Už jste vyzkoušeli?

Nová raritní káva „Lut Tawar“ ze Sumatry

Zažijte neobyčejnou chuť Indonésie! Plody kávovníku arabského zde zrají za zaručeně trvale udržitelných podmínek mezi vzrostlými stromy poskytujícími blahodárný stín a aktivními sopkami a díky šetrnému pražení nadchnou jedinečnou chutí.

Trvale udržitelný požitek z kávy

Tak dobře chutná kvalita!

 
Bohužel vyprodáno
Kořenitě intenzivní, plný základ s tóny fíků
Intenzita:46
od279
Kč/kg 558
 
Bohužel vyprodáno
Kořenitě intenzivní s jemnými ovocnými tóny
Intenzita:46
od109
Kč/100g 136,25

Po stopách kávy na Sumatru

Pro kávu do své limitované edice jsme se vydali na Sumatru. Tento ostrov v Indickém oceánu je známý i díky svým tropickým pralesům – mezi vzrostlými stromy poskytujícími blahodárný stín a aktivními sopkami se rostliny kávovníku arabského cítí opravdu skvěle. Ty jsou dvakrát do roka plné zralých kávovníkových plodů, které sklízejí rodiny z blízkých farem ručně s nejvyšší pečlivostí – tyto cenné znalosti se zde předávají z generace na generaci.
x
x

Jste připraveni na vyzrazení malého tajemství?

Na rozdíl od klasického zpracování ve vlhkém stavu se místní náročná metoda „Giling Basah“ zakládá na dvou procesech zpracování za sucha. Ta je pro Indonésii typická! Setkává se tu tedy dlouhá tradice s láskou ke kávě – těšte se na „Lut Tawar“, prémiovou kávu plnou jedinečných vůní.

Rainforest Alliance Certified™

Určitě jste si už někdy při nakupování všimli zelené žabky Rainforest. Víte, co vlastně symbolizuje? Rainforest Alliance se zasazuje o ochranu citlivých ekosystémů ve světě zvířat i rostlin a podporuje trvale udržitelný způsob obhospodařování krajiny. K tomu patří také přiměřené životní a pracovní podmínky malých farmářů a jejich rodin. Naše kávové produkty se zelenou žabkou byly vyrobeny za ekologicky a sociálně únosných podmínek. Koupí trvale udržitelných produktů, jako je třeba tato 100% certifikovaná káva, přispíváte k dobré věci. Pro druhé, pro životní prostředí, ale i pro sebe samotné. Pomáhejte s námi a staňte se součástí odpovědnějšího světa! Více informací najdete na https://www.tchibo.cz/udrzitelnost-v-tchibo-c400107042.html.
Rainforest Alliance Siegel