinaci vůní. Díky provedení v barvě příslušného chuťového tónu a barevné škále chutí v kolečku na obalu zjistíte hned na první pohled, jak jednotlivé edice limitovaných prémiových káv chutnají.

Vzájemná souhra jednotlivých vlivů prostředí, jako je složení půdy, nadmořská výška, kde se kávová plantáž nachází, charakter podnebí, ale také mechanické kroky, jako je sklizeň, zpracování a pražení, to vše přispívá k mimořádné vůni našich prémiových káv.

Chuťový zážitek, který okouzlí –
a to rovnou několikrát v roce

V závislosti na plánu sklizní se můžete každý rok těšit až na šest raritních káv – některé z nich Vám nabízíme i jako Cafissimo Grand Classé. Během velikonočního a vánočního období na Vás navíc čeká něco velmi speciálního: Prémiové kávy nejkvalitnějšího původu na světě v exkluzivních dózách, jejichž výjimečný design zrcadlí původ kávy.

Dózy na kávu jsou nejen skutečným sběratelským kouskem a nepřehlédnutelnou ozdobou každé kuchyně, ale také slouží jako ideální místo pro Vaši kávu, aby zůstala stále čerstvá a voňavá.

Naše předchozí raritní kávy

Pouze do vyprodání zásob!
 
 

Raritní káva »Kivu«

Objevte novou limitovanou speciální kávu »Kivu« z Konga, která se vyznačuje ovocně sladkou chutí lesních plodů a třtinového cukru.

K dostání pouze do vyprodání zásob!
 
Raritní káva »Toro de Oro«

Mimořádná káva se sladkým chuťovým profilem: Vyzkoušejte naši limitovanou prémiovou kávu »Toro de Oro« z Peru, která okouzluje akcentem kandovaného pomeranče a mandlí.

Bohužel vyprodáno
  • Raritní káva »Toro de Oro« – 500 g zrnkové kávy
Raritní káva
Kandovaný pomeranč a mandle
Intenzita:36 Pražení:26
500 g zrnkové kávy
599,90
Kč/kg 1 199,80
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na přípravu kávy se bude hodit
Ruční filtry, kávové mlýnky a další
Pro optimální přípravu našich raritních káv doporučujeme konvičku se stlačovacím sítkem nebo keramický ruční filtr včetně odpovídajícího papírového filtru. Dokonalý doplněk: elektrický mlýnek na kávu a elektrická konvice s úzkou výlevkou s individuálním nastavením teploty.

Příslibem perfektního chuťového zážitku je i příprava kapslí Grand Classé
v kapslovém kávovaru Cafissimo.